С какво все още имиграционната програма на Квебек е по-добра

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: С какво все още имиграционната програма на Квебек е по-д

Мнение от inn4o »

Извинявам се, че ще задам един елементарен въпрос, но все още разучавам процедурата. Къде се полага изпитът IELTS?[/quote]

http://www.britishcouncil.org/bg/bulgar ... -dates.htm"

Ето и темата във форума за изпита:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=42959"
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: С какво все още имиграционната програма на Квебек е по-д

Мнение от Ninushevi »

inn4o написа:Преди новите въведения когато не се изискваха сертификати за език много хора предпочитаха да минат по процедурата на Квебек и да заминат после в англоговорящата част. Причините:спестяват си пари за изпити, по-малки такси за кандидатстване, по-кратки срокове (изключвам последните 2 години), липса на списък с професии.
Тука хич не съм съгласен-таксите определено бяха по-големи(сега не съм сигурен как е, но мисля е подобно), защото подаваш първо на провинциално ниво за т.нар. Сертификат за селекция и чак след издържано интервю(или тестове, както в нашия случай) и получаване на въпросния сертификат подаваш документи на федерално ниво. Отделно пари за уроци по френски, пари за тест(като при нас)...то всъщност и ЙЕЛТС-а си струва пари, де, ама както ида е. Със сигурност има една такса в повече от федералната. А сега с 2 теста и пак 2 части..също не мисля, че е поевтиняла. Аз имах и база за съпоставка-в нашата група кандидат-емигранти имахме семейство по федералната-при тях излезе поне 2 пъти по-евтино, отколкото при нас...(че и два пъти по-бързо).В нашия случай спънката беше листа с професиите, при които трябваше да съм имал стаж поне 1 година. Иначе щях да кандидатствам по федералната. Забравих да спомена, че и при квебекарската имаше(и има) списък с професии, но там, ако попадаш в някоя група, просто получаваш едни или други точки, или изобщо не получаваш. Нямат изискване да имаш стаж по такава професия. Та това мога да споделя :)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: С какво все още имиграционната програма на Квебек е по-д

Мнение от balbi »

Ninushevi написа:
Тука хич не съм съгласен-таксите определено бяха по-големи(сега не съм сигурен как е, но мисля е подобно), защото подаваш първо на провинциално ниво за т.нар. Сертификат за селекция и чак след издържано интервю(или тестове, както в нашия случай) и получаване на въпросния сертификат подаваш документи на федерално ниво. Отделно пари за уроци по френски, пари за тест(като при нас)...то всъщност и ЙЕЛТС-а си струва пари, де, ама както ида е. Със сигурност има една такса в повече от федералната. А сега с 2 теста и пак 2 части..също не мисля, че е поевтиняла. Аз имах и база за съпоставка-в нашата група кандидат-емигранти имахме семейство по федералната-при тях излезе поне 2 пъти по-евтино, отколкото при нас...(че и два пъти по-бързо).В нашия случай спънката беше листа с професиите, при които трябваше да съм имал стаж поне 1 година. Иначе щях да кандидатствам по федералната. Забравих да спомена, че и при квебекарската имаше(и има) списък с професии, но там, ако попадаш в някоя група, просто получаваш едни или други точки, или изобщо не получаваш. Нямат изискване да имаш стаж по такава професия. Та това мога да споделя :)
Не знам финансово как сте били, но парите, които трябват за федералната като престой първите месеци мисля, че бяха 3 пъти повече от тези за Квебек. Та освен всички неТЪРСЕНИ професии за федералната го има фактора $$$. Поне така беше. Как е текущо - нямам идея!
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: С какво все още имиграционната програма на Квебек е по-д

Мнение от inn4o »

Така бяха нещата едно време:

http://www.facebook.com/note.php?note_i ... 4895693709"

Ninushevi, прав си за таксите-плащаш и федерални, и провинциални.Аз съм се объркала защото при първия пакет документи таксите са по-малки. За втория пакет не споря.
В Financial self-sufficiency (minimum amount to prove for a single person with no accompanying children, in Canadian dollars)
разликата е огромна.Също и тестовете "Official language tests recommended but not mandatory."
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: С какво все още имиграционната програма на Квебек е по-д

