Търся съдействие за намиране на работа.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Търся съдействие за намиране на работа.

Мнение от bibco »

Народе,
преди време бях пуснал подобен постинг, който за съжаление, отшумя без резултат.
Сега отново се обръщам към вас с молба - ако някой има конкретни идеи за работа за 50 г. мъж без много добри шансове /липсва му френския език/ да си намери такава сам до сега - ще ви бъда много благодарен! Работата може да е официална - на чек.
И моля ви -без бъзици, публи сак и пици само! Не ви питам от добро. Както се казва - на зор съм...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

бибко, нищо ли не ти предлагат в ЕмплоаКебек ?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

В моя район - почти нищо.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

bibco написа:В моя район - почти нищо.
извинявай, обаче натрапващото впечатление е, че нямаш никаква гъвкавост - освен, че ти липсва основния език за комуникация в провинцията, необходим за започването на почти всякаква работа, не си готов да търсиш и в по-отдалечени райони от местоживеенето си. Ако знаеш, че имаш слаби места - свързани с години, комуникация, вид професия и професионален опит, би трябвало да изтъкнеш силните си страни и нещата, които биха ти помогнали да намериш работа. Такова нещо например е готовността ти да пътуваш час и половина в едната посока до работата си всеки ден ... общо взето в Отава има повече възможности с английски език.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Не е точно така - даже напротив - като човек съм много гъвкав и готов на изпитания, когато има за какво. Работил и тук и на две работи, които съм съчетавал. И да пътувам до евентуалната работа си нямам проблем, ако не е с кола, защото в момента нямам такава. А професионалния ми опит на физик от България - той само ми пречи, защото съм висококвлалифициран специалист и тук като ми видят истинското ми CV, не могат да повярват, че след това съм работил като security например...Така че аз търся работа не по специалността и квалификацията си, а такава, каквато бих могъл да върша. Имам семейство, изплащам моргидж, нося отговорност, която не ми позволява да загуба всичко, заради това, че не мога да си намеря работа. Това е!
Затова и търся помощта ви.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ами тогава гледай извън района си, там където градският транспорт ще те направи мобилен

честно казано мисля, че не е толкова трудно пак да си намериш работа като секюрити - имам прекалено много познати българи, които правят точно това. Ставката е 12 - 14 долара на час.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Там и гледам, разбира се, но когато гледат повече хора, вероятността да се види нещо конкретно е по-голяма, нали така?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

потърси на бензиностанция работа
друга идея - préposé à l'enlèvement - entrepôt

Ето ти едно предложение от общината на Монреал за Agent de sécurité/20,57 на час - изискването е да си работил една година като секюрити:

http://ville.montreal.qc.ca/portal/page ... r&id=55397

друг Agent de sécurité в телекомуникациите на Мтл община /22 долара на час

http://ville.montreal.qc.ca/portal/page ... r&id=55396

Ето, търси тук по райони, и гледай мин 10 СВ-та на ден да изпращаш:

http://www.jobbank.gc.ca/srch_eng.aspx
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Приятелю, благодаря ти за предложените линкове, но там навсякъде искат френски и то добър...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

не си търси причини, търси си работа :idea:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

ОК - някой има ли информация за агенция на намиране на работа, която реално да е помогнала конкретно на някой от вас! Ако "да" - давайте, моля ви, координати!
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

И в предишната тема ти бяха казали, да се обадиш на Деси Петкова. Даже ти бяха казали, да изкараш един курс (отнема цял ден) за шофьор на лифт и се мяткай да караш. Плащат 11-12$, но ако намериш и нещо вечер може да докараш приход в рамките на 2500$ след таксите.
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

Деси Петкова??? за какво става въпрос агенция ли има тя?
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

krimon написа:не си търси причини, търси си работа :idea:
Отлично казано!!!!
Ако потребителят е гладен, купува храна. Ако е в опасност – пазарува сигурност. Ако не знае, че трябва да пуска водата в тоалетната – обяснява му се, докато проумее смисъла...
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

bibco написа:Приятелю, благодаря ти за предложените линкове, но там навсякъде искат френски и то добър...
Какво ти пука какво искат! Ти нали търсиш работа!
Какво значи "добър френски", кой ще го разбере и оцени преди да те е видял и чул!

Самото достигане до интервю е успех и предпоставка да те наемат.

Мого от обявите са писани - "copy-paste" - и стандартно искат да говориш език. Ако работата не изисква комуникация с клиент едно добро разбиране е достатъчно да те наемат!

Най-добре си направи списък на познатите - Канадци или Българи - и намери начин да поговориш лично или по телефона с тях. Обрисувай живота си и непрекъснато наблягай на усилията, които полагаш да си намериш работа - каквато и да е тя! Търси идеи, имена, адреси и позиции, които не си имал в предвид до този момент.

За Онтарио мога да измисля нещо правдоподобно, но за Квебек и културата за търсене на работа в тази провинция, нямам никаква идея ...

Успех! Не си ти единствения, който си търси работа в тази рецесия!
Публикувай отговор