КАК МИНАВА IELC

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
debora00007777
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2004 2:53 am

КАК МИНАВА IELC

Мнение от debora00007777 »

ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!
Днес получихме писмо спешно изпращане на IELC. Та сега с мъжа ми се чудим какво да правим той мисли, че няма да може да го издържи.
Какво да правим учител ли да тарсим който да го подготви или да изкара курсовете направо в British не знам какво да правим- дайте съвет.
Толкова ли е страшен тоя изпит. Докато се ровя във форума разбирам, че доста хора са го минали.
fuck

Re: КАК МИНАВА IELC

Мнение от fuck »

debora00007777 написа:ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!
Днес получихме писмо спешно изпращане на IELC. Та сега с мъжа ми се чудим какво да правим той мисли, че няма да може да го издържи.
Какво да правим учител ли да тарсим който да го подготви или да изкара курсовете направо в British не знам какво да правим- дайте съвет.
Толкова ли е страшен тоя изпит. Докато се ровя във форума разбирам, че доста хора са го минали.
Аз, преди да се явя на този изпит първо отидох на фризьор, но преди това бях завършила английската гимназия :wink:
Аватар
Alabama
Мнения: 432
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 10:16 am
Местоположение: до Нефтозавода
Обратна връзка:

Re: КАК МИНАВА IELC

Мнение от Alabama »

debora00007777 написа:ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!
Днес получихме писмо спешно изпращане на IELC. Та сега с мъжа ми се чудим какво да правим той мисли, че няма да може да го издържи.
Какво да правим учител ли да тарсим който да го подготви или да изкара курсовете направо в British не знам какво да правим- дайте съвет.
Толкова ли е страшен тоя изпит. Докато се ровя във форума разбирам, че доста хора са го минали.
Ами, Деби,не си написала на какво ниво го владеете англииския. Така или иначе ще трявва да се запишете на курс и според мен,най-добре в British Council. Имаше една безплатна програма за подготовка по IELTS,SAT и GRE, обаче сега не мога да се сетя как се казваше. Като я намеря ще ти я изпратя. А пък самия тест не е чак толкова страшен. Всичко е въпрос на подготовка и концентрация по време на изпита
Хубавото при склерозата е, че човек непрекъснато научава нещо ново...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: КАК МИНАВА IELC

Мнение от Koko »

debora00007777 написа:ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!
Днес получихме писмо спешно изпращане на IELC. Та сега с мъжа ми се чудим какво да правим той мисли, че няма да може да го издържи.
Какво да правим учител ли да тарсим който да го подготви или да изкара курсовете направо в British не знам какво да правим- дайте съвет.
Толкова ли е страшен тоя изпит. Докато се ровя във форума разбирам, че доста хора са го минали.
Дебора, какво значи "спешно" - какъв срок са ви дали и кога са ви подадени документите? Мисля че дати за явяване има през всеки от следващите три месеца, но е най-добре да проверите в Британския съвет кога точно са изпитните дати и в какви срокове е записването.
Според мен курсовете там са добри и са насочени именно към формата на изпита, но разбира се е важно с какво ниво на езика е мъжа ти.
Като лично мнение - мъжа ти трябва да направи всичко възможно и да се яви, дори и да не постигне блестящ резултат, по-добре е да представи ИЕЛЦ с ниски точки, отколкото да не представи никакъв.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Hi, Debora!
Tuk ima info po vaprosa za IELTS.
http://www.ielts.org/

Tozi link e specialno za podgotovka za izpita:
http://www.ielts.org/candidates/testpreparation/

Good luck i kakto pri vseki izpit vajnoto e da ne se shashvate! :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Tedi
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 11, 2004 9:43 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от Tedi »

ne e strashen izpita, no triabva da se utshi seriozno za nego-kurs ili tshastni urotsi vie shte si precenite spored nivoto na koeto ste. Mnogo hora sa go minali i vie shte go minete!!! Uspeh!
debora00007777
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2004 2:53 am

Мнение от debora00007777 »

здравейте
мерси за топлите думи ама мисля че изпита не е за подценяване.
мъжа ми не е много добре но не е и зле.
значи коко ме пита от кога сме подали документи от 2001г. февруари месец. Искаха ни какви ли не документи даже и за фирмата и силно се надявахме че няма да имаме изпит но уви.
А какво ще стане ако не представим IELTC? Има ли такива който да не са представили а пък да са им искали?
Tedi
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 11, 2004 9:43 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от Tedi »