Мнение от the_coach »

balbi написа:
Ninushevi написа:
Тука хич не съм съгласен-таксите определено бяха по-големи(сега не съм сигурен как е, но мисля е подобно), защото подаваш първо на провинциално ниво за т.нар. Сертификат за селекция и чак след издържано интервю(или тестове, както в нашия случай) и получаване на въпросния сертификат подаваш документи на федерално ниво. Отделно пари за уроци по френски, пари за тест(като при нас)...то всъщност и ЙЕЛТС-а си струва пари, де, ама както ида е. Със сигурност има една такса в повече от федералната. А сега с 2 теста и пак 2 части..също не мисля, че е поевтиняла. Аз имах и база за съпоставка-в нашата група кандидат-емигранти имахме семейство по федералната-при тях излезе поне 2 пъти по-евтино, отколкото при нас...(че и два пъти по-бързо).В нашия случай спънката беше листа с професиите, при които трябваше да съм имал стаж поне 1 година. Иначе щях да кандидатствам по федералната. Забравих да спомена, че и при квебекарската имаше(и има) списък с професии, но там, ако попадаш в някоя група, просто получаваш едни или други точки, или изобщо не получаваш. Нямат изискване да имаш стаж по такава професия. Та това мога да споделя :)
Не знам финансово как сте били, но парите, които трябват за федералната като престой първите месеци мисля, че бяха 3 пъти повече от тези за Квебек. Та освен всички неТЪРСЕНИ професии за федералната го има фактора $$$. Поне така беше. Как е текущо - нямам идея!
Хм....... Това е доста относително. По време на процедурата можеш да декларираш колкото си искаш собствени средства. Нещо много странно - ние кацнахме в БК преди няма и 2 месеца и никой не ни пита колко пари носим, макар че имигрейшъна видя че сме за Кебек. Знаех, че трябва някакви високи пари, ама ниокой не ни е питал колко носим :)
Jar Jar
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Авг 13, 2012 9:10 am

Re: С какво все още имиграционната програма на Квебек е по-д

Мнение от Jar Jar »

inn4o написа:Извинявам се, че ще задам един елементарен въпрос, но все още разучавам процедурата. Къде се полага изпитът IELTS?
http://www.britishcouncil.org/bg/bulgar ... -dates.htm"

Ето и темата във форума за изпита:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=42959" [/quote]
Много благодаря. Шашната съм от цената. При нас ще се наложи и двамата да качим поне по едно ниво. Като се включат и таксите от ИЧС за френския и става напрегнато :tmi:
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: С какво все още имиграционната програма на Квебек е по-д

Мнение от inn4o »

Jar Jar написа:
inn4o написа:Извинявам се, че ще задам един елементарен въпрос, но все още разучавам процедурата. Къде се полага изпитът IELTS?
http://www.britishcouncil.org/bg/bulgar ... -dates.htm"

Ето и темата във форума за изпита:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=42959"
Много благодаря. Шашната съм от цената. При нас ще се наложи и двамата да качим поне по едно ниво. Като се включат и таксите от ИЧС за френския и става напрегнато :tmi:[/quote]

Ами хич не е малко.Но то като цяло емиграцията си е скъпо начинание.Като казах на един приятел колко горе-долу излиза цялата процедура той реагира така:"Аз ако имах толкова пари хич няма да се напрягам да емигрирам" :lol:
Въпрос на гледна точка и възможности ;)
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: С какво все още имиграционната програма на Квебек е по-д

Мнение от pumpy »

Но то като цяло емиграцията си е скъпо начинание.Като казах на един приятел колко горе-долу излиза цялата процедура той реагира така:"Аз ако имах толкова пари хич няма да се напрягам да емигрирам" :lol:
Въпрос на гледна точка и възможности ;)
Навремето един приятел си направи ремонт на апартамента си за 30 000 евро. Аз просто му казах, че ако имам 30 к евро още утре заминавам за Нова Зеландия (това ми беше мечтата тогава). Въпрос на гледна точка и възможности :)
Jar Jar
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Авг 13, 2012 9:10 am

Re: С какво все още имиграционната програма на Квебек е по-д

Мнение от Jar Jar »