Помощ при избор на фирма за обработка на документи

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
dilqn.eli
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 20, 2012 10:29 am

Помощ при избор на фирма за обработка на документи

Мнение от dilqn.eli »

Здравейте, моля да ми помогнете при избора на фирма за оформянето на документи за Монреал в гр.Пловдив. Съжалявам, ако темата се повтаря, но не мога да намеря отговор на въпроса ми в темите. Благодаря!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помощ при избор на фирма за обработка на документи

Мнение от Koko »

dilqn.eli написа:Здравейте, моля да ми помогнете при избора на фирма за оформянето на документи за Монреал в гр.Пловдив. Съжалявам, ако темата се повтаря, но не мога да намеря отговор на въпроса ми в темите. Благодаря!
Отговорите които ще получиш са че няма нужда от ползването на фирма.
Ползването на фирма е като нож с две остриета - може да ти помогнат, но могат и да ти провалят кандидатурата. От друга страна изискванията по процедурата са достатъчно добре обяснени в официалните сайтове, тук във форума също можеш да намериш доста информация за процедурата и документите.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помощ при избор на фирма за обработка на документи

Мнение от pumpy »

Коко е напълно прав. И с мнението си и с коментара за отговорите, които ще получите:

Ако не можете да си попълните документите сами, то цялата работа е на супер провал. Ако сте толкова заети, че да нямате времето да го направите - това е несериозно. Никой няма как да знае по-добре от вас самите какво да пише в молбата и съответно когато сте си го написали само ще си го знаете на 100% за интервюта и всякакви щуротии, които следват по процеса. Тоест трябва ви малко време за четене на информация по официалните сайтове(по 30 минути на ден за 3 месеца е 45 часа), много език (за да направите предишното и за да се оправите един тук на място) и много желание да постигнете, това което искате. Фирмата е ненужен камък на врата ви.....
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Помощ при избор на фирма за обработка на документи

Мнение от the_coach »

dilqn.eli
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 20, 2012 10:29 am

Re: Помощ при избор на фирма за обработка на документи

Мнение от dilqn.eli »

Благодаря ви за насоките,но в нашия случай мисля,че фирмата е задължителна,защото искаме да заминем аз и моята приятелка.Ние сме студенти 2ра година и отпадаме още на точките за образование.Тя има много роднини в Монреал и мислим че това ще е плюс за нас.Там смятаме да започнем образованието си на ново.Информацията,която намираме за кандидатите за емиграция навсякъде започва с образованието.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помощ при избор на фирма за обработка на документи

Мнение от Koko »

dilqn.eli написа:Благодаря ви за насоките,но в нашия случай мисля,че фирмата е задължителна,защото искаме да заминем аз и моята приятелка.Ние сме студенти 2ра година и отпадаме още на точките за образование.Тя има много роднини в Монреал и мислим че това ще е плюс за нас.Там смятаме да започнем образованието си на ново.Информацията,която намираме за кандидатите за емиграция навсякъде започва с образованието.
Според мен в такъв случай фирмата за имиграция едва ли ще може да ви помогне, доколкото и те няма от къде да ви измислят допълнителни точки.
Единственият вариант би бил да дойдете да учите в Канада като чуждестранни студенти, но така определено е доста по-скъпо и вече след това да мислите за варианти за получаване на статут в Канада.
Наличието на роднини може да е от полза - ако въпросните роднини имат желание да се ангажират сериозно - но за самата процедура в общият случай не носят точки.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Помощ при избор на фирма за обработка на документи

Мнение от balbi »

dilqn.eli написа:Благодаря ви за насоките,но в нашия случай мисля,че фирмата е задължителна,защото искаме да заминем аз и моята приятелка.Ние сме студенти 2ра година и отпадаме още на точките за образование.Тя има много роднини в Монреал и мислим че това ще е плюс за нас.Там смятаме да започнем образованието си на ново.Информацията,която намираме за кандидатите за емиграция навсякъде започва с образованието.
Роднините не са в плюс, а определено фирмата няма да ви е полезна както вече са ви казали.
Публикувай отговор