Идване от БГ с еднопосочен билет ?!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Идване от БГ с еднопосочен билет ?!

Мнение от DIMELBE »

Здравейте,

свекърва ми почти постоянно пребивава в Монреал защото по стечение на обстоятелствата и двете й деца са тук (има дългогодишна виза и е започната процедура за permanent resident - по програмата за разделени семейства - но е съвсем в началото),
Горе долу на 8 месеца се връща в БГ и купуваме билети дестинация София-Монреал-София, а както се досещате офертите от БГ са не толкова атрактивни.
Искаме да опитаме варианта да й купим еднопосочен билет от БГ да дойде с него тук и да започнем да й купуваме билети за дестинация Монреал-София-Монреал.
Изниква обаче първият въпрос - може ли изобщо да й се продаде еднопосочен билет за идване до Монреал - според няколко агенции за сам.билети - МОЖЕ, според други НЕ....!? - казаха ни, че ще проверят.......).
Вторият по-важен въпрос е - ако може да й се издаде еднопосочен билет за идване до Монреал при положение, че има дългогогодишна виза, дали ще я пуснат да влезе в Канада ако няма да има билет за връщане?! - или задължително ще трябва да покаже на канадските власти друг билет удостоверяващ връщането - в случая двупосочен билет за връщане Монреал-София-Монреал?!
Сори за дългите въпроси с обяснения, дано не са прекалено неясни.
Моля, ако някой знае точно как стоят нещата да даде предложения за действие при тази ситуация.
Предварително благодаря! :beer: :beer: :beer:
Последно промяна от DIMELBE на Съб Мар 21, 2009 4:58 pm, променено общо 1 път.
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

За първата част, аз преди много години като ивах беше с еднопосечен билет, така, че надали ще има проблеми... за втората част, незнам, но надали имиграцинните им пука с какав билет идваш, важното е, че досега жената си е спазвала сроковете във визите...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

и аз доидох с еднопосочен билет но имах виза и после резидент карта а за нея незнам, бате Любо повярваи ми на имиграционните им пука за много неща им пука,всичко виждат знам го от опит
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

майка ми пристигна преди месец с многократна виза. Имиграционните й поискали да видят билета й за връщане. Тъй като тя не ги е разбрала, ми звъннаха на мен и аз потвърдих, че има билет за връщане и ме питаха колко време ще остане, въпреки че го беше вписала в декларацията й.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Аз взимам на майка ми билетите от тук с тръгване от София . Обикновено ми излизат с 300долара по евтино отколкото да го купя от България и по евтино отколкото да купя билет тръгване от Монреал. Тоя вариант пробвалили сте го ?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

IRA написа:Аз взимам на майка ми билетите от тук с тръгване от София . Обикновено ми излизат с 300долара по евтино отколкото да го купя от България и по евтино отколкото да купя билет тръгване от Монреал. Тоя вариант пробвалили сте го ?
Да - до момента винаги сме купували билета от местни агенции с тръгване от БГ, но винаги правим сравнение с цените на агенциите в БГ и в момента имаме резервация и от тук и от България - но ако купим билета от София този път ни излиза по-евтино с 250 долара... Зависи от момента в който се купува, от промоциите, но от няколко месеца тук предлагат невероятни оферти - такива цени на този етап от БГ никой не може да даде - така че, това ни подтиктна да търсим варианти за тази "размяна".
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Може ли линк към някоя от тези оферти. Мерси .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

IRA написа:Може ли линк към някоя от тези оферти. Мерси .

За да не ме обвинят, че правя реклама и прочие - инфото е на лични.
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

имиграционните ако поискат билет за връщане трябва да се покаже , като са в правото си да депортират обратно пътника независимо колко пъти е пребивавал в страната с виза и е спазвал всички условия .
едно от условията при пътуване на бълг.граждани с виза за канада е наличие на обратен билет , друг е въпросът колко това се проверява .
всъщност мисля съм споменавала и друг път , нерядко ми се е случвало да видя напр. граждани на италия , франция , депортирани поради тази причина а и поради липса на например адрес за пребиваване в канада , или просто защото на въпроса "защо идвате " , отговорът е " да видя как е пазара и дали мога да си намеря работа " .
пак казвам , правилото съществува , но не всеки го спазва .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

DIMELBE написа:
IRA написа:Може ли линк към някоя от тези оферти. Мерси .

За да не ме обвинят, че правя реклама и прочие - инфото е на лични.
не мисля че е няква реклама,а по скоро споделяне на ценен опит така че ако желаеш може да го напишеш,много хора ще с ти благодарни
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

kurta007 написа:
DIMELBE написа:
IRA написа:Може ли линк към някоя от тези оферти. Мерси .

За да не ме обвинят, че правя реклама и прочие - инфото е на лични.
не мисля че е няква реклама,а по скоро споделяне на ценен опит така че ако желаеш може да го напишеш,много хора ще с ти благодарни
Напълно съм за споделянето на личния опит - стига това да не се разбере погрешно... аз ползвам услугите на една доста коментирана българска агентка (която има и български и канадски офис), от която аз лично съм много доволна, но спестих обявяването й - за да не се започнат отново коментарите по неин адрес ..... Мисля, че няма смисъл да споменавам името й, но ако някой все още не се досеща и наистина се интересува, ще го информирам.
:D
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Публикувай отговор