Виртуален канадски номер

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Виртуален канадски номер

Мнение от KamPomme »

Добър ден,
някой може ли да ми препоръча сайт, в който да си взема виртуален канадски номер, който да препраща към номер в БГ?

Бях намерил един, но той на мен ми взимаше 8,99 на месец, което никак не е зле, но за другия нимер взимаше 0,45 цента на минута.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Виртуален канадски номер

Мнение от kiro »

Voip.ms, монреалска фирма.

$0.85 на месец за канадски номер и $0.05 call forwarding на минута до български стационарен номер.

Но това не е услуга за крайни потребители и настройките са доста сложни, докато успееш да подкараш всичко. Но имат всяка функции на телефон, за която можеш да сетиш. Дори и такива, които не знаеш, че съществуват.
Bulgayrian
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Виртуален канадски номер

Мнение от KamPomme »

Е няма ли някак си нещо по лесно за такива като мен?

Инаше някаква врътка ъж някакво устройство с канадски нимер дето се пъска към нета аз звъня и който го има може навсякъде по света да ми отговори.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Виртуален канадски номер

Мнение от Pavel M »

ами Viber не върши ли работа
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Виртуален канадски номер

Мнение от optics »

kiro написа: Нед Дек 27, 2020 11:36 am Voip.ms, монреалска фирма.

$0.85 на месец за канадски номер и $0.05 call forwarding на минута до български стационарен номер.

Но това не е услуга за крайни потребители и настройките са доста сложни, докато успееш да подкараш всичко. Но имат всяка функции на телефон, за която можеш да сетиш. Дори и такива, които не знаеш, че съществуват.
Домашния ни телефон беше на voip.ms няколко години, 4 четири или пет ли или повече, не ми се рови. Всичко прекрасно, цените които интернет провайдерите предлагат за ай-пи телефонИя ;-) въобще не са конкурентни (разбирай че колкото и да изглеждат ниски, на voip.ms ще ти излезе в пъти по-ниско, може три пъти, може повече, зависи колко говориш. Силно се съмнявам че е монреалска, плащанията бяха в US долари. А и много се разраснаха. Съпорта е добър, доколкото веднъж съм ги търсил и накрая засрамен осъзнах, че проблема бил в мен. Въобще, ако някой пита, препоръчвам ги, при все че нищо няма да получа от тях (за рекрутване на нови абонати има бонуси, но аз вече не съм абонат защото в един момент реших че домашният телефон е излишен).
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Виртуален канадски номер

Мнение от KamPomme »

Pavel M написа: Нед Дек 27, 2020 12:24 pm ами Viber не върши ли работа
Ако вършеше нямаше да питам за такива неща.
И Skype също не върши!
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Виртуален канадски номер

Мнение от KamPomme »

optics написа: Нед Дек 27, 2020 3:30 pm Домашния ни телефон беше на voip.ms ....
Като се регистритам пише:

Start making calls
in under 5 minutes!

А ако трябва да говоря по няколко часа?
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Виртуален канадски номер

Мнение от Pavel M »

Ползвам Maple Call https://maplecall.com/ ,преди бяха Blue Tone.Разгледай офертите им.До Бг. мисля беше нещо 10-12 ц на мин.Не помня точно.За 2 чàса разговор на месец до Бг. плащам около 15 дол.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Виртуален канадски номер

Мнение от optics »

KamPomme написа: Нед Дек 27, 2020 8:03 pm
optics написа: Нед Дек 27, 2020 3:30 pm Домашния ни телефон беше на voip.ms ....
Като се регистритам пише:

Start making calls
in under 5 minutes!

А ако трябва да говоря по няколко часа?
Превод - Ще можете да започнете разговори след по-малко от 5 минути.
Сиреч регистрирането е бързо.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Виртуален канадски номер

Мнение от Kpetrov »

KamPomme написа: Нед Дек 27, 2020 9:52 am Добър ден,
някой може ли да ми препоръча сайт, в който да си взема виртуален канадски номер, който да препраща към номер в БГ?

Бях намерил един, но той на мен ми взимаше 8,99 на месец, което никак не е зле, но за другия нимер взимаше 0,45 цента на минута.
Задължително ли ти трябва да ПРЕПРАЩА?
Взимай един виртуален номер от TEXTNOW например и ще имаш канадски или щатски номер в Бг със текст съобщения и гласова поща фор фрии. Ще ти трябва интернет връзка разбира се.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Виртуален канадски номер

Мнение от optics »

Какви 8.99, аз давах по 2.00-2.и нещо на месец.

Опитваме се да даваме акъли кой каквото се сети, но в такива случаи помага ако питащият по-конкретно опише какъв е първоначалният проблем (а не как да се осъществи едно конкретно решение което на него му е хрумнало) - доказано от опит и в други форуми.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Виртуален канадски номер

Мнение от Vedren »

Добър ден,
някой може ли да ми препоръча сайт, в който да си взема виртуален канадски номер, който да препраща към номер в БГ?
Аз ти предлагам още по добра възможност. Истински а не виртуален номер. Даже със секретарка която ще вдига тел. само кажи какво да отговаря. А после те уведомява теб. Устройва ли те?
Разбира се срещу подобаващо възнаграждение / може и пратньорство ако става дума за бизнес.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Виртуален канадски номер

Мнение от optics »

Vedren написа: Вто Дек 29, 2020 11:59 am Даже със секретарка която ще вдига тел. само кажи какво да отговаря.
На всеки въпрос да отговаря - "Да" ;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Виртуален канадски номер

Мнение от c200 »

Правилно ли разбирам, че целта е някой да се обади на канадски номер и да го пренасочат към български мобилен такъв?
Това в наши дни е минимум около 10 цента/минута (US) по следната схема:
1. канадски ВОИП (voip.ms, zadarma.com etc...) - 2$/месец
2. български ВОИП (zadarma.com) - 2$/месец
3. български мобилен
цени за call forwarding 1. към 2. - от 0,14 до 0,5 цента/мин, 2. към 3. - 6 цента/мин.
Гимнастиката се налага, защото цената към български мобилен номер зависи от използвания Caller ID. От европейски такъв струва 8 (осем) пъти по-евтино отколкото от неевропейски (напр. канадски). Свързано е с регулациите на Еврокомисията ( и на тях да им... :D ).

алтернатива - Viber Out - 25 цента/минута
алтернатива - Skype Out - сега предлагат изгоден абонамент 4 USD/месец за 100 минути към български номера, без значение наземни или мобилни. Не вярвам да продължи дълго обаче.

Ако е за баби да звънят до Канада - да звънят на български ВОИП от zadarma, оттам пренасочването към Канада е половин цент/мин.
Извод - телекомите са пълни уроди и от двете страни на океана :D
П.С. Всички стотинки са в USD без ДДС
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Публикувай отговор