„Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

Здравейте форумни шматароци/шматарочки ;)

На отявлените привърженици на свещенника, дето не се са и вясвали в черквата ще им задам един въпрос с повишена трудност (щото и така ви си личи IQ-to)

Можете ли да попитате свещенника, колко заплата е поискал през пролетта на 2010?
След като чуете отговора (дано само пак не е "забравил" какво е казал, щото го има документирано), ви задавам следната задачка (позналият ВСИЧКИ верни отговори ще бъде награден със снимка със свещенника :rofl: ):
1. Колко прави 40 000 /12 ?
2. Колко недели има в една календарна година?
3. Колко време отнема една литургия (вкл всичките й приготовления)?
4. Колко прави 40 000/200?
5. Колко са хората в Квебек , които получават 200$/час?
6. Вие един от тях ли сте?

Грабвайте калклатора :D
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

до bgmontreal
един от малкото, които все пак се опитват да разсъждават! Поне в първото си послание.
Макар и да нямат всички факти за анализ. (за което си е виновно църковното настоятелство)
Уважаеми Госпожо/Господине
в следващите 2-3 дни ще ви дам и фактите (до които поне имам достъп) и очаквам вашето активно участие в дискусията
Първият факт (макар и забулен като задачка - но човек със среден коефициент на интелигентност би видял ОТГОВОРА в самата задачка) вече го публиквах.
Поздрави!
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ablood »

Pointzero написа:Здравейте форумни шматароци/шматарочки ;) ....
Не, че последните 6 страници бяха изпълнени с достойно съдържание, но единственият съфорумник, който явно изразява така дискутираната и озадачаваща позиция се обръща към сънародниците си с обида, провокативна полуинформация и пренебрежение.

Това моментлано ме накара да забравя до сега безпристрастната си позиция и да застана зад отец Димитър.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от bgmontreal »

Отново регистрирани преди 1 седмица с 1-2 мнения! Сега и задачни даваме.

Много просто:
Отецът е поиска да взима 40К заплата за full-time, т.е. църквата да е отворена по всяко време, той да събира средствата, да организира мероприятията изобщо да може да е на разположение и да не трябва да мисли как да издържа семейството си, и как да му обръща внимание. Това е абсолютно нормално и ако няма да имаме поп, който да е full-time по-добре да спираме дотук!

Колкото до фактите за анализ, господине аз имам фактите за анализ от основаването на църквата до сега и трудно ще можете да ми поднесете нови.

Ако не може да събираме по около 100К на година за църквата, то няма какво да си говорим.
40К за попа, около 20К ипотека, 20К подръжка, 20К ремонти (много грубо казано)

имаме:
около 20К от наеми
12К близо 100 членове *120
5К 52 седмици * 100 дарения в църквата и свещи
13К дарения по време на големите празници

Липсват още толкова или 50К, които лесно се пресметна, че може да се вземат (т.е. да не се дадът) на отец Шумов.

Нещата са мнооого прости! Няма средства и се прибягва до всякакви мерки. КоНпромиси трябва да има от всички страни, както и участие от всички страни!

Нужни са средства и действия за набяването им, другото е пълнене на форума.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от miko »

Да рабираме ли че причината за смяната на отец Димитър е високата заплата?
Това факти от отчета за 2010 ли са или са приказки под шипковия храст.
Аз подкрепям бгмонтреал, защото църквата не може да живее от въздух и тука всички , които плюят против настоятелсвото нито са стъпвали в църквата, нито си плащат вноската. На събранието за избор на настоятелството е имало 20 човека. Ами то е като в България, като не ходиш да гласуваш ще те управлява вота на множеството или в случая на малцинството.
Колко хора имало на литургиите, това е смешка. Църквата е за хора в нужда и хората се сещат за нея когато имат нужда - по-добър или лош повод. С годините повече хора ще имат нужда , но тогава ако не сме си постелели нямда да има на какво да легнем.Просто трябва да се знае , че ако всички искат да има Българска Църква тя трябва да има финансовата подкрепа на българите. Какво са 10 долара на месец за едно семейство. Едно меню в Макдоналдс или една луканка по-малко.
Лично не мисля , че е работа на отеца да търси пари за църквата, но не и пречи да напомня. Работат на настоятелствоот е да се свърже с българите в Монтреал и околността и да предложи удобни начини за събиране на парите.
Махнете тази глупава дума членски внос, църквата не е клуб или ОФ организация. Кръстете го нещо като дарение за издръжка на Българската църква.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от yahoo »

Pointzero написа: 2. Колко недели има в една календарна година?
Заплатата, която е поискал свещеника миналата пролет вероятно е била свързана с предложението той да спре да работи каквото е принуден да работи през седмицата за да съществува и църквата да е отворена всекидневно. Естествено е като искаш от някого работа на фул-тайм да не очакваш че ще му плащаш заплата парт-тайм. Така че само неделите нямат нищо общо в тази задачка.
ozzy
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 5:07 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ozzy »

bgmontreal написа:Отново регистрирани преди 1 седмица с 1-2 мнения! Сега и задачни даваме.

