Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Мнение от Chomsky »

Искам така от сърце да поздравя нашия санджак-бей Мъруа Кюпрюлю, (да се възвеличи името и!) и цялата полит-идея със песента на Светльо и Легендите:

http://www.youtube.com/watch?v=wPw0Z5CtKTs"

:rofl:

Ами какво, намираш си работа в друга провинция или държава, продаваш къщата и като спреш на границата преди да излезеш от санджака на може да изпееш и ти "мангизи изпрааани, ела ми го фааани!" и после да пркрачиш от другата страна хе хе

.0 взимай ги на шега тия работи и гледай да не плащаш много данъци и такси и това му е майката на преминаването на живота в Квебек :-).

А за здравето, все нещо вреди да ти кажа, защото Квебек е провинцията с най-ниска продължитлност на живота в цяла канада, дори по ниска от тези на север дето е пермафроста.

А под сурдинка да ти кажа, аз много се надявам тия да спрат само да лаят, ами да направят един истински референдум. тогава браче да видиш ти сливи за смет.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Мнение от Pointzero »

Kpetrov написа:
Pointzero написа: Ами утре тая патка ще въведе закон и у дома си да говоря на френски само! :fubar:
Както прокара това за малките фирми.
А това за малките фирми колко е сериозно и строго прилагаемо!? В фирмата където работя се говори всичко друго, но не и френски.
Като заговорихме... в чайнатаун големите надписите на китайски ли са предимно или на френски, нещо не мога ди си спомня?
Сериозно, несериозно, ако ти додат от watchdog-а....
За чайна таун не знам, но трябва да са на френски, иначе щяхме да четем във вестниците. :)
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Мнение от Pointzero »

Chomsky написа:
А под сурдинка да ти кажа, аз много се надявам тия да спрат само да лаят, ами да направят един истински референдум. тогава браче да видиш ти сливи за смет.
Ако направят референдум и спечелят, със сигурност се изнасям към.... Алберта.
Последно промяна от Pointzero на Пет Авг 23, 2013 7:55 pm, променено общо 1 път.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Мнение от Kpetrov »

Каква Алберта... аз на юг отивам, ако ще има ново преселение! Никакви студове повече!
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Мнение от Ninushevi »

Chomsky написа:А за здравето, все нещо вреди да ти кажа, защото Квебек е провинцията с най-ниска продължителност на живота в цяла Канада, дори по ниска от тези на север дето е пермафроста.
Хмм, аз защо сякаш имам други впечатления...Поне като гледам по улиците и магазините, особено в почивните дни. А и някъде четох, че на територията на провинцията живеят 2200 столетника, което си е много сериозна цифра. Абе всичко си е ок, само по-бързо да свършва мандатът на мадам, че да посвършат щуротиите ;)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Мнение от yahoo »

Ninushevi написа:А и някъде четох, че на територията на провинцията живеят 2200 столетника, което си е много сериозна цифра.
Около 1200 са само, което е малко под средното ниво за Канада. Обаче в Япония например са над 25000 което вече си е доста сериозна цифра и не е по случайност.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Мнение от Chomsky »

Kpetrov написа:Каква Алберта... аз на юг отивам, ако ще има ново преселение! Никакви студове повече!
:y: :y: :y: :y: :y: :y:
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Мнение от Pointzero »

Kpetrov написа:Каква Алберта... аз на юг отивам, ако ще има ново преселение! Никакви студове повече!
Колко "на юг". Щото под Washington DC ще ти трябва Spanish :)
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Мнение от Pointzero »

Ninushevi написа: Хмм, аз защо сякаш имам други впечатления...Поне като гледам по улиците и магазините, особено в почивните дни. А и някъде четох, че на територията на провинцията живеят 2200 столетника, което си е много сериозна цифра. Абе всичко си е ок, само по-бързо да свършва мандатът на мадам, че да посвършат щуротиите ;)
За улиците не знам, ама "събото-неделните шофьори" са много зле :lol:
Колко съм пцувал, магистрала с 3 ленти, няма трафик, и дедото/бабата кара в няй-лявата със... 95 км/ч
И това нещо като огледала за обратно виждане - забрави....Ама това е друга тема. Някой ако я отвори, много имам да споделя... Нещо като "Шофьорите в Квебек - предимства и недостатъци" :lol:
Ninushevi написа: Абе всичко си е ок, само по-бързо да свършва мандатът на мадам, че да посвършат щуротиите ;)
А дай Боже!
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Мнение от Chomsky »

Pointzero написа: Колко "на юг". Щото под Washington DC ще ти трябва Spanish :)
Това важи само за панделата и за farmer's market.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Мнение от Chomsky »

Pointzero написа: За улиците не знам, ама "събото-неделните шофьори" са много зле :lol:
Колко съм пцувал, магистрала с 3 ленти, няма трафик, и дедото/бабата кара в няй-лявата със... 95 км/ч
Сакън, тъкмо започнат да харесвам какво пишеш!
Аз по принцип съм роден за Германия или за Япония :D , не знам защо съм се пръкнал в България и пък за къв х :party: й се озовах в канада после, но когато видя знак "макс скорост 100км/ч" аз карам със 100км/ч, ако е 70км/ч, карам със 70. Кефя се на дисциплината, разбираш ли!
Е верно, част от дисциплината ми е да карам в лява лента само когато изпреварвам.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Мнение от seeker »

yahoo написа:
Ninushevi написа:А и някъде четох, че на територията на провинцията живеят 2200 столетника, което си е много сериозна цифра.
Около 1200 са само, което е малко под средното ниво за Канада. Обаче в Япония например са над 25000 което вече си е доста сериозна цифра и не е по случайност.
Това е, защото японците са хитри и похапват българско кисело мляко, произведено по оригинална рецепта. 8) В началото на 20-ти век най-много столетници е имало в България. Сега вече не е така. Ама вече си имаме Данон.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Мнение от pumpy »

Chomsky написа:
Pointzero написа: Колко "на юг". Щото под Washington DC ще ти трябва Spanish :)
Това важи само за панделата и за farmer's market.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Мнение от Kpetrov »

Chomsky написа:Е верно, част от дисциплината ми е да карам в лява лента само когато изпреварвам.
:y:
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Вредна ли е Мароа за вашето здраве

Мнение от Pointzero »

Chomsky написа: но когато видя знак "макс скорост 100км/ч" аз карам със 100км/ч,
Е, поне 110... Това и закона го позволява...
Chomsky написа: Е верно, част от дисциплината ми е да карам в лява лента само когато изпреварвам.
именно!
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Публикувай отговор