Снимки от Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Stoynev »

Благодаря много за информацията на вси4ки.
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

bateto написа:Значи да внеса малко уточнени към интерисуващите се и към Стойнев.Като казах наем 1000-1500 д. на месец имах напредвид за зградите на снимките от даунтаун Ванк,а не снимките с таунхаусите от Бърнаби.Още едно уточнение имах напредвид цените на най ниските наеми в даунтаун..Обърнете внимание на снимка Н80 -там питах от любопитство ,щото комплекса мн. ми хареса ,направо е върха като разположение и архитектура ,намира се южно от даунтауна с изглед към един от заливите на пасифика,планината и местната марина -ценои 2500-3500д. на месец.Всъщност това е най хубавия жилищен микрокомплекс ,който съм видял в Канада ,като се има напредвид ,че доста съм ходил,поне на мен най ми е харесал...
Бате, тука вече премина съвсем в сферата на ненаучната фантастика :D . Видя ли линка (courtesy of MrGeek ) който посочих на Мони по-нагоре в тая тема? За твое удобство, ще се самоцитирам:
VanBC написа:Между другото, видя ли линкакойто MrGeek е дал в една друга тема? Там има доста обяви с човешки цени ... :beer:
Ха сега иди и внимателно разгледай обявите за квартири в Downtown за по 800-900 долара. А после, ако обичаш, ми посочи линк с обяви за квартири за по 2500-3500 долара?
bateto написа:...Бях за малко на квартира в един бейзмънт ,уан бедрум силно казано за 650д.на месец без нищо вкл. в една от индийскокитайските махали/Марполе/ на Мейн стр. и забравих вече кое авеню,за сравнение подобна дупка в Мтл. преди 3г. вървеше 400-450 д. без нищо да е включено в цената .Хазаинат пенсионер беше обявил бараката на 70-80г. за продан за 250К.,като каза ,че е ефтино ,щото плачела за ремонт.Намерих си апартамент уанбедрум в Норт Бурнаби- за 700К.Собственничката беше дърта индуска ,като че ли и обитателите бяха повечето от същите,мяркаше се и някой и друг китаец,имаше и едно бг. семейство.Обаче така миришеше на къри и вмирисани рибешки глави ,че едвам не си изповръщахме червата..
:lol: :lol: Мога и да ти кажа къде точно в North Burnaby ти е бил втория апартамент :idea: ! Някъде около Hastings & Kensington, нали? Щото не са много районите които да отговарят на подобно описание. И кой ти е виновен, че от най-циганския квартал в цял Ванкувър, си се преместил във най-циганския квартал в цяло Burnaby :roll: ?!? Като идваше във Ванкувър преди 3 години, що не пита къде е по-добре да си търсиш квартира и от кои райони е по-добре да стоиш надалече?
:beer: :beer:
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

VanBC написа: ...
Ха сега иди и внимателно разгледай обявите за квартири в Downtown за по 800-900 долара...
Ето тука има дори още по-евтини. ;)
Обърнете внимание на Dysart Towers, чийто мениджъри май са българско семейство. Прилично блокче на входа на Stanley Park за $755/1bdrm. Въобще West End/Downtown изобщо не е най-скъпия район. Има блокчета на самия плаж на съвсем прилични цени.

Мисля, че Батето е гледал някои от супер новите и луксозни билдинги в Yaletown, където е съвсем нормално наемите да са такива с всичките им джакузита, stainless-steel appliances, waterfront views etc.
Аватар
ety
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:48 am
Местоположение: Vancouver/ plovdiv

Мнение от ety »

Много полезна информация давате, за което Ви благодарим. До сега не се включих в разговора Ви, но други са задали интересуващите ме въпроси.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

MrGeek

На линка който даваш прави ли ти впечатление, че повечето мениджъри са балканци - сърби, българи, макета.. това много познати фамилии бе. Почти всички.

Значи там се ползваме балканците с не лошо име, а? Добре е да го знае човек.

Мерси на всички за инфото.
Alina
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Alina написа:MrGeek

На линка който даваш прави ли ти впечатление, че повечето мениджъри са балканци - сърби, българи, макета.. това много познати фамилии бе. Почти всички.

Значи там се ползваме балканците с не лошо име, а? Добре е да го знае човек.

Мерси на всички за инфото.
Разбира се, че ми направи впечатление, но мога само да предполагам каква е причината. Може фирмата да е собственост на "наши хора", т.е. балканци :D
Във всеки случай информацията в интернет вече е толкова много, че след месец ровичкане имам чувството, че съм бил във Ванкувър поне няколко пъти :D :beer:
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Alina написа:MrGeek

На линка който даваш прави ли ти впечатление, че повечето мениджъри са балканци - сърби, българи, макета.. това много познати фамилии бе. Почти всички.

Значи там се ползваме балканците с не лошо име, а? Добре е да го знае човек.

