Избор на пералня

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от Kpetrov »

Independent написа:
Kpetrov написа:
Independent написа:Както и да го гледаш, гладенето (май единственото нещо, което мъжете не искат и да погледнат) отнема много повече усилия от пускането на три перални и три сушилни на седмица.
Щот мъжете се водят малко по-практични и знаят, че това гладенето в работа на вятъра и може да се изгладят само за първа среща. ;)
Aхм, обаче като тръгнете сутрин за работа, само изгладени ризи търсите.
Работа за която ми трябват ризи нещем. Ама хич! ;)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Избор на пералня

Мнение от yahoo »

optics написа:Нищо подобно! Въобще не търся - хващам вчерашната тениска 8)
То така въобще и пералня няма да ти трябва. Чудя се как така една риза или панталон няма да има нужда от гладене. Купувал съм и най-немачкаеми уж ризи от щатите и никога не са стояли като току що изгладени. Иска си ютия все още. Бях намерил един панталон който вече 10г не си е изгубил ръба и качеството без никакво гладене, но това е голяма рядкост.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Избор на пералня

Мнение от pumpy »

yahoo написа:
optics написа:Нищо подобно! Въобще не търся - хващам вчерашната тениска 8)
То така въобще и пералня няма да ти трябва. Чудя се как така една риза или панталон няма да има нужда от гладене. Купувал съм и най-немачкаеми уж ризи от щатите и никога не са стояли като току що изгладени. Иска си ютия все още. Бях намерил един панталон който вече 10г не си е изгубил ръба и качеството без никакво гладене, но това е голяма рядкост.
В този ред намисли, химическото до нас взима 7.80 за 5 ризи -пране и гладене. Няма нужда от пералня и от разправии кой и кога ги глади. Ставаш сутрин, взимаш от закачалката и готова. Супер ме е яд, че не нося ризи често.....
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Избор на пералня

Мнение от Chomsky »

Имам нужда да сменя барабана но ми трябва един О ключ със 4 вътрешни зъба, който може да ми помогне знае за какво говоря,, за да сваля шайбата държаща барабана. Някой знае ли откъде мога да го намеря (с изкл на ибей, че там ще чакам много)
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Избор на пералня

Мнение от Omega3 »

Аз пък се изръсих преди 6 години 1200$ за Whirpool Duet като си викам, че няма да има ядове с нея.

От три дена не работи. 1 минута след тръгването й, спира и показва код Ф20, тоест влиза недостатъчно вода уж. След няколко изследвания, установих, че вода си влиза като преди, но явно един уред switch pressure не отчита като хората или друг проблем от тоя род, с електрониката.

За да дойдат да я видят от сервиз, 70$ само за идването. После работат и части отгоре. Сигурно ще фръкне между 250 и 300.

Е вярно, 6 години работи без отказ.

Другият път ще взема нещо на нормална цена, та като спре, направо купувам друго.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Избор на пералня

Мнение от Chomsky »

Брадчед, не само че ще дадеш по-малко пари, но и по-дълго ще издържи - колкото по прост е един механизъм....
И когато се развали един ден, взимаш отверката и клещата и показваш кой е мъжът в семейството - 15 - 20 мин и 10 - 15$ по-късно отново ще работи (ще загубиш по-малко време да я оправиш отколкото да ходиш до магазина).
Аз нищо не разбирам от перални, моята е на 10 години вече и когато две части изпляскаха си смених на цена 6$ всяка и по 15 мин работа.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Избор на пералня

Мнение от roumensp »

Абе вие какво очаквате от тия перални, да ви надживеят ли ?
Сега всичко се прави "с перспектива" - да трябва да го подмениш изцяло след известно време (което обикновено е по-кратко от очакванията ни). :D

И аз доскоро не знаех какъв е животът на газовите бойлери за топла вода, но след като моят прокапа и ми го подмениха преди по-малко от година научих, че е бил нещо като рекордьор, понеже е надживял стандартните 9-10 г. с цяла година. А допреди това си мислех, че един бойлер вероятно е ОК за поне 20-ина години ...

