Кацане в Торонто вместо Монреал

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
bubush82
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 22, 2011 6:46 am

Кацане в Торонто вместо Монреал

Мнение от bubush82 »

Здравейте на всички ,

изчетох почти 80 % от форума теми засягащи горепосоченият казус а именно :

Би ли представлявало заплаха по една или друга причина , хора със издадена виза от френската част да кацнат директно в Торонто / Ванкувър а не в Квебек ?

Нека някой с пресен опит да сподели каква е ситуацията.

И силно смятам ,че това е доста интересна тема и би трябвало да фигурира в този форум и да бъде лесно достъпна за хора интересуващи се да се релокират в Англйската част.

П.С. - и моля без остроумие и коментари от рода - "защо сте кандидатствали по френската процедура след като искате да живеете в англйската част ". Не ,че нямаме отговор за това ,но нека да не спамим темата моля.

П.

Г.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Кацане в Торонто вместо Монтреал

Мнение от martatabs »

Явно не сте го прочели на 80 %, има няколко такива теми от подобен тип - тук и в подфорум "Федерална процедура" ;)
bubush82
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 22, 2011 6:46 am

Re: Кацане в Торонто вместо Монреал

Мнение от bubush82 »

Има теми които от части засягат зададеният въпрос , също така има теми които засягат тоз въпрос но поради една или друга причина , от спорове се превръща в бойно поле , с цел показ кой какво знае и колко е видял.

Извинявам се предварително за повтроното питане но нека модераторите дадът шанс и да видим как би се развила тази тема.
Мисля ,че достатъчно ясно съм написал въпроса си. Ако все пак решите темата да бъде изтрита , ще Ви разбера.

Поздрави ,

Г.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Кацане в Торонто вместо Монреал

Мнение от Ninushevi »

Само да спомена(което е правено много пъти), че визата се издава от КАНАДА, а не от френската или английската част. Няма никакво значение къде ще кацнеш. Отделен е въпросът, че кандидатствайки по една програма, но не отивайки там, за където е, е цакане на системата, ама това си е станало практика. Но какво да се направи! Успех! :y:
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Кацане в Торонто вместо Монреал

Мнение от irincam1 »

Използвам темата за да попитам има ли кандидати които са минали интервюто март 2012 и са решили да кацат в Торонто .Може да пишете и на лични за да не се отклоняваме от зададената тема !!!!!
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кацане в Торонто вместо Монреал

Мнение от pumpy »

В тази тема за пореден път някой търси отговор от сорта "кацай където искаш, НЯМА проблем, визата е федерална работа, не се притеснявай, Кебек да го д...а, и подобни" И би било много хубаво ако някои може 100% да гарантира, че това е истина. Проблема е, че може да прави засечка веднъж на 100 000 имигранта, но ако това си ТИ, то си прецакан 100% процента. Всеки сам си преценява доколко мнението на някои хора в един форум е меродавно......
bubush82
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 22, 2011 6:46 am

Re: Кацане в Торонто вместо Монреал

Мнение от bubush82 »

Моля Ви не пълнете темата с излишни изказвания , щом нямате отговор.
Можеби се повтарям но , има хора които търсят определен отговор и искат да го намерят по най- бързият начин.

Благодаря за разбирането.

Жалко ,че не съм модератор - щях да изтрия последният коментар.

Поздрави,

Г.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кацане в Торонто вместо Монреал

Мнение от pumpy »

bubush82 написа:Моля Ви не пълнете темата с излишни изказвания , щом нямате отговор.
Можеби се повтарям но , има хора които търсят определен отговор и искат да го намерят по най- бързият начин.

Благодаря за разбирането.

Жалко ,че не съм модератор - щях да изтрия последният коментар.

Поздрави,

Г.
Много жалко наистина :lol:

Ако напишеш какъв отговор ИСКАШ да получиш обещавам да ти го напиша веднага и темата е за заключване. Ако не съм предположил правилно по-горе съжалявам :$
bubush82
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 22, 2011 6:46 am

Re: Кацане в Торонто вместо Монреал

Мнение от bubush82 »

pumpy ,

умолявам те да оставиш темата и да дадем думата на хората които наистина са имали възможността да поемат по тази стъпка. Нека спрем да коментираме - става ли ?
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Кацане в Торонто вместо Монреал

