Napuskane na rabota

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
MilkaDM
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Ное 06, 2003 2:27 pm

Napuskane na rabota

Мнение от MilkaDM »

Znae li nqkooi kakav e sroka za preduprejdenie za napuskane na rabota, spored kanadskiq zakon? A ako ne se spazi tozi srok, kakvo sledva? Napraktika, moje6 li da kaje6: ot dnes napuskam, kakvo bi moglo da posledva?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Napuskane na rabota

Мнение от Koko »

MilkaDM написа:Znae li nqkooi kakav e sroka za preduprejdenie za napuskane na rabota, spored kanadskiq zakon? A ako ne se spazi tozi srok, kakvo sledva? Napraktika, moje6 li da kaje6: ot dnes napuskam, kakvo bi moglo da posledva?
Във фирмата в която работя срока на предизвестието е две седмици, а ако им кажа че искам да напусна от утре, без предизвестие, то тогава няма да ми платят последните две седмици които съм бил на работа.
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Е няма ли такова едно евентуално напускане да се отрази на мнението, което шефовете ти имат за теб като работник... все пак е почти задължително да имаш препоръка от бившите ти работодатели (доколкото подразбрах, почти всички работодатели се обаждат на бившите ти такива, преди да те наемат на работа)...

А за двете седмици - мисля че и по закон е толкова (без да съм сигурен, защото досега не съм мяркал канадски закон от какъвто и да е вид) - ако в договора ти не пише нещо друго, може би ще е толкова времето за предизвестие... В моя пише изрично - 1 седмица за първите 6 месеца (пробен период), 2 седмици за след това (и след всяка година работа в компанията този период се увеличава, но това предполагам, че е частен случай)...
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Това зависи от провинцията в която работиш и колко време си работил в тази фирма... освен ако работодателя е федералното правителство. Звънни по телефона да питаш някоя лелка на 1 800 265-1414 или (514) 873-7061 - тва е таковата, проговорих френски зарад тебе, Commission des normes du travail.

Най-лошото е да не можеш да вземеш добра препоръка от този работодател. Съмнява ме да не ти платят последната заплата, особено в Народна Република Квебек.

Коко в Онтарио, горкия, там закона разрешава такива хватки, но само при положение, че работникът е подписал договор, в който изрично се е съгласил да не му платят еди-колко си седмици.
Villi
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:27 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Villi »

Здравей,

разгледай това (всичко е много подробно описано за всяка провинция)

Късмет
не е важно хлябът да е бял, важно е хайверът да е черен
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Според това колко години си работил във фирмата и в зависимост от провинцията има различни срокове - но най-често е 2 седмици.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Napuskane na rabota

Мнение от Mark »

MilkaDM написа:Znae li nqkooi kakav e sroka za preduprejdenie za napuskane na rabota, spored kanadskiq zakon? A ako ne se spazi tozi srok, kakvo sledva? Napraktika, moje6 li da kaje6: ot dnes napuskam, kakvo bi moglo da posledva?
Wzemi poiskai powi6enie parwo (taka i taka si re6il da napuska6), ako ti otkajat - 6te go polzwa6 kato motiw, a ako te powi6at - za kakwo 6te napuska6 :")
Заключено