Монреал, Монреал и отново Монреал...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
maria.burovska
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2019 12:31 pm

Монреал, Монреал и отново Монреал...

Мнение от maria.burovska »

Здравейте, мили хора!
Тази година за първи път пътувах към Канада и имах възможността да разгледам и да събера впечатления. Бях очарована от природата, от хората и от отношението им... изключително отзивчиви и винаги ще помогнат в нужда.
Приятелят ми, с когото съм вече повече от година, живее и работи в Монреал и именно заради него посетих Канада. От известно време съм на мнение, че в България няма да става все по-добре и все повече ме отблъскват и хората, и манталитета тук. След края на ваканцията си в Монреал, осъзнах и взех решението, че това е мястото, където искам да живея. Но заедно с това решения идват многото въпроси и търсене на информация. Приятелят ми е там от доста дълго време, но няма никаква идея как стоят нещата със заминаването натам. Затова се обръщам към Вас.
Каква е моята ситуация?
На 23 съм и искам да замина за Монреал възможно най-скоро. Изключително съм амбицирана да работя и живея там. Съвсем скоро ще започна да посещавам и уроци по френски. Лятото завърших Софийски университет със специалност Начална училищна педагогика и чужд език(английски) и в момента съм учител ЦДО в начално училище. Ще изчакам да приравня дипломата си, но се съмнявам, че нещо ще ми се признае.
Въпросите ми са:
Ако отида в Монреал само с ЕТА, какви са възможностите за работа без работно разрешително? Чувала съм за такива работодатели, които могат да те наемат и плащат под масата. Какво е Вашето мнение?
Възможно ли е да отида на място и да кандидатствам за работа, и ако ме хареса работодателят, да ми помогне за работното разрешително? Има такава практика?
Колко време след като остана мога да кандидатствам за каквито и да са документи и изобщо какво мога да направя?

Изчетох всички възможни програми, по които е възможно да кандидатствам, но виждам, че отнемат изключително много време и се иска повече стаж. А при мен стажът е малко - по трудовата ми книжка е 1 година, по специалността ми - 2 месеца. Работила съм и в САЩ, но това не е от голямо значение.

Ще се радвам да получа някакви мнения и всякаква информация би била полезна.
Благодаря Ви за отделеното време!
Хубава и спокойна вечер(или ден)! :) :)
Последно промяна от maria.burovska на Чет Ное 21, 2019 5:56 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Монреал, Монреал и отново Монреал...

Мнение от Pyrelight »

Няма възможност да останеш като турист и да работиш нелегално. Твърде рисковано е и ако те усетят имиграционните, всяка следваща ЕТА ще ти бъде отказвана.
Няма възможност работодателят да ти уреди статут. Никой работодател не се занимава да урежда статути. За него, освен това е риск да те наеме без сошъл секюрити намбър, защото за такова нещо могат да му отнемат лиценза.
Единствена възможност за пребиваване е като турист без право на работа.
Или ако приятелят ти реши да сключите брак и след това те спонсорира, ама за тази цел ще трябва да се върнеш в България и да си изчакаш процедурата по спонсорство там. Успех!
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Монреал, Монреал и отново Монреал...

Мнение от roumensp »

Pyrelight написа: Сря Ное 20, 2019 6:17 pm Или ако приятелят ти реши да сключите брак и след това те спонсорира, ама за тази цел ще трябва да се върнеш в България и да си изчакаш процедурата по спонсорство там. Успех!
Ако приятеля ѝ има гражданство или ПР статут, то може да я спонсорира и без да се женят, стига да иска.

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... guide.html

И не, не е задължително да е извън Канада докато трае процеса.

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... .html#work

Не знам защо се обаждаш по въпроси, по които си пълен невежа.


Лично мен ме смути следното: "Приятелят ми е там от доста дълго време и няма никаква идея как стоят нещата със заминаването натам".
Е как аджеба си дошъл тук и нямаш идея как се било идвало ... сигурно и за сайта на CIC не е чувал. :tmi: Нещо ми мирише, че приятеля не е особено ентусиазиран от перспективата за постоянното ѝ преместване. :lol:
Последно промяна от roumensp на Сря Ное 20, 2019 6:55 pm, променено общо 1 път.
maria.burovska
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2019 12:31 pm

Re: Монреал, Монреал и отново Монреал...