Мнение от borkoo »

bubush82

Не разбирам защо се впрягаш толкова?Всеки може да пише това което сметне за правилно стига да не въвежда в заблуждение другите.Ето pumpy ти е дал най-смисления и честен отговор и вместо да му се сърдиш трябва да му благодариш.Ти си отворила темата с тайната идея,че някой ще ти напише ,,няма проблеми,давай смело,ние така кацнахме преди 2 месеца във Ванкувър,а наши приятели в Торонто,посрещнаха ни с хляб и сол и ни казаха,че сме направили правилния избор" е сори тогава.Аз все още съм в БГ,но по темата ще ти бъда полезен.Познавам 2 семейства кацнали директно в Торонто 2010 и 2011 година и едно кацна във Ванкувър през 2010г.Всички безпроблемно.Само тези във Ван са ги питали защо идват там и те им отговорили,че във Ван имат приятели и ония ОК.Аз лично,а и хората покрай мен включително и тези познати които вече са в Канада не сме чували за върнати семейства или отнети визи.Та това.Все пак имай в предвид,че някой може да ти напише лични впечатления,но не можеш да си сигурна те наистина са такива и дали не те лъжат.Все пак имиграцията е важно решение и не трябва да оставяш нищо свързано с нея на случайноста след тези пръснати по процедурата пари.Все пак от това ти зависи бъдещето.Знам,че си изнервена защото сега идва най-трудното за теб,процедурата ти свърши,а надявам се до 2-3 месеца и за мен :)
Хайде успех и горе главата!
bubush82
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 22, 2011 6:46 am

Re: Кацане в Торонто вместо Монреал

Мнение от bubush82 »

Борко ,

няма ядосани , няма сърдити :) Всичко е повече от - 6 !
Просто исках да чуя отзиви от хора които са правили тази акробатика , това е :)
Нали това е идеята на форума - намиране на отговори коити търсиш и информиране благодарение на семейства с предишен опит.

Поздрави ,

Г.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Кацане в Торонто вместо Монреал

Мнение от Godis »

Ти толкова ли не разбра какво ти бе казано по-горе ? - проблеми може да имаш, може да нямаш, поемаш риска и последствията от действията си.
Независимо какво ще ти отговорят.
popoto
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 5:11 am

Re: Кацане в Торонто вместо Монреал

Мнение от popoto »

Ние имахме проблем! Говорим за края на април тази година. Ако искате да избегнете главоболията, които имахме ние, направете си резервация за хотел, автобус или влак. В този случай няма да имате никакъв проблем. Ние нямахме никаква резервация и обяснихме, че наша близка при която отсядаме в Торонто ще ни закара с кола до Монреал, но имиграционния просто не го прие. А и всичко зависи на какъв човек ще попаднете.
Ninushevi написа:Само да спомена(което е правено много пъти), че визата се издава от КАНАДА, а не от френската или английската част. Няма никакво значение къде ще кацнеш. Отделен е въпросът, че кандидатствайки по една програма, но не отивайки там, за където е, е цакане на системата, ама това си е станало практика. Но какво да се направи! Успех! :y:
Визата може и да е за Канада, но когато имиграционния ти каже - тя може да не налага рестрикции къде да кацаш, но ти е издадена на базата на това, че квебекарите казват, че имат нужда от теб, а аз не виждам ясно намерение, че ти ще отидеш в Квебек - просто седиш срещу него и мигаш като неподготвена ученичка. И пак казвам - много зависи от това какъв ще е първия имиграционен на който попадне човек. Жената която разреши нашия случай беше точно противоположното на ония първия дебелак. Разписа ни формулярите и ни посъветва "поне да опитаме да се установим в Монреал"
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Кацане в Торонто вместо Монреал

Мнение от the_coach »

Преди 2 месеца кацнахме във Ванкувър. 10 пъти офицера ни пита кога ще ходим в Кебек, и ние 10 пъти му казахме че няма да ходим в Кебек, че тук имаме адрес, че тук ще живеем, че тук имаме приятели, че тук ще сме Happy. Не трябва да лъжете имиграционните нищо, защото са обучени психолози и работата наистина може да стане дебела. Ако искаш нещо друго да ме питаш, мога на лични да ти отговоря, но днес ще съм зает цял ден. Че е първи учебен ден :)
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Кацане в Торонто вместо Монреал

Мнение от al_bulgaria »

Интересно как в тези 80% не видя тази тема:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 20&t=43760
Заключено