Мерси на всички за инфото.
ако обичаш тези с червеното да не ги слагаш при тези със синьото или поне част от тези с червеното :(
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз пък не виждам нищо лошо, човек да живее и да се събира с Българи, пие се ракия, саладки, хубава храна, турнири по табла и белот...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Мони, разбирам те напълно. Почти съм се изолирала от Бг-рите тук. Но сред тях има и много готини. Въпрос на подбор. Сега нямам търпение до дойде още едно готино семейство. Просто си умирам от кеф, че ще дойдат точно тук, при нас. Също така, най-добрите ни приятели тук са БГ-ри(макар че са в друг град). Друго си е, когато си с някой, който е емоционален като теб, и си имаш нашенската приказка.

Не казвам, че със всички е така, но от БГ-ка ми подаде ръка за първата ми работа, и продължава да ми помага като по-голяма сестра, постоянно мисли с какво може да ми помогне. При това ме беше видяла на Нова година само за около 15-20 минути.

Абе свестни хора има и сред нашенците. И то от най-топлите, сърдечни, готини хора.

А гадни хора и мръсници, тарикати и използвачи има не само сред БГ-рите. На толкоз низки постъпки съм се нагледала от канадци, че не ми се разправя. Това дава ли ми право да казвам генерално - Канадците са такива и онакива. Ами имам и много готини, трогателни спомени и с канадци също. Рядко се случвало да подадат ръка, но на мен се е случвало и да ми помагат в труден момент.

Хора всякакви. Аз да си призная, най-не харесвам латиното. Но дори сред тях има свестни хора.
Alina
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

MrGeek написа:Ето тука има дори още по-евтини. ;)
Обърнете внимание на Dysart Towers, чийто мениджъри май са българско семейство. ..
Да, българи са. Преди бяха мениджъри в един блок в централен Ванкувър. Скоро не съм се засичал с тях и не знаех, че са се преместили в Downtown.
Alina написа:MrGeek
На линка който даваш прави ли ти впечатление, че повечето мениджъри са балканци - сърби, българи, макета.. това много познати фамилии бе. Почти всички. ..
Така е, във Ванкувър е много популярно сред имигрантите от Източна Европа да стават мениджъри на блокове които се дават под наем. Сърбите като че ли са болшинство, но има и много българи и румънци.
Obey gravity ... It's the law!
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Alina написа:Мони, разбирам те напълно. Почти съм се изолирала от Бг-рите тук. Но сред тях има и много готини. Въпрос на подбор. Сега нямам търпение до дойде още едно готино семейство. Просто си умирам от кеф, че ще дойдат точно тук, при нас. Също така, най-добрите ни приятели тук са БГ-ри(макар че са в друг град). Друго си е, когато си с някой, който е емоционален като теб, и си имаш нашенската приказка.

.
имах в предвид да не слагаш българите или поне част от тях в категория балканци, това ми навява спомени за театрото "балкански синдром" на ст. стратиев
иначе е добре да има хора с които има какво да споделиш и да те разберат,
хубаво е че за канада има подбор макар че ни винаги интелигентин означава човечен, но като гледам какво правят българи в испания имам чувството че там се е събрала най-голямата утайка
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

хахаххахахъа
абе нека ние си пием бири4ката
хахахаххахахах
аз мисля ,4е Българите тук са страхотни(помагат итн.)
аре
A long time ago
in a galaxy far ,far away
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Аз пак не разбрах ,на снимките със зградите които е публикувал Ивайло/даунтаун Ванкувар/ какви са наемите ,според мен от 1500-3000,а ванкуварци твърдят за 800-1000.
Молба към ванкуварци-моля напънете се малко и дайте някой сайт с цени на наемите точно на тези згради от снимките на Ивайло за да не спорим напразно,а да си подкрепим теърденията с доказателства.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

bateto написа:Аз пак не разбрах ,на снимките със зградите които е публикувал Ивайло/даунтаун Ванкувар/ какви са наемите ,според мен от 1500-3000,а ванкуварци твърдят за 800-1000.
bateto написа:... Като казах наем 1000-1500 д. на месец имах напредвид за зградите на снимките от даунтаун Ванк,а не снимките с таунхаусите от Бърнаби.Още едно уточнение имах напредвид цените на най ниските наеми в даунтаун...
Аз също не разбрах ... последно колко са най-ниските наеми в Даунтаун :roll: ?!?
bateto написа: Молба към ванкуварци-моля напънете се малко и дайте някой сайт с цени на наемите точно на тези згради от снимките на Ивайло за да не спорим напразно,а да си подкрепим теърденията с доказателства.
1. Сградите от снимките на Ивайло са предимно офисни и в тях няма апартаменти под наем.
2. След като твърдиш, че наемите в Даунтаун са 1500-2500-3500, мисля, че е редно ти да се напънеш и да намериш доказателства за своите твърдения, а не да ни молиш нас да го правим :idea: . Ние за нашите твърдения вече ти намерихме доказателства ... 8) :D
Obey gravity ... It's the law!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Снимка н80/жилищна зграда/ ситуирана южно от даутаун/не е на полуострова/,дадох я само за пример.80% от зградите от фотоалбума на Ивайло са жилищни,а не административни згради.Давам само пример и не искам да се задълбочавам за да си отстоявам мнението снимка по снимка .Очаквам други ванкуварци с по сериозни отговори на въпросът ми.
Заключено