Много просто:
Отецът е поиска да взима 40К заплата за full-time, т.е. църквата да е отворена по всяко време, той да събира средствата, да организира мероприятията изобщо да може да е на разположение и да не трябва да мисли как да издържа семейството си, и как да му обръща внимание. Това е абсолютно нормално и ако няма да имаме поп, който да е full-time по-добре да спираме дотук!

Колкото до фактите за анализ, господине аз имам фактите за анализ от основаването на църквата до сега и трудно ще можете да ми поднесете нови.

Ако не може да събираме по около 100К на година за църквата, то няма какво да си говорим.
40К за попа, около 20К ипотека, 20К подръжка, 20К ремонти (много грубо казано)

имаме:
около 20К от наеми
12К близо 100 членове *120
5К 52 седмици * 100 дарения в църквата и свещи
13К дарения по време на големите празници

Липсват още толкова или 50К, които лесно се пресметна, че може да се вземат (т.е. да не се дадът) на отец Шумов.

Нещата са мнооого прости! Няма средства и се прибягва до всякакви мерки. КоНпромиси трябва да има от всички страни, както и участие от всички страни!

Нужни са средства и действия за набяването им, другото е пълнене на форума.

Отново регистрирани преди 1 седмица с 1-2 мнения! Сега и задачни даваме.

....предстоят още нови нови ИД_та като от сорта на Pointzero.....

..да взима и 100 к ....дай боже всекиму ..пак опираме ...гледаме на съседа в канченто ...?

п/с ама трафик тече по таз тема ...не е истина .....
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от IFF »

Като тръгвахте да я купувате тая църква, не знаехте ли че са малко вярващите в Монтреал, и защо изобщо си сложихте таралеж в гащите. Оказва се, че виновни няма, обаче и пари нема. Продавайте я докато е време, за 20-30 човека не си струва да се подържа цяла църква, става и под наем.
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от miko »

Бгмонтреал,

Мислиш ли че сме дорасли за свещеник на пълен работен ден? Не е въпроса в парите.
Според мен това е прекалено,повечето хората са на работа през деня. Кой ще ходи в църквата? След 20-30 години като по застареят сегашните имигранти и почната да се притесняват за отвъдното тогава.Дори големите църкви тука не са отворени по цял ден.Достатъчно е да има служби по големите празници и неделите.
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от miko »

IFF написа:Като тръгвахте да я купувате тая църква, не знаехте ли че са малко вярващите в Монтреал, и защо изобщо си сложихте таралеж в гащите. Оказва се, че виновни няма, обаче и пари нема. Продавайте я докато е време, за 20-30 човека не си струва да се подържа цяла църква, става и под наем.
Виж във форума в някоя стара тема , как всички дето сега плюят казваха , че под наем не можело. Трябвало да сме имали наша църква. Това хубаво , ама типично по нашенски на маса и на приказки всички сме големи, ама като дойде време за работа или за сметката , всички се покриват.
Е сметката за нашата църква дойде!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от optics »

Тая тема не ме интересува по принцип и въобще никаква църква не бих подкрепил, но с разясненията на новия форумец започва да избива на куриоз.

Значи някой предполага, че тоя свещеник е алчен, а новия като доде, ще е доволен да си бачка примерно в хоум дипо през седмицата, а пък в неделя да отключва за един час да попее така колкото за разтоварване и да изкара още 20 долара. Така вместо 40к, ще се плащат само 4к годишно - и настоятелството щастливо и попа цял.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

Преди да продължа, бих искал да заявя ясно и с главни букви:
1. АЗ НЕ СЪМ ЧЛЕН НА НАСТОЯТЕЛСТВОТО.
2. АЗ НЕ СЪМ ЧЛЕН НА КЛУБА НА ПОДДРЪЖНИЦИТЕ НА СВЕЩЕННИКА
3. АЗ СЪМ ПРАГМАТИК И СЪМ ПРИВЪРЖЕНИК НА ЧИСТАТА ДЕМОКРАЦИЯ
4. АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН ДОРИ И В СЕВЕРНА АМЕРИкА
5. АЗ СЕ СРАМУВам ОТ ТОВА, КОЕТО СЕ СЪСТОЯ В ЧЕРКВАТА ТАЗИ НЕДЕЛЯ (20.02.2011) В ЦЪРКВАТА!!!

