Виза 6 месеца Въпрос ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
StefanEnchev
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Авг 19, 2012 3:31 am

Виза 6 месеца Въпрос ?

Мнение от StefanEnchev »

Здравейте приятели аз съм момче от България на 23 години.
Миналия месец завърших висшето си образование спецялност-Маркетинг , имам добро владеене на Англииски език и голямо желание да започна да уча и Френски език. Цялата ми рода от страна на маика ми е в Канада вече от 11-12 години и както се досещате и сами, моито желания и мечта е да отида при тях .Преди да подам документи за Емиграция бих искал да отида за перод от 6 месеца за да вида как е живата там и дали ще ми хареса. Прочетох голяма част от форума и научих много полезни неща , но имам няколко въпроса за които бих искал да ми помогнете :)
1. Бих искал да замина за Канада но с Виза за 6 месеца , каде мога да кандидатсвам за такава виза и трябва ли ми покана от роднините ми в Канада ?
2. Колко време е периода за обработване на документите ?
3. Нуждая ли се от нещо друго освен тази виза за период от 6 месеца ?
Благодаря ви предварително
gamerabg
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Авг 20, 2012 4:11 am
Местоположение: Montréal

Re: Виза 6 месеца Въпрос ?

Мнение от gamerabg »

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... s/visa.asp"

http://www.cic.gc.ca/english/visit/index.asp"


аз и съпругът ми получихме 6 месечна виза като обработката на документите ни и получаването на визите отне 7 дни , изпратихме комплекта с документи плюс поканата от приятели живеещи в канада, служебна бележка от месторабота и други документи
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Виза 6 месеца Въпрос ?

Мнение от Misho76 »

StefanEnchev Здравей!
Без да омаловажавам положеният от теб труд смея да твърдя,че ако си току-що завършил студент,нямаш работа и доходи,вероятността да ти откажат виза е голяма.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Виза 6 месеца Въпрос ?

Мнение от Koko »

StefanEnchev написа:Здравейте приятели аз съм момче от България на 23 години.
Миналия месец завърших висшето си образование спецялност-Маркетинг , имам добро владеене на Англииски език и голямо желание да започна да уча и Френски език. Цялата ми рода от страна на маика ми е в Канада вече от 11-12 години и както се досещате и сами, моито желания и мечта е да отида при тях .Преди да подам документи за Емиграция бих искал да отида за перод от 6 месеца за да вида как е живата там и дали ще ми хареса. Прочетох голяма част от форума и научих много полезни неща , но имам няколко въпроса за които бих искал да ми помогнете :)
1. Бих искал да замина за Канада но с Виза за 6 месеца , каде мога да кандидатсвам за такава виза и трябва ли ми покана от роднините ми в Канада ?
2. Колко време е периода за обработване на документите ?
3. Нуждая ли се от нещо друго освен тази виза за период от 6 месеца ?
Благодаря ви предварително
Според мене отговорите на въпросите ти са следните
1. Канадското консулство в Букурещ/Да, трябва ти покана.
2. Не отнема много време, но вероятността да ти откажат е съществена.
3. Ако ти дадът виза - здравна застраховка за времето което ще бъдеш в Канада.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор