Ново попълнение за Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Ново попълнение за Ванкувър

Мнение от MrGeek »

На 15 април пристигам със семейството си (съпруга и син на 9 години) във Ванкувър.
Все още търся подходяща квартира, та ако някой знае нещо наистина интересно в районите на West End, West Side и North Van (1 bdr apt, може и short term furnished), с удоволствие ще приема предложенията.
Бих се радвал на предложения и за запознаства, понеже във Ванкувър все още са ми познати само картинките и информацията от мрежата и най-неприятното за мен е, че не знам в началото с кой да си пия питието :) :beer:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Ново попълнение за Ванкувър

Мнение от VanBC »

MrGeek написа:... ако някой знае нещо наистина интересно в районите на West End, West Side ...
Като казваш West End или West Side, Downtown ли имаш впредвид?
:beer:
Obey gravity ... It's the law!
qqqq
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 6:41 am

Мнение от qqqq »

nie pristigame prez juni, ako dotogava si vzemem vizite

----------------------------------
I don't know but I been told, a big-legged woman ain't got no soul
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Ново попълнение за Ванкувър

Мнение от MrGeek »

VanBC написа:
MrGeek написа:... ако някой знае нещо наистина интересно в районите на West End, West Side ...
Като казваш West End или West Side, Downtown ли имаш впредвид?
:beer:
За West End имам предвид "правоъгълника" на запад от Burrard St. и на юг от Robson St.
За West Side, поне на мен ми се струва всичко, което е на запад от Main St. (без парченцето Downtown).
Не знам дали съм се ориентирал правилно, ако греша - поправете ме. Това ми се струват добри места за живеене, поне за мен. С удоволствие ще приема всякакви алтернативни идеи :)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Kъм тия райончета се бях насочил и аз на времето ,но след като ми обявяваха от 1000д. нагоре за 1бедрум бързо ми мина ентосиазма.Ако можеш да си го позволиш не е лошо,за мен те плюс даунтаун са най добрите райони на Ван. чувстваш се като в град,всичко останало като на село.На Мейн стрийт/Пенджаб стрийт/ недей да ходиш,аз бях в нея ерия,по точно южната и страна ,имаше и още един бял не помня руснак ли беше поляк ли,ветеран от втората световна.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Ново попълнение за Ванкувър

Мнение от VanBC »

MrGeek написа:За West End имам предвид "правоъгълника" на запад от Burrard St. и на юг от Robson St.
За West Side, поне на мен ми се струва всичко, което е на запад от Main St. (без парченцето Downtown)...
Така е по-ясно за какво говориш. Това са много хубави райони, но (както Батето вече каза) са по-скъпи. Познавам няколко човека които са мениджъри на блокове в тези райони, ще се опитам да говоря с тях по твоя въпрос. 15 април е точно в средата на месеца и това може да е проблем. По-добре щеше да е, ако пристигнете в началото или в края на месеца. Ако пристигнете в края на месеца има и още едно предимство - ще чакате по-малко докато започне да ви покрива медицинското обслужване. Ако още не сте взели билетите, бих ви препоръчал да отложите пътуването за около 29-30 Април.
:beer:
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Ново попълнение за Ванкувър

Мнение от MrGeek »

VanBC написа:Така е по-ясно за какво говориш. Това са много хубави райони, но (както Батето вече каза) са по-скъпи. Познавам няколко човека които са мениджъри на блокове в тези райони, ще се опитам да говоря с тях по твоя въпрос. 15 април е точно в средата на месеца и това може да е проблем. По-добре щеше да е, ако пристигнете в началото или в края на месеца. Ако пристигнете в края на месеца има и още едно предимство - ще чакате по-малко докато започне да ви покрива медицинското обслужване. Ако още не сте взели билетите, бих ви препоръчал да отложите пътуването за около 29-30 Април.
:beer:
Причините да избера тази дата е, че първо си продадох апартамента тук и трябва да го напускам, освен това си мислех да изкараме известно време в B&B или short-term furnished и на място да си намерим квартира.
Все още имам малко време за "сложни комбинации", затова давайте идеи, пък черпенето от мен ;) :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

:o :o :o
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Получих интересно предложение от мениджъра на Bellevue Tower (Point Grey, 4639 W 10th Ave.). Ако някой познава това местенце ще съм много благодарен за някакви коментари. :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

А какво е предложението.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:А какво е предложението.
Цените са като обявените в сайта им, но lease term е 6 месеца, а не 1 година. Освен, че мястото е добро и мениджъра се оказа доста любезен, нямам представа за условията в самото блокче. В един форум бяха се изказали много добре по принцип за повечето имоти, управлявани от тази група - Hollyburn, че апартаментите се поддържат в добро състояние, мениджърите са ОК и т.н.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Не е лошо. Преди 3 год. бях там и го обикалях този район.Това место и даунтаун най ми харесаха .Разгледах и другите блокове на фирмата от сайта, в съседна близост са и общо взето оформят облика на един мн. добър микро жилищен комплекс.Само в даунтаун по ми хареса но са с 100-200д. наемите отгоре. Близо е до даунтаун и университета на Ван. до залива с марината и плажа.
Ако ти прави впечетление в др. блокове 1бдр. започват от 1000 нагоре ,така че 900 трябва да е приемлива цена ,поне като гледам блока от вън си заслужава,бетон е а не някоя 2,3етажна дупка ,изглежда добре ,виждам и балкони.Интрисувай се какво е включено в тази цена ,ако освен отоплението и водата е включен гараж-подземен или външен и евентуално кабелна тж. не се замисляй.На мен навремето ми предлагаха в Бърнаби и Ван. Ийст. такива дупки за по 700д. пълни с миризливи индуси и хлебрки.
За сравнение ,аз живея в подобен блок в Мтл близо до центъра -1бгр.750д с гараж и кабел става 880д.,същия блок на километър по надолу към центъра цената му става над 1000-1200 за 1бгр..
В Торонто за същия блок на добро место цените ще почнат от 1200.
Ако разполагаш с по вече средства и можвш да си позволиш разликата от примерно 2400д. която ще платиш за една година за този блок отколкото да се навреш в някоя дупка в гаден квартал вземай го и не се замисляй,ще си купиш по добри условия и по приятна среда за движение.
Опитай се да разбереш дали наблизо ги има ония миризливите с чалмите,по памет там много не съм ги виждал,районът ми се стори по бял и виж транспортната схема на града как е от интернет ,колко автобуса минават ,на колко време.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Bateto, благодаря ти за съветите, ще се опитам да открия колкото се може повече инфo. Все още съм на етап application form и очаквам информация и от други мениджъри на подобни блокчета.
:beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

пак да се повторя ,но това е най добрия район на Ван./имам впредвид града Ван.а не като цяло понятието Ван. вклчващо останалите градове и квартали.На изток от този район започва селото с преобладавщо индокитайско население.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

MrGeek написа:Получих интересно предложение от мениджъра на Bellevue Tower (Point Grey, 4639 W 10th Ave.). Ако някой познава това местенце ще съм много благодарен за някакви коментари. :beer:
Point Grey е един от най-добрите райони във Ванкувър. Като разгледах сайта който си дал, видях, че същата фирма имат подобни апартаменти в Downtown. Разликата между двата района е, че в Downtown ще си близо (т.е. в центъра) на купона и нощния живот, докато Point Grey е тихо и спокойно място.
:beer: :beer:
Obey gravity ... It's the law!
Заключено