Мнение от maria.burovska »

roumensp написа: Сря Ное 20, 2019 6:37 pm
Pyrelight написа: Сря Ное 20, 2019 6:17 pm Или ако приятелят ти реши да сключите брак и след това те спонсорира, ама за тази цел ще трябва да се върнеш в България и да си изчакаш процедурата по спонсорство там. Успех!
Ако приятеля ѝ има гражданство или ПР статут, то може да я спонсорира и без да се женят, стига да иска.

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... guide.html

И не, не е задължително да е извън Канада докато трае процеса.

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... .html#work

Не знам защо се обаждаш по въпроси, по които си пълен невежа.


Лично мен ме смути следното: "Приятелят ми е там от доста дълго време и няма никаква идея как стоят нещата със заминаването натам".
Е как аджеба си дошъл тук и нямаш идея как се било идвало ... сигурно и за сайта на CIC не е чувал. :tmi: Нещо ми мирише, че приятеля не е особено ентусиазиран от перспективата за постоянното ѝ преместване. :lol:
Може би и аз не се изразих правилно... Приятелят ми живее от 13 години там(ако не и повече), но тогава е бил на 7-8 години и едва ли го е интересувало. Заедно с родителите му са заминали, тъй като били спечелили някакъв конкурс. Не знам подробности, а и той не знае много по темата. Интересувала съм се, но информацията, която получих не ми бе много от полза.

Относно спонсорството - бях чела, но не съм сигурна дали е опция в нашия случай. Дори да е възможно, мен отново ме интересува работата. Ако ме спонсорира, възможно ли е да работя?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Монреал, Монреал и отново Монреал...

Мнение от roumensp »

Приемам тогава, че е гражданин. Ако иска може да те спонсорира като "conjugal partner", без да е необходимо да се жените. Тия с брак обаче имат предимството, че не им се изискват допълнителни документи. Подобен процес трае около година.

Ето ти линка отново:
https://www.canada.ca/en/immigration-re ... guide.html

Тъй като живее в Квебек, приятелят ти ще трябва да види и това:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html

Повече от това не мога да ти помогна.
maria.burovska
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2019 12:31 pm

Re: Монреал, Монреал и отново Монреал...

Мнение от maria.burovska »

roumensp написа: Сря Ное 20, 2019 7:24 pm Приемам тогава, че е гражданин. Ако иска може да те спонсорира като "conjugal partner", без да е необходимо да се жените. Тия с брак обаче имат предимството, че не им се изискват допълнителни документи. Подобен процес трае около година.

Ето ти линка отново:
https://www.canada.ca/en/immigration-re ... guide.html

Тъй като живее в Квебек, приятелят ти ще трябва да види и това:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html

Повече от това не мога да ти помогна.

Вече имам надежда, че може и по-бързо да се случат нещата! Много благодаря за съдействието! 😊
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Монреал, Монреал и отново Монреал...

Мнение от NightMartini »

Привет Мария
Аз като човек, който изключително много държи на родината България, в случая няма как да не се съглася с думите ти. По думите на Борисов, България е най-доброто място за живеене в Европа. Само че той успя да създаде и затвори най-порочният кръг на корупция в новата ни история. Има финансов министър, шеф на банка за развите, главен прокурор и шеф на КПКОНПИ. При теб липсата на стаж и френски е пречка за успешна кандидатура по Екпрес ентри. Както вече споменаха твоята опция е спонсорство. Имам пресен промер за двойка, която към момента е семейство. Съпругата изчака краят на процедурата в Монреал. Докато траеше процедурата учеше френски и се информираше за различните програми на отделните университети. Моя позната завърши тук колеж и университет по твоята специалност. По нейни думи по време на стажът й, и е било подсказано, че заради особеностите на местният манталитет и култура, няма как да започне работа по тази специалност. Затова остави всичко и започна да учи човешки ресурси. Пиша това, за да бъдеш готова и за евентуална промяна. Въпреки че съм съгласен с теб, ти си видяла живота тук от гледната точка на турист, който се забавлява. Бъди готова и за неприятните изненади. Но в България малкият човек е смачкан и подтиснат, а тук той диша свободно.
maria.burovska
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2019 12:31 pm

Re: Монреал, Монреал и отново Монреал...