Nikak daje ne e za podceniavane,zatova kasah tshe triabva da se utshi seriozno za nego.Iskah oshte da kaja tshe ne e nevazmojno vzimaneto na IELTS vapreki tshe e truden izpit.
A shtom sa vi go iskali mislia tshe niama da moje da minete bez nego.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: КАК МИНАВА IELC

Мнение от anxeli »

fuck написа: Аз, преди да се явя на този изпит първо отидох на фризьор, но преди това бях завършила английската гимназия :wink:
Не съм ти фен, но това е много смешно :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Re: КАК МИНАВА IELC

Мнение от goliama mechka »

anxeli написа:
fuck написа: Аз, преди да се явя на този изпит първо отидох на фризьор, но преди това бях завършила английската гимназия :wink:
Не съм ти фен, но това е много смешно :lol: ...
да бе,и аз много се хилих :lol:
fuck

Мнение от fuck »

debora00007777 написа:здравейте
мерси за топлите думи ама мисля че изпита не е за подценяване.
мъжа ми не е много добре но не е и зле.
значи коко ме пита от кога сме подали документи от 2001г. февруари месец. Искаха ни какви ли не документи даже и за фирмата и силно се надявахме че няма да имаме изпит но уви.
А какво ще стане ако не представим IELTC? Има ли такива който да не са представили а пък да са им искали?
Когато се изпадне в такова положение баба ми (бог да прости) казваше - Ако не бяхме ср*ли, нямаше да изпуснем влака :idea:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

debora00007777 написа:здравейте
мерси за топлите думи ама мисля че изпита не е за подценяване.
мъжа ми не е много добре но не е и зле.
значи коко ме пита от кога сме подали документи от 2001г. февруари месец. Искаха ни какви ли не документи даже и за фирмата и силно се надявахме че няма да имаме изпит но уви.
А какво ще стане ако не представим IELTS? Има ли такива който да не са представили а пък да са им искали?
Февруари 2001 и чак сега писмо за IELTS. Ужас. Аз подадох документи юли 2001 и през декември 2003 (буквално в последния срок) отидох за IELTS и точно една година след това вече си получих визите.
Самият изпит е "средно" ниво, ако мога така да се изразя, но всичко зависи от степента на владеене на английски. Не се изискват кой знае какви високи точки, но задължително трябва да се отиде - няма начин просто с новите разпоредби на закона. Лично за мен беше голямо удобство и "далавера", защото теста ми спести самото интервю - след като изпратих резултата направо ми заявиха, че няма да ме викат и ми приключват процедурата.
Успех на изпита!
Последно промяна от MrGeek на Сря Мар 02, 2005 4:23 pm, променено общо 1 път.
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Здравей!Какво става ако не се явите никой не може да ти отговори тук.Аз познавам хора на които през май 2004 им беше поискан резултат те не го изпратиха и сега март 2005 чакат някой да ги потърси от Букурещ а са от април 2001 смятай....това са си 10 месеца чакане след поискан резултат и пак голямото дърво гризнаха!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

estoyanova написа:Здравей!Какво става ако не се явите никой не може да ти отговори тук.Аз познавам хора на които през май 2004 им беше поискан резултат те не го изпратиха и сега март 2005 чакат някой да ги потърси от Букурещ а са от април 2001 смятай....това са си 10 месеца чакане след поискан резултат и пак голямото дърво гризнаха!
Мисля, че неявяването на IELTS автоматично прецаква апликейшъна. Поне така си пише в писмата, изпращани от посолството. Не виждам смисъла от това да не се явиш на теста. Поне аз не го виждам. Според мен това е доста по-добрия вариант, от колкото явяване на интервю.
fart

Мнение от fart »

debora00007777 написа:здравейте
мерси за топлите думи ама мисля че изпита не е за подценяване.
мъжа ми не е много добре но не е и зле.
значи коко ме пита от кога сме подали документи от 2001г. февруари месец. Искаха ни какви ли не документи даже и за фирмата и силно се надявахме че няма да имаме изпит но уви.
А какво ще стане ако не представим IELTC? Има ли такива който да не са представили а пък да са им искали?
Господе, кога ще си прибереш верисиите? 8) :shock:
Заключено