Въпрос ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
4ori
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 12:13 pm

Въпрос ?

Мнение от 4ori »

Знае ли някой , каква цената на един контейнер,ако си пренесеш обзавеждането от БГ в СА и с коя компания?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Можеш да си направиш партия с някой, но ще са пари навятъра защото:
Електроуредите тук са различни. Понякога е по-евтино да купиш нов, отколкото да купиш трансформатор за стария.
Зимата тук е мноооого различна. В България не се продават дрехи, които биха ти осигурили комфорт при -30. Важи и за обувките.
Познавам един китаец, които си донесе половин контейнер с наистина евтини и качествени нови неща от Китай. Заради това първите 2 години живееше напрактика в склад. Ужас.
Разходите по контейнера, мъкненето на кашоните и всичките галимации са повече отколкото си струва. Някой ден ако си ходите в Бг ще си вземете нещата с емоционална стойност. Сега вземете необходимото!
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

20 или 40 футов ти трябва?
до Монтреал или до Ванкувър ти трябва?
от Бургас или ор Варна ти трябва?
сам ли ще си правиш укрепването?
има и други подробности които можем да уточним
пиши л.с. ако имаш сериозно намерение
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

ablood написа:Зимата тук е мноооого различна. В България не се продават дрехи, които биха ти осигурили комфорт при -30. Важи и за обувките.
Глупости. Дебели пухени якета, кво толкова. Друг е въпроса, че подобно яке може да струва същите пари или даже по-малко в Канада, така че мъкненето да се обезмисли.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Мите, говоря за комфорт при -30, не за оцеляване. Написал съм го ясно.
Това, че никога не си обличал качествена зимна дреха, не значи че евтините и скъпите вършат еднаква работа.
Едно хубаво яке пази топло при -30 с виелица, а като влезеш на топло само се разкопчаваш и не се потиш. Да не говорим за здравина, комфорт, плъзгане на циповете, усещане на яката по врата...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

ablood написа:Това, че никога не си обличал качествена зимна дреха, не значи че евтините и скъпите вършат еднаква работа.
Ехехе, голям го вадиш, гъзар си ми ти :lol: Аз гледам да не се мотам навънка при -30, продължително стоя само когато карам ски и за целта имам качествен ски-екип, ма къде ша са меря аз с Лавалския милионер :P
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

miteto написа:Аз гледам да не се мотам навънка при -30...
Не бих разчитал, че поне веднъж в годината няма да се наложи нещо да се оглежда, помага, чака или каквато и да е едночасова дейност при арктични условия.
За повечето е рядкост, ама като се случи....
А от 5 до 15 минути си е ежеседмично - докато прибуташ количката до колата, закопчаеш децата, натовариш продуктите, върнеш количката, разкъртиш заледените чистачки.... с пухенка от $50 при виелица ще се озъбиш. Пък ако ще на етикета да пише, че преди е струвала $450. :?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

И кой каза, че пухенката трябва да е $50 или по-малко? На -30 за 10-15 минути само, се изкарва с почти какво да е зимно яке, освен ако не си от онея с меките китки :wink:
Смешник, да ти имам критериите за качество и комфорт, само като се сетя за бисери от рода на "Себринга е кола за баровци, изискващи лукс и безопасност" - аре бегай оттука бе :lol:
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

И в БГ има качествени якета които стават за Канада и лично съм носил такова а струваше 80 лв.преди 4 години,но другите неща наистина не са необходими да се носят от Бг
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Въпрос ?

Мнение от teomat.com »

4ori написа:Знае ли някой , каква цената на един контейнер,ако си пренесеш обзавеждането от БГ в СА и с коя компания?
Нямам предства какви са ти мебелите, но специално за секциите, понякога поради влажността в помещението и картоненото естество на стените зад всичко поставено близо до стената и ограничаващо циркулацията на въздуха се появява мухъл, който е доста опасен.

Второто за което се сещам е че трябва да знаеш размерите на квартирата за да не се окаже че мебелите са прекалено много за маломерното жилище. Обикновено стаите са наполовина от това което сме свикнали да виждаме в БГ.

Големи електроуреди само ако са на 110 волта.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

miteto написа:И кой каза, че пухенката трябва да е $50 или по-малко?
Ти, като сравни канадските с българските якета.
miteto написа:На -30 за 10-15 минути само, се изкарва с почти какво да е зимно яке...
Абсолютно съм съгласен. Тъй като явно имаш ограничени възможности ще потреря: КОМФОРТ, А НЕ ОЦЕЛЯВАНЕ!
miteto написа:Смешник, да ти имам критериите за качество и комфорт, само като се сетя за бисери от рода на "Себринга е кола за баровци, изискващи лукс и безопасност" - аре бегай оттука бе :lol:
То гроздето е кисело, нали? Бегам, бегам...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

ablood написа:
miteto написа:И кой каза, че пухенката трябва да е $50 или по-малко?
Ти, като сравни канадските с българските якета.
Да не би в България не се продават якета по-скъпи от $50 - ти май освен че си смешен не можеш и да четеш :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Загуба на време.
Жив и здрав да си!
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Мнение от delisted_2 »

Винаги ми е много забавно да видя как се модифицира една тема чак до неузнаваемост. Развален телефон ряпа да яде. Човека пита за контейнер за обзавеждане а 3/4 от темата е за $50 пухенки. :roll:
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

delisted_2 написа:Винаги ми е много забавно да видя как се модифицира една тема чак до неузнаваемост. Развален телефон ряпа да яде. Човека пита за контейнер за обзавеждане а 3/4 от темата е за $50 пухенки. :roll:
A на мен винаги ми е много забавно да видя как повечето хора мислят че са нещо по различно от другите /раята.delisted_2 ,ами само преди няколко дена лично ти ми осра темата за рутера а сега тук се възмущаваш :roll: :nenam:
Публикувай отговор