от къде да си изтегля листовки

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
radost_var
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 9:59 am
Местоположение: montreal

от къде да си изтегля листовки

Мнение от radost_var »

От къде мога да си изтегля листовки на френски и английски
Благодаря!
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Тук можеш да решаваш онлайн:

http://www.saaq.gouv.qc.ca/services-saa ... nnaire.htm

Предполагам става вьпрос за Монтреал,добре е да си намериш от дисковете с 940вьпроса,по ще ти свьршат работа :wink: Успех
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Тук са листовките (zip архив)
http://backoff.hit.bg/AUTOEVAL.zip

Туке MS Virtual PC, с чиято помощ се стартира симулацията на изпита под Windows 2000/XP. С F5 се сменя езика на изпита.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: от къде да си изтегля листовки

Мнение от bai_ganiu »

radost_var написа:От къде мога да си изтегля листовки на френски и английски
То хубаво на френски и английски ама ,ако добре се справяш с тях...
Мен ме интересува от къде мога да се намерят на руски... там съм по-силен. Обадих се на един руснак инструктор и той ми обесни, че оригиналните били само на френски и английски, всичко останало било едва ли не пълни измишльотини. Е да де ама толкова много хора се подготвят на руски и на руски се явяват. Друг руснак ми каза, че се подготвял от някаква книжка на руски, но не може да я открие, тя се предава от ръка на ръка като апокрифна литература. Та ако някой може да помогне ще съм му много задължен. :bow:
kaloyan.radomirov
Мнения: 89
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 8:12 am
Местоположение: Montréal

Re: от къде да си изтегля листовки

Мнение от kaloyan.radomirov »

ами запиши изпит с преводач, и ще имаш и по два отговора само . . .
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: от къде да си изтегля листовки

Мнение от bai_ganiu »

kaloyan.radomirov, приятелю проблема не е в изпита за сега, а в пододготовката за него... та за това питането ми е от къде да си намеря материали на руски за изпит за шофьорска книжка в Монреал.
kaloyan.radomirov
Мнения: 89
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 8:12 am
Местоположение: Montréal

Re: от къде да си изтегля листовки

Мнение от kaloyan.radomirov »

е сега е момента да научиш 20 инглийзки думички :), ако знаеш цветовете, посоките и други общи, иначе после на практическият как ще комуникирате с изпитващия? :sweat:

п.п. или френски...
с основни познания по език, след 10 въпроса, които си преведеш с помоща на речник, и после нещата стават по-лесни...
Това е начина. Ако искаш и държиш на руски, иди в Москва. :y:
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: от къде да си изтегля листовки

Мнение от bai_ganiu »

Виж какво Калоянчо, това за ученето на езика ми е ясно, но в случая не е въпроса чрез листивките да уча езка, а да е по-сигурно безпроблемното минаване на изпита. Още повече, че за самия изпит (имам предвид курмуването) съм се уговорил с руснак инструктор... няма проблем за това.
Ако нямаш какво да кажеш не се праскай няма нужда от бла... бла... бла! Аз не те пращам във Франция или Англия само защото ПЕРФЕКТНО знаеш и двата езика (това не е много доказано, но нейсе... казваше баба ми)! :!:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: от къде да си изтегля листовки

Мнение от pumpy »

bai_ganiu написа:Аз не те пращам във Франция или Англия само защото ПЕРФЕКТНО знаеш и двата езика (това не е много доказано, но нейсе... казваше баба ми)! :!:
няма и нужда, защото Канада е мястото, където тези два езика са официално признати, ако не си могъл да разбереш до сега :rofl:

Какво става, ако 1 седмица след получаването на книжката те спре полиция (на мен ми се случи точно това) и се опита да проведе някакъв разговор с теб, по отношение на извършеното нарушение ?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: от къде да си изтегля листовки

Мнение от roumensp »

bai_ganiu написа:Още повече, че за самия изпит (имам предвид курмуването) съм се уговорил с руснак инструктор... няма проблем за това.
Ама вие там в Квебек и изпитващите ли можете да си уговаряте ?!? :o Досега не бях чувал за подобно нещо на тоя континент.
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: от къде да си изтегля листовки

