Пак за училищата и кварталите на Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Kose bose
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 9:40 am
Местоположение: ville de Quebec

Пак за училищата и кварталите на Монреал

Мнение от Kose bose »

Здравейте,
зная, че тази тема е обсъждана и преди, но аз все оставам с въпроси, които не са ми ясни. Та ситуацията е следната: налага ни се преместване от гр. Квебек в Монреал и аз в момента съм в процес на търсене на училища за децата и квартал за живеене. Ще ви кажа на кратко към какво сме се насочили и ми се иска да чуя вашето мнение, защото ние не познаваме града и ме е страх да не направим грешен избор. Това, което ме интересува основно, е училището в което ходи дъщеря ми да е добро, кварталът де е спокоен и не много отдалечен от центъра (може и да направим компромис с отдалечеността, но в рамките на поносимото- аз ще работя в Outremont). Иска ми се училището на голямата ми дъщеря да е интернационално по възможност, защото тя сега ходи в такова тук (в Квебек ) и сме много доволни. Естествено, интересува ме и основното училище да е добро за малката ми дъщеря. Та какво мислим ние: или да се нстаним на Острова на сестрите и дъщеря ми да ходи в Ст- Луи (мисля, че това е добро училище, но нямам представа дали приемът след първи сегондер е възможен), Друго училище, което сме набелязали е Пиер Лапорт (Mont- Royal), тогава за живеене сме набелязали Outremont. Това което ме притеснява е, че ако се заселим на L'île-des-soeures , например и НЕ приемат дъщеря ми в Ст-Луи другите училища в сравнителна близост не ми изглеждат много добри. Да продължа: друго училище, което ни се вижда добро е Академията Roberval, но пък в тази част на града и идея си нямам къде е хубаво де се живее. И последно, интернационалното училище на Лавал..., но наистина последно, защото май не ни се иска да сме на бреговете.
Стана доста дълго и не знам дали картинката е ясна, но ако има желаещи да вземат отношение по темата, ще изяснявам в процес на развитие на темата.
Само последно да отбележа, че имаме две коли, така че налчието на транспорт не би трябвало да е абсолютно условие за това кой квартал да изберем.
Това е за сега. Много ще се радвам ако темата има развитие, защото ми се струва, че може да е полезна и за други хора, които не са задължително новопристигнали, но по една или друга причина са решили като нас да си сменят местожителството :)
Мерси!
Kose bose
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 9:40 am
Местоположение: ville de Quebec

Re: Пак за училищата и кварталите на Монреал

Мнение от Kose bose »

Паникаааа!!! Току що звънях по училищата, които бях набелязала за дъщеря ми и навсякъде листите за чакащи са големи и няма никакъв шанс да се освободи място за нея. Моля помагайте с идеи за добри училища - по възможност интернационални, но може и други. Единственото място, на което ми казаха, че все още има места това е Академията Робервал, но в тази част на града пък не знам дали е хубаво за живеене. Има ли някой който знае нещо за това училище конкретно? и моля дайте идеи за други училища
Мерси!
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Пак за училищата и кварталите на Монреал

Мнение от Jim »

Добре си се сетил да питаш.
Ако вече си харесал Пиер Лапорт (Mont- Royal), забележи че училището е точно до спирката на влака за Дьо Монтаьн.
Това означава че можеш да си избереш който искаш квартал в Западен Монреал, (Пиерфонд, Долар дезормо) или пък ИлБизар, Западен Лавал и дори Дьо Монтаьн. Така детето ти ще има лесен и удобен транспорт а дори и ти ще стигаш с градския транспорт и по този начин избягваш задръстванията сутрин по мостовете.

Още нещо: в западен Монреал има поне 2 училища с програмата на еколь Интернационал. В Западната част няма да имаш проблеми да намериш подходящо училище или детска градина. Паркове и зеленина има предостатъчно.
Не разбирам защо въобще си хвърлил поглед на ИлдьоСьор.

Все пак изборът си е ваш, огледайте и решете.
За повече въпроси може да ми пишеш също на лични.
Kose bose
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 9:40 am
Местоположение: ville de Quebec

Re: Пак за училищата и кварталите на Монреал

Мнение от Kose bose »

Jim, мерси за съветите!
Ще се огледам както казваш за нещо в западен Монреал, но като гледам на картата не виждам там да има метро и се страхувам, че предвижването ще отнема много време. Иначе си прав, че изглежда зелено и спокойно. Що се отнася за училището Пиер Лапорт, дамата по телефона ме информира вчера, че децата от квартала Mont- Royal са с предимство, но така или иначе няма никакви места. В никое от другите училища, на които се обаждах няма места ( и листите за чакащи са огромни) с исключение на Академията Робервал, но като се поразрових попаднах на инфо, че репутацията на това у-ще не е от най-добрите , а квартала там ми се струва малко смотан ( ако греша ме поправете). А иначе се бяхме насочили към L'île des soeurs, защото ни изглежда спокойно, зелено и близо до центъра, а и цените са доста приемливи. Друг е въпроса дали ще има свободни жилища като тръгнем да се местим.
Започнах да гледам вчера и частните училища, макар, че за сега много не ни харесва тая идея...
reneta
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 5:26 pm
Местоположение: Canada

Re: Пак за училищата и кварталите на Монреал

Мнение от reneta »

Ако наистина искате да сте близо до центъра, кварталите,които е посочил Джим са възможно най-неподходящите.
Особено за новодошли,които непознават града.Наистина метро няма, и са възможно най-отдалечените квартали, нещо като предградия.А и като гледам мястото,което сте посочили за работа, се пада съвсем в друга посока.Е,ако сте мазохисти, може да пробвате в западен Монреал-успех :lol: :*:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Пак за училищата и кварталите на Монреал

Мнение от Kan_Tangra »

Добре е и да си помислиш какви пари за наем можеш да дадеш.
Защото наемите ужасно много варират. Зависи и от качеството сградата/апартамента, а също и от квартала.

Понякога има логика във високите наеми - както е в случая с квартал мон роял и центъра, но понякога няма.

Да обсъждаш на един кантар ил де сьор и предградията извън острова е доста странно начинание.

В първото живеят доста богати хора и е изобщо доста скъп квартал. Във второто живеят средна класа хора, главно във собствени жилища. Едно от малкото положителни качества е, че собствеността е на прилични цени. Но пък има доста други отрицателни качества.
Не че аз няма да се преселя там, ако реша да купувам къща. Но за под наем е абсурд. Предимствата ги няма, а остават само недостатъците.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Пак за училищата и кварталите на Монреал

Мнение от Jim »

Разговорът по тази тема пак ще се получи като в предишни случаи: колкото човека, толкова мнения и толкова експерти.
Човекът е задал сравнително ясни критерии: работа в Утрмон, училище по програма на екол Интернационал.
Между другото в квартала Монт Ройал има 2 такива училища по програма на екол Интернационал. Това за което аз споменавам е на спирката на влака за 2 монтан. Докато КосеБосе говори май за другото.
Зависи също каква е възрастта на децата и дали ще бъде по-добре децата да се придвижват сами или някой ще ги кара с кола.Препоръчително е в началото да човека да отиде при познати и приятели, да огледа инфраструктурата, да се ориентира и тогава да се обвърже дългосрочно.
Публикувай отговор