Мнение от maria.burovska »

NightMartini написа: Чет Ное 21, 2019 12:56 am Привет Мария
Аз като човек, който изключително много държи на родината България, в случая няма как да не се съглася с думите ти. По думите на Борисов, България е най-доброто място за живеене в Европа. Само че той успя да създаде и затвори най-порочният кръг на корупция в новата ни история. Има финансов министър, шеф на банка за развите, главен прокурор и шеф на КПКОНПИ. При теб липсата на стаж и френски е пречка за успешна кандидатура по Екпрес ентри. Както вече споменаха твоята опция е спонсорство. Имам пресен промер за двойка, която към момента е семейство. Съпругата изчака краят на процедурата в Монреал. Докато траеше процедурата учеше френски и се информираше за различните програми на отделните университети. Моя позната завърши тук колеж и университет по твоята специалност. По нейни думи по време на стажът й, и е било подсказано, че заради особеностите на местният манталитет и култура, няма как да започне работа по тази специалност. Затова остави всичко и започна да учи човешки ресурси. Пиша това, за да бъдеш готова и за евентуална промяна. Въпреки че съм съгласен с теб, ти си видяла живота тук от гледната точка на турист, който се забавлява. Бъди готова и за неприятните изненади. Но в България малкият човек е смачкан и подтиснат, а тук той диша свободно.
Привет и от мен!
Тъй като съм в сферата на образованието, мога твърдо да заявя, че съм видяла какви ли не неща.. дори преди да съм завършила висшето си образование. Просто гледката беше покъртителна. И сега се убеждавам все повече и повече, че нещата тук ще стават все по-зле и по-зле. Но това е само мое лично мнение. И поради тази причина съм взела решението да бягам от България възможно най-бързо. Винаги е вариант да се върна, но просто искам да опитам и навън.
Знам, че няма да е лесно... където и да е. Готова съм за всичко. Гледам да не правя никакви планове, защото, евентуално, като кацна на летището в Монреал, всичко може да се обърка и да съм разочарована.
Френският език съвсем скоро започвам да го изучавам и не ме притеснява особено...
Замисляла съм се дали да не запиша да уча нещо в Канада, но точно в този момент искам да го отложа за известно време и затова търся други варианти.

Благодаря за мнението Ви! 😊
maria.burovska
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2019 12:31 pm

Re: Монреал, Монреал и отново Монреал...

Мнение от maria.burovska »

NightMartini написа: Чет Ное 21, 2019 12:56 am Привет Мария
Аз като човек, който изключително много държи на родината България, в случая няма как да не се съглася с думите ти. По думите на Борисов, България е най-доброто място за живеене в Европа. Само че той успя да създаде и затвори най-порочният кръг на корупция в новата ни история. Има финансов министър, шеф на банка за развите, главен прокурор и шеф на КПКОНПИ. При теб липсата на стаж и френски е пречка за успешна кандидатура по Екпрес ентри. Както вече споменаха твоята опция е спонсорство. Имам пресен промер за двойка, която към момента е семейство. Съпругата изчака краят на процедурата в Монреал. Докато траеше процедурата учеше френски и се информираше за различните програми на отделните университети. Моя позната завърши тук колеж и университет по твоята специалност. По нейни думи по време на стажът й, и е било подсказано, че заради особеностите на местният манталитет и култура, няма как да започне работа по тази специалност. Затова остави всичко и започна да учи човешки ресурси. Пиша това, за да бъдеш готова и за евентуална промяна. Въпреки че съм съгласен с теб, ти си видяла живота тук от гледната точка на турист, който се забавлява. Бъди готова и за неприятните изненади. Но в България малкият човек е смачкан и подтиснат, а тук той диша свободно.
Привет и от мен!
Тъй като съм в сферата на образованието, мога твърдо да заявя, че съм видяла какви ли не неща.. дори преди да съм завършила висшето си образование. Просто гледката беше покъртителна. И сега се убеждавам все повече и повече, че нещата тук ще стават все по-зле и по-зле. Но това е само мое лично мнение. И поради тази причина съм взела решението да бягам от България възможно най-бързо. Винаги е вариант да се върна, но просто искам да опитам и навън.
Знам, че няма да е лесно... където и да е. Готова съм за всичко. Гледам да не правя никакви планове, защото, евентуално, като кацна на летището в Монреал, всичко може да се обърка и да съм разочарована.
Френският език съвсем скоро започвам да го изучавам и не ме притеснява особено...
Замисляла съм се дали да не запиша да уча нещо в Канада, но точно в този момент искам да го отложа за известно време и затова търся други варианти.

Благодаря за мнението Ви! 😊
Публикувай отговор