Мнение от bai_ganiu »

pumpy написа:няма и нужда, защото Канада е мястото, където тези два езика са официално признати, ако не си могъл да разбереш до сега :rofl:
Какво става, ако 1 седмица след получаването на книжката те спре полиция (на мен ми се случи точно това) и се опита да проведе някакъв разговор с теб, по отношение на извършеното нарушение ?
Явно ти доста неща си разбрал и сигурно всичко ти е ясно... :super: смо не и това, за което става въпрос... :crazy: А що се отнася до срещите с полиция особено, ако си извършил нарушение не ми ги дрънкай тези дето ще се обесняваш или пък ще спориш като в БГ и ще се правиш на отворен... :smack: те хората не гледат колко добре владееш някакъв език, а как караш... :fubar: Та ти за мен не бери грижа... гледай себе си... аз мога на много езици да се съгласявам и даже да се извиня когато съм в нарушение, но гледам да не го допускам (понял, верщен, анадън му и так дале и так дале). :!:
Ама вие там в Квебек и изпитващите ли можете да си уговаряте ?!? :o Досега не бях чувал за подобно нещо на тоя континент.
Руменчо, по света има всичко... за много неща те първа ще чуваш и съвсем не е задължително за всико да си чувал, то това просто е невъзможно... никой ли до сега не ти го е казвл бе човече... :fubar:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: от къде да си изтегля листовки

Мнение от roumensp »

bai_ganiu написа:
Ама вие там в Квебек и изпитващите ли можете да си уговаряте ?!? :o Досега не бях чувал за подобно нещо на тоя континент.
Руменчо, по света има всичко... за много неща те първа ще чуваш и съвсем не е задължително за всико да си чувал, то това просто е невъзможно... никой ли до сега не ти го е казвл бе човече... :fubar:
Аз много неща съм и чувал, и виждал, просто си мислех, че поне тука ще съм по-далеч от корупцията и Бай-Ганювщината. :D
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: от къде да си изтегля листовки

Мнение от bai_ganiu »

Има още много да видиш дай Боже, но от корупцията и Бай-Ганювщината няма как и къде да избягаш те са навсякъде (къде по-малко, къде повече просто си ги има)... такива са фактите... така е устроен Света. А що се отнася до образа на Бай Ганьо той е характерен за всяка държава... има го навсякъде... за това преди много години... когато бяхме малки деца си раказвахме вицове, които започваха със събрали се Бай Ганьо американеца, Бай Ганьо французина, Бай Ганьо англичанина и Бай Ганьо българина... и т.н. съществуват много и най-различни интерпретации. :!:
ПП Между другото, реших... ще се явя на листовките на френски... така ще е най-добре.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: от къде да си изтегля листовки

Мнение от roumensp »

bai_ganiu написа:когато бяхме малки деца си раказвахме вицове, които започваха със събрали се Бай Ганьо американеца, Бай Ганьо французина, Бай Ганьо англичанина и Бай Ганьо българина... и т.н. съществуват много и най-различни интерпретации. :!:
И Бай Ганьо винаги беше по-добър, нали са си нашенски вицове и ни се щеше и наистина да е така. ;)
bai_ganiu написа:ПП Между другото, реших... ще се явя на листовките на френски... така ще е най-добре.
Е, за това мога само да те поздравя. :handshake:
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: от къде да си изтегля листовки

Мнение от 7George »

roumensp написа:
bai_ganiu написа:Още повече, че за самия изпит (имам предвид курмуването) съм се уговорил с руснак инструктор... няма проблем за това.
Ама вие там в Квебек и изпитващите ли можете да си уговаряте ?!? :o Досега не бях чувал за подобно нещо на тоя континент.
Това не е нещо необичайно - изпитващите в Калгари примерно, ги има в нета с телефоните им. Обаждам му се (щото бях минал преди при него) и той ми казва в кое реджистри и в кои дни той поема изпитите. Ква корупция, като не съм го подкупвал, а той и не пусна 2 пъти въпросното лице по негови си причини. Отделно инструкторите по кормуване си имат изпитващи с които работят. И тука има изпити на не-френски/английски, но българския и руския не са сред тях. Иначе и аз мисля, че човек шофира ли, трябва да владее и официалния език в Канада.
Embrace your climate change!
Публикувай отговор