Молба за гражданство

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Молба за гражданство

Мнение от Joy »

Хора, с моя досконален перфекционизъм се спънах в много пунктове по попълването на документите за гражданство. Специално запецнах още на детската молба-до възрасните не съм и стигнала... :roll:
Разкажете вие как го направихте!
Vous devez répondre à toutes les questions. Si vous laissez des espaces vides, votre demande pourrait vous être retournée et le traitement en sera retardé. Si une partie ne s'applique pas à vous, inscrivez « S.O. » (sans objet).
И това условие да не се оставя празно място а да се подписва S.O. си противоречи с условието в 8Е въпрос:
Répondez à cette question si vous avez obtenu la citoyenneté canadienne de naissance ou par naturalisation avant le 15 février 1977. Indiquez si vous avez été absent ou absente du Canada pendant plus d'une (1) année avant 1977. Si oui, indiquez les dates de votre absence et le pays où vous vous trouviez. Si vous avez obtenu la citoyenneté canadienne après le 14 février 1977, inscrivez « S.O. » (sans objet).
Ясно, че този въпрос не се касае за нас, но изрично в условието пише, че S.O. се пише ако си получил гражданство след 14.02.1977. :shock:

И какво? Да пиша или не?

Къде още вписахте това S.O.? В 8С? 9? 12?

В 5С вписвалили сте презимето на детето? :roll:
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Аз така, като го гледам, си го превеждам по следния начин:
"Отговорете на този въпрос, ако сте получили канадско гражданство по месторождение или натурализация преди алабала"
Демек, ако не си го получил преди това, изобщо не отговаряш.

Освен това нещо не ми се връзва. Нали това е молба за гражданство, следователно още нямаш такова, следователно тоз въпрос е напълно лишен от смисъл!
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Re: Молба за гражданство

Мнение от huba »

JOY написа:

И какво? Да пиша или не?

Къде още вписахте това S.O.? В 8С? 9? 12?

В 5С вписвалили сте презимето на детето? :roll:
Joy, mislish li che sled okolo mesec shte si spomniash kakvo e 8C, 9, 12, 5C? :D :D :D

Inache za vsichko koeto ne te kasae se popalva S.O. :D :D :D
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Independent написа:Аз така, като го гледам, си го превеждам по следния начин:
"Отговорете на този въпрос, ако сте получили канадско гражданство по месторождение или натурализация преди алабала"
Демек, ако не си го получил преди това, изобщо не отговаряш.

Освен това нещо не ми се връзва. Нали това е молба за гражданство, следователно още нямаш такова, следователно тоз въпрос е напълно лишен от смисъл!
Става въпрос за родителя, който има гражданство и иска за детето си. :roll: Така че се връзва, но не се отнася за мен.
"Изобщо не отговаряш" не може според първото (общото условие) условие. :roll: Там,където въпросът не те касае, трябва да се пише S.O. Но пък там е работата,че в този въпрос S.O. е резервирано за друг отговор. :roll: Ето къде не ми се връзва...

хуба, аз предполагам, че хората си държат копии от това, което са пратили.
Ако не, ето за опресняване:

http://www.cic.gc.ca/francais/pdf/trous ... T0003F.pdf

И правилата за попълване:

http://www.cic.gc.ca/francais/demandes/ ... #wp1017228
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

S.O. - sans objet - не е разервиран само за един отговор, а за всички, които не те засягат
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

krimon написа:S.O. - sans objet - не е разервиран само за един отговор, а за всички, които не те засягат
Кримон, четеш ли? Това е горното и общото условие. А в 8Е който въобще не ме засяга пише:

Si vous avez obtenu la citoyenneté canadienne après le 14 février 1977, inscrivez « S.O. » (sans objet).


