Трък - изядоха ме

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Vasilii
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Фев 21, 2004 9:34 pm
Местоположение: Melbourne

Трък - изядоха ме

Мнение от Vasilii »

Здравейте приатели,
отдавна не съм писал, но с пристигането си тук бях толкова зает...
Кажете ми къде да си търся правата...

Онзи ден (петък) си купих един малък трък да се движа из града. Макар и на старо си избрах горе долу нов Форд F -150 Heritage. Купих го от голяма фирма, казва се Х-Григоире или нешо такова. Камиона е почти нов, питах ги дали всичко е било наред с машината и историята и (която е кратка де) те ми казаха че да... никакви инциденти и т.н
Платих го, подписахме и след един ден забелязах цхе ми криви наляво. Отидох на сервиз и от там ми казаха че тръка е бил блъскан защото е посукан леко и затова ми бие на една посока.

Не можах да повярвам че са ме злъгали, отидох а те отказаха да ми върнат парите и се държаха гадно "ами вие сте го купили такъв какъвто е" и се правеха че не говорят английски, а само френску, а това бяха същите хора които ми го продадоха и ме убеждаваха на идеален аннглийски да го купа.

В нова зеландия затова бих ги осъдил и ще ми плащат сумати пари обезщетение, че и нов трък отгоре на всичко да мидадат...

Кажете хората с повече опит как да ги осъдя тези и да им лапна парите за обезшетение и да си взема и нов трък де. Колко процента от обезшетението взимат тук адвокатите за хонорар
Mil Qvebek, pred teb se kalnem vav vqrnost !
Ti si moq "zemen rai"!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

aide be chovek, kqde se zagubi tuka vqv foruma bob hvqrliahme za teb :D
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Re: Трък - изядоха ме

Мнение от Rainmaker »

ta znachi kazvash melbourne se namira v new zealand :beer:

ne se zanimavai sus sudilishta napravo gi dai na krokodilite
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Как са крокодилите,живи здрави,растат?
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Пууу, пък не ни донесе по някоя чанта от крокодилска кожа :D Ира, какво мислиш? Дали ще ни отива по едно такова чантЕ :lol:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Аз съм пасифиска и по4итателка на грин пис.Така че на крокодилчетата им се радвам от дале4е.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

http://www.opc.gouv.qc.ca/e_Programs/cv ... p#Plaintes

Мисля, че тук трябва да се пробваш, но във всички случаи трябва много да побързаш, защото ако имаш шанс да я върнеш, срокът може би ще е силно лимитиран, като например 10-15 дена.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Оооо,Василий! :D :D Къде се изгуби,бе,човек? Беше ни домъчняло и все се чудехме какво става с крокодилите...

Видя ли сега,че при нас има по-ящни крокодили? :twisted: :wink:

Кой го кара този трак ? Не ни казвай сега ,че книжката ти от Мелбърн важи за Квебек... :shock:
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Съветвам ви да отидете до мивката и да налеете вода в една чаша.
После я поставете за 20 мин в хладилника.
Сега отворете хладилника и си пийнете въпросната студена вода.
Основен принцип е когато ви продават нещо да се опитат да ви вземат повече пари отколкото струва (инак няма да има келепир както казваше бай Ганя). И ако не сте гледали навреме или не сте ги накарали да добавят в договора клауза, че при доказана катастрофа на автомобила ще ви се подмени или върнат парите за него, то тогава просто горите.
Не сте 1-вия нито пък последния.
Автотърговците и монтьорите по сервизите са си открай време известни (по цял свят) че са едни от най големите мошеници.
Извинявам се ако ви разстройвам, съветвам ви да се борите, но според мен това е загубена кауза. Досега такъв българин който да е осъдил някоя голяма фирма в Квебек не познавам, уви.


Е поне не се предавайте без бой!


П.П. Модела който сте взели е доста солидно шаси, не знам каква трябва да е била тази катастрофа която да го извие и да не личи при продажбата. Идете и на друг сервиз за диагностика.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
HisShadow
Мнения: 354
Регистриран на: Съб Юли 10, 2004 3:21 am

Мнение от HisShadow »

ia :-)
vsitshki, koito nalapaha "krokodilskata" pluvka sega mai se opitvat da si opraviat golovata razlika :-)
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

o,Vasilii,ti kyde se izgubi,be chovek.Kak sa krokodilite,vyrvi li biznesa.E.i maaa mu na forda,shte si kupish Hammer,biznesa ti e zlaten tuk
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

Кажете хората с повече опит как да ги осъдя тези и да им лапна парите за обезшетение и да си взема и нов трък де. Колко процента от обезшетението взимат тук адвокатите за х
Ne cam 4yvala takova neshto da davat obeshtetenie za tova 4e ca ti probytali neshto defektno :shock: ma moje i da ima koi znae, ce pak ti ne ci lapal myxi kat ci kypyval triabvalo e da ia vidi montior koito ne e ot tozi garaj ym nemi pobira kak sha kypish neshto kato kola pri tova na ctaro i niama da ce interecyvash ot texni4eckita i izpravnoct. Az ne cam 4yvala prodava4 da ne ci xvali ctokata e mai kato gledam ti razbirash camo ot krokodili e tyka ima doccta ama mai ca po erbap otr teb :wink: .
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

...............
Petra
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 3:52 am
Местоположение: Ruse

Мнение от Petra »

Choveka vi moli za pomosht, a vie se podigravate s nego !?
Balgarina si e balgarin.
Toi pone si e kupil kola, dokato vie sigurno i po edno kolelo niamate!!!
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Нямаме си,верно е, ходим пеша, живи да ни ожалиш :(
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Заключено