Едновремешните перални и сушилни може и да са работели по 20 г., ама не вярвам някоя от модерните да изкара и половината от това.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Избор на пералня

Мнение от optics »

Калашника затуй издържа много - щото е прост !
:handshake:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Избор на пералня

Мнение от roumensp »

Omega3 написа:За да дойдат да я видят от сервиз, 70$ само за идването.
Всички го правят тоя номер. Преди години един водопроводчик ми взе 70 кинта, след като за 5 минути успя да установи, че всичко било ОК и той нямал какво повече да направи. :D

Преди няколко месеца сменях touchpad на един ultrabook и като го оставях в сервиза на Самсунг се подписах, че ще платя $100 само за отварянето, дори и нищо повече да не направят по него.
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от Stoynev »

Az kupih Electrolux peralna - super Sam dovolen. Kupih i elecrolux induction range - Ako ne vi se plashta 5k i nagors za profesipnalna pe4ka, taie e dobra. S Edna duma iskam da kaja 4e Electrolux sa dosta dobri, hvarlete im edin pogled
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Избор на пералня

Мнение от 7George »

roumensp написа:
И аз доскоро не знаех какъв е животът на газовите бойлери за топла вода, но след като моят прокапа и ми го подмениха преди по-малко от година научих, че е бил нещо като рекордьор, понеже е надживял стандартните 9-10 г. с цяла година. А допреди това си мислех, че един бойлер вероятно е ОК за поне 20-ина години ...

Едновремешните перални и сушилни може и да са работели по 20 г., ама не вярвам някоя от модерните да изкара и половината от това.
Скоро смених газов бойлер, изкарал 20 г. в тая къща, добре че са 2, вързани 1 след друг. Вторият боълер кара 21-ва година. Сигурно е от нашата чиста планинска вода. Първият майстор-водопроводчик ми взема само $350 за откачването на протеклия след ден чакане на сухо..
Вторият майстор го изгоних, плащайки му 39 за визитата, щото нямаше в колата това дето го исках аз и ме убеждаваше, че това дето го искам аз, не можело да стане, нищо че свали ~400 от цената само след 10 минути пазарене... Третият сложи нов голям бойлер, само за 250 отгоре, ама си дойде със фирмата, вързана към магазина, голяма канадска верига... беше бърз, услужлив, скромен и усмихнат, събуваше обувките..

Знам, че тия хайвани заслужават отделна тема, ама не можах да се сдържа.
Embrace your climate change!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Избор на пералня

Мнение от yahoo »

При тези символични цени на бойлерите нужно ли е да се чака да протече за да бъде сменен по спешност и да се рискува наводняване на избата, ако не го усетиш веднага че е почнал да тече. 20г. е много добро постижение, но аз предпочетох да не дочакам да видя колко ще издържи моя и го смених на десетата година.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от ablood »

Цената за смяната на един газов бойлер понякога не е толкова символична.

Това не е като да смениш базов 40-галонов електрически бойлер. Аз чарджвам $580 с все частите и цялата галимация.

Иначе и аз съм съгласен, че трябва да се сменят по-често. Като източваш стар бойлер накрая тече тиня и мътилка. Когато обаче смяната е скъпа, а рискът нисък (помещението има дренаж) се експлоатира, докато може.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Избор на пералня

Мнение от 7George »

ablood написа:Цената за смяната на един газов бойлер понякога не е толкова символична.

Това не е като да смениш базов 40-галонов електрически бойлер. Аз чарджвам $580 с все частите и цялата галимация.

Иначе и аз съм съгласен, че трябва да се сменят по-често. Като източваш стар бойлер накрая тече тиня и мътилка. Когато обаче смяната е скъпа, а рискът нисък (помещението има дренаж) се експлоатира, докато може.
Съглесен съм с вас за смяната. Шахтата е на 1 м. само. Старият сега служи за утайник, щото е първи вързан, сигурно е пълен с ръжда и варовик. А ти за колко би отрязал и отнесъл стария тазов, 40 гал. Аз новия го купих 690 с данъка, 50 гал.
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от ablood »

Аз ще трябва доста да те чарджна за визитата. Малко си ми далеч. :lol:

Иначе звънни на някой скрапър и му кажи да си го взима безплатно. Ако се размрънка, че е на кофти място го затапи с една педесетачка.

Ако през него минава вода можеш лесничко да го байпаснеш със snap-on tube. Shark-bite, или нещо подобно. От 8 години ползвам такива и още нито една не е прокапала.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор