Теглене на пари от карти МАЕСТРО и Виза Електрон в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
purvolak
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Окт 23, 2007 4:18 pm

Теглене на пари от карти МАЕСТРО и Виза Електрон в Монреал

Мнение от purvolak »

Моля за съвет по отношение на използване на сметка в ОББ и издадени към нея дебитни карти МАЕСТРО и Виза Електрон.Посъветваха ме вместо да обменям и пренасям канадски долари, да ги вложа в сметка в банка в България, и да ги тегля от банкомати в Монреал.Може би ще прозвучи смешно, но се инетресувам някой използвал ли е този метод на обмен и пренос на пари, има ли банкомати в Монреал, които да обслужват горните карти, и евентуално ако не ги обслужват, моля да споделите от какви дебитни карти могат да се теглят пари.Благодаря предварително за информацията.
Fireman

Мнение от Fireman »

Аз съм теглил с Маестри и Виза на Експресбанк в Германия.
Сигурен съм,че относо Виза няма да имате проблем в Канада,но си мисля че не си струва,защото удръжките за всяко теглене ще са по-големи от това да сте си взели парите в "кеш" в канадски долари.
А и курса на на дадената канадска банка,притежател на Банкомата няма да е толкова добър.
Това е моето мнение от опит,не в Канада но все пак извън България.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

Файерман е абсолютно прав.
Само ако директно платите нещо няма такси, които варират за всяка банка. Всяко теглене в брой където и да сте си има такси.
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

Аз пренесох пари така с виза електрон и нямах проблем но наистина има такси за теглене,бях с виза на Раифаизен банк
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Теглил съм от Виза на Булбанк, както и от Маестро дебитна на Хебросбанк (банкомати на RBC). Няма проблеми, в Монреал не може да е друго. Не гледах таксите. Бях сложил неголеми суми, за случай, че се иска картово плащане. Не се плашете и от кеш-а/травел чековете, един джоб (плик) пари са, няма кой да ви ги вземе.
Embrace your climate change!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

7George написа: Не се плашете и от кеш-а/травел чековете, един джоб (плик) пари са, няма кой да ви ги вземе.
Ти видимо си ззбравил - хората тръгват от Бг, а там се случват чудеса, за които даже и не подозираме :? :? :?
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

Виза електрон от ЦКБ (май няма значение от коя банка е :D ) на всяко теглене взема по долар и 50, както вече са ти казали съфорумците не те товари само при директно плащане. Приемат я на много места и в супермаркетите няма проблем да се пазарува с нея.
Нещо много важно, ако не си го направил вече, да си подадеш заявление за онлайн банкиране в някой клон докато си още в БГ. Иначе няма земна сила, която да ти помогне да си проверяваш наличностите по сметката. От банкомат теоретично може, на практика-не. Успех!

П.П. Пренасянето кеш не е лош вариянт
Кое си требе, оно си сака!
dairymaid
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Май 14, 2005 5:11 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от dairymaid »

Здравей,
Вземи от банката в България информация колко са сътоветните такси по карти, пътнически чекове и превод по сметка (който можеш да направиш след като си отвориш такава в Канада). След това сметни спрямо съответната сума, която имаш. Вземи също така предвид и курса на CAD доколкото ти е възможно (можеш да провериш на сайта или да звъннеш по телефона на която банка си избереш в Канада) или провери курса в България, ако ще сменяш там.
По принцип за по-големи суми банковия трансфер излиза най-евтино, след това мисля са чековете и картите се нареждат последни. Картите са направени за разплащане, а не за теглене в кеш и таксите са високи за да ограничат именно този тип транзакции.
Избери най-изгодния вариант според собствените си изчисления. Носете все пак кеш за всеки случай с вас.
Поздрави и лек път
purvolak
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Окт 23, 2007 4:18 pm

Мнение от purvolak »

Благодаря на всички за информацията, става въпрос за сума от порядака на 4000 долара, тъй като не искаме да надвишаваме сумата която ще декларираме при влизане в Кебек.До колкото зная, ако си декларирал една сума, а случайно намерят в теб повече пари могат да ти създадат проблеми....Със сигурност ще имаме в кеш пари.Интересува ме каква е максималната сума, която може да се изтегли наведнъж от банкомат в Монреал.Благодаря ви за съветите.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

4000 е предостатъчно малко за да се пренесе в брой, да се декларира, а също и да не пречи на скорошния социал.

За 2ма души 4000$ свършват първите 2 месеца.

Не си създавайте проблеми там, където ги няма
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

purvolak написа:....Интересува ме каква е максималната сума, която може да се изтегли наведнъж от банкомат в Монреал.Благодаря ви за съветите.
Максимума на ден го пише на листчето дето ти дават с картата и доколкото си спомням беше 2000, като може да се променя според сключения договор. На самите банкомати за едно теглене дава до 200 долара, това е за Виза електрон. Не съм пробвал веднага след тегленето да дръпна още двеста, но дори да не става едва ли е голяма беда.
Кое си требе, оно си сака!
Публикувай отговор