Ако си получил гражданство след 14.02.1977. пишете S.O. :shock:

Ама аз не съм получила-значи не трябва да пиша. Но по общото условие трябва... :roll:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Какво не разбираш, всичко е ясно. Нито преди, нито след 15 февруари 1977 г. ти не си получавала канадско гражданство. Следователно пишеш там « S.O. ». Няма никакво значение, че съвпада с отговора, че си получила след 15 февруари 1977. Те ще видят кога си влязла в страната. Ама бюрократични глупости :wink:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

И ти като мъжа ми- "Те да не са глупаци- ще разберат". :roll: То по принцип и празно да го оставиш, трябва да разберат, нали така? Само че имат тъпи условия да им пишеш s.o. :lol: Бюрократите са си бюрократи-при желание сто пъти ще те връщат за някоя подобна глупост. Но в случая, две техни условия си противоречат. Ако сложа тъпото S.O. излиза,че имам гражданство. :roll: Каквото и да направя ,все ще си имат повод за заяждане...
Аз за това исках да знам другите как са го направили...Защото как е правилно, не е ясно. :roll:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Никой ли няма копии от това, което е пратил? :shock: Или поне да има някакъв спомен какво е писал... :roll:
Аз съм по-склонна да го оставя съвсем празно, защото току виж с това s.o. после получа някое писмо да уточня кога съм получавала гражданство... :roll:

Май се впускам в прекалени подробности,но по дяволите- и документите са прекалено важни за да се игнорират подобни неща... :roll:
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Joy, моят факултет от тази година започна Immigration Workshop в нашия град чрез Pro Bono Students Canada (безплатни юридически съвети). Предполагам, че McGill има нещо подобно, обади им се да ги попиташ.

http://www.law.mcgill.ca/students/clubs/probono/

Там винаги трябва да има и адвокат, който е отговорен за надзора в/у студентите, които вършат повечето от работата, така че няма страшно.

Просто идея.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Абе то най-добрата информация е от извора:

http://www.cic.gc.ca/francais/contacts/telecentre.html

но...кой работи събота и неделя? :roll: А само това ми е свободното време за попълване...
Както изгледа,обаче, ще звъня аз да питам... :roll: По-добре така, отколкото да ми връщат после документите.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Joy, shte stavate grajdani veche! Felicitations! :P :beer:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

JOY, не съм подавал документи за канадско гражданство и едва ли скоро ще ми се наложи да го правя, но те уверявам, че никога не съм имал проблеми с интерпретацията на каквито и да е указания в който и да е регламентиращ документ. Затова си позволявам да взема отношение по въпроса.
В конкретния случай наистина изглежда, че съществува противоречие в указанията, но то е само на пръв поглед. Реално ако напишеш "S.O.", това ще означава, че не си придобила канадско гражданство по произход или натурализация преди 15.02.1977 г. и едновременно с това - че (ще) си придобила такова гражданство след 14.02.1977 г.
Объркването ти идва от там, че не свързваш твоето бъдещо гражданство с използваното минало свършено време във въпроса. Но макар и бъдещо, то при настъпването на това събитие - придобиването на гражданство, то наистина просто ще е придобито след 14.02.1977 г.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Еех, Каначе, аз се надявах другото лято да ни викнат на изпит, но секретаря на CIC казва, че чакането е 15 месеца минимум. :roll: :(

Линко, ценя опита ти да помогнеш, но в случая е прекалено волна интерпретацията ти, смятам...

Въвпросът е "получили ли сте след..." и с отговор "S.O.", буквално отговарям "Да, получила съм." Следва резонен въпрос "кога аджеба?"...
Миналото време си е минало за момента на попълване на документа. :roll:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

JOY написа:Еех, Каначе, аз се надявах другото лято да ни викнат на изпит, но секретаря на CIC казва, че чакането е 15 месеца минимум. :roll: :(

Линко, ценя опита ти да помогнеш, но в случая е прекалено волна интерпретацията ти, смятам...

Въвпросът е "получили ли сте след..." и с отговор "S.O.", буквално отговарям "Да, получила съм." Следва резонен въпрос "кога аджеба?"...
Миналото време си е минало за момента на попълване на документа. :roll:
Честно казано не разбирам какъв е проблема - ако отговориш със S.O. (sans objet) това не е отговор нито ДА, нито НЕ, а означава че съответната точка от апликацията не се отнася за тебе въобще.

И аз вече не си спомням какво точно бях попълвал в апликацията, но на всички въпроси които не ме засягаха бях написал N/A (Not Applicable) и нямах никакъв проблем.
Заключено