По-долу ще ви дам само малко факти (ако имате малко 'мозък' в главата си, прочетете!!!!!!!!)

ablood Публикувано на: Сря Фев 16, 2011 10:14 am
Ние обаче бихме искали да знаем тези причини, и ако за нас са наистина неоснователни ще се радваме да подкрепим свещенник Димитър.

ablood, очаквай интересни разкрития в следващите 2-3 дни! :) Поздрави!


Странджата Публикувано на: Сря Фев 16, 2011 11:00 am
Абсолютно вярно,ние трябва да знаем какво се случва,за да дадем своите аргументи в подкрепа отеца!

Абсолютно вярно,Странджа! ще повторя гореспоменатото.



myhata II Пубе ликувано на: Сря Фев 16, 2011 2:33 pm
Първо кажи кой иска да го СМЕНЯ ?!?!

Отговор: Църковното настоятелство ПРЕДЛАГА, но само ОБЩОТО събрание ПРИЕМА/ОТХВЪРЛЯ предложението.
Прочети, батка, Устава на църквата!!!



krimon Публикувано на: Сря Фев 16, 2011 10:00 pm
Добре де, църковното настоятелство няма ли да уведоми еноряшите.....

Абсолютно правилен въпрос. И... грешка на настоятелството.


NavinBG Публикувано на: Пет Фев 18, 2011 7:33 pm
Който и да дойде вместо свещеник Димитър,ще трябва да се съобразява със същият ред и канон.

Да, така е. Но свещенник Димитър реши, че може и да не се съобразява!

дргите мнения ще кометирам по-късно (дали има и смисъл??!!!)
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
ozzy
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 5:07 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ozzy »

IFF написа:Като тръгвахте да я купувате тая църква, не знаехте ли че са малко вярващите в Монтреал, и защо изобщо си сложихте таралеж в гащите. Оказва се, че виновни няма, обаче и пари нема. Продавайте я докато е време, за 20-30 човека не си струва да се подържа цяла църква, става и под наем.

..по мое наблюдение ..хич не са малко .....една голяма част вече не ходят ...вкл. и аз ...защото няма атмосфера ...

..една птичка пролет не прави ....попа е готин ...струва си човека ...


..разбира се ,че са знаели ,та нали беше под наем ..то се видя ....абсолютни всички активитета бяха на бейсик ново ..и сигурно пак попа е виновен ? :)
...офф ..та нали ще минат години ....и ще се пише ...настоятелите ....купиха църквата ....що средства могат да минат от там не е истина ..като една центрофуга е ...малко хора се замислят ...а църквата е разход ..
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ablood »

Pointzero написа:По-долу ще ви дам само малко факти (ако имате малко 'мозък' в главата си, прочетете!!!!!!!!)
Продължаваш в доста враждебен дух. Както ти казваш "факт".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

ablood написа:
Pointzero написа:Здравейте форумни шматароци/шматарочки ;) ....
Не, че последните 6 страници бяха изпълнени с достойно съдържание, но единственият съфорумник, който явно изразява така дискутираната и озадачаваща позиция се обръща към сънародниците си с обида, провокативна полуинформация и пренебрежение.

Това моментлано ме накара да забравя до сега безпристрастната си позиция и да застана зад отец Димитър.
Ако Вас господине/госпожо обръщението ми 'шматароци/шматарочки' Ви е обидило, моля приемете моите искрени извинения!!!

Реших, че един по-освободен и неформален 'тон' на разговор (както си му е редно на форума) би допринесъл за по-свободно изразяване на лични мнения. Явно, Вие, не сте на това мнение. За което поднасям извинения.

Но да се върнем на темата. Защо Господине/Госпожо решихте, че изнасям (цитирам) "полуинформация и пренебрежение." ????
Как и по какъв начин успяхте да проверите това, което съм "изнесъл"?
И за толква кратко време?
Как спяхте Господине/Госпожо да проверите информацията, която съм публиквал, и още повече, да я ОТЕРЧЕТЕ! и въз основа на кои доказателства?
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Заключено