За всички риболовци - намеления в Le Baron

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

Имам въпрос кам Газара,какво можеш да ми кажеш за ЧИГАТА не и знам другото име прилича малко на акула,есетрова риба мисля че е, еиииииииии колко време я дебнахме и ..........нищо.....
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

Нямам идея dobsan...за съжаление нямам идея?!Но...есетровите риби са нещо специално!!!
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Изображение

dobsan,

тази чига от снимката е бебе и тежи 2,5 кг. Хванах я на грозд от 3 земни глиста около 10 вечерта. Чига тук се търси от 15 юли до края на август - тогава е най-активна. За стръв използват земен глист или малка рибка, подадена на дъно на средно силно течение. Такова има примерно след баража на Хидро Кебек от страната на Лавал, но е с много закачки и се къса много. По Сен-Лоран се ловят сериозни екземпляри на изток от Монреал. Китайците са луди по чигата и търсят специално само нея. Продават едни здрави пръти с върхов ролков водач, не много дълги - подходящи са за едра чига.

Тази година мисля специално да отида за естуржон ( на френски ), по-едра речна риб тук няма.

За колегите , които са в Бг - тук на шарана се гледа със същата погнуса и омерзение както на часовника в Бг. Просто за кебекуата това е гнусна риба. Странното е, че обукновено се хващат екземпляри над 5 кг, нерядко над 10. На вкус се различава от култивирания в рибарници шаран, месото е червено, като се опържи става сивкаво и на мен не ми хареса особено. Сомът е доста по-вкусен, за чигата да не говорим, но върха е определено ашигана.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Значи това дето му викате чига, тук се нарича стърджън и едно от местата където успешно се лови е на Иле де Бушервил. За стръв се използват гоби (сладководни попчета), които се хващат на място.
Напролет ще организаираме едно ходене за шарани да се запознаем на живо рибарите от форума...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Дано да се организираме, Lubo, че миналата година не ни стигна :oops:

А от България както са ми донесли всичко необходимо за монтаж на косъм - игли, ПВА конец, стопери, амортисьори, материал за поводи, стопери за стръвта и още 2 неща дето не знам за какво са...направо ме сърбят ръцете. Иначе аз досега ги ловя на дунавски качамак - грешка няма, но приготвянето е трудно и не всеки път ми се получава.

Иначе аз си мечтая за риболов на пъстърва, по възможност с мухарка, ама тази година няма да стане. Но за шаран съм на линия, ама да не е чак на онова място в Онтарио, че малко далеко ми се види.

И еднио предупреждения към колегите - гледайте нещата да са ви чат-пат в ред, защото мен вече ме провериха един път и риболовните надзиратели тук не са като в Бг - откакто се помня имам 2 проверки и то на Стамболийски. А чух, че тук глобите ги определят в съда, та де стане зян на някой излетчето...
Аватар
bankera
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:13 am
Местоположение: Montreal

Мнение от bankera »

8) Добра темичка се е заформила....браво! Как е спининговия риболов около Монреал?
09.06.08-DCS - Vienne
24.06.08-Accusé
09.12.08-ИНТЕРВЮ->ОК
18.12.08-Док до Букурещ
23.01.09-Баркод+Мед.форм
27.01.09-Медиц->DONE
12.02.09-ОК_мед.
04.03.09-Покани_виза
25.03.09-ВИЗИ
06.04.09 - AIR FRANCE
-----
10месеца процедура
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Спининг риболов около Монреал се ползва основно за смадок ( доре ) и ашиган. За смадока използват основно силионови примамки, за ашигана джербайтове,блесни и воблери. Повечето ловят от лодка или на влачене - с последното има най-много резултати. Ето един сайт подобен на fishing-mania.com , на френски е: www.quebecpeche.com
Аватар
bankera
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:13 am
Местоположение: Montreal

Мнение от bankera »

Благодарско! Сега оставва да разбера нещо повече за тези видове риба...... и като цяло за риболова там,
09.06.08-DCS - Vienne
24.06.08-Accusé
09.12.08-ИНТЕРВЮ->ОК
18.12.08-Док до Букурещ
23.01.09-Баркод+Мед.форм
27.01.09-Медиц->DONE
12.02.09-ОК_мед.
04.03.09-Покани_виза
25.03.09-ВИЗИ
06.04.09 - AIR FRANCE
-----
10месеца процедура
Аватар
Karo007
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 11:11 pm
Местоположение: quEbec

Мнение от Karo007 »

Lub0 написа:...Напролет ще организаираме едно ходене за шарани да се запознаем на живо рибарите от форума...
Супер идея !
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

фен съм!!!!!!!!!!!!
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

NAVID даааааа това е чига сега като видях че си написал и френското и наименование се сетих ,но късно ,да тази наистина е бебе но аз сам виждал само такава преди но за жалост нямах късмет да хвана ,но като гледам ти колко си напред в риболова аз не знаех и половината от това,ако някои познава лично отец Шумов може да го поканите на риболовния излет тои е голям фен и е много добър рибар,тои ме запали по рибата в Канада,пожелавам ви много риболовен късмет за напред,аз за жалост съм в БГ и едва ли ще мога да изживея тези прекрасни моменти отново,НАСЛУКА
milen73
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 5:15 am
Местоположение: Svishtov

Мнение от milen73 »

ЕХА,вие ме шашнахте с тези шарани!! Аз си мислех че ги има само по Дунав. Явно ще се идва с прътовете !!
DCS- 02.07.2008
Accuse - 11.07.2008
Покана за интервю - 10.10.2008
Интервю -2.12.2008, 11.00 h- успешно!
DCS Bucarest- 12.12.2008
Баркодове- 19.01.2009
Медицински -26.01.2009
Направени медицински-16.03.2009
Покана за визи- 13.08.2009
Визи- 03.09.2009
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

Задължителнооо като заминаваш си вземи прътовете и наслука :thumbsup:
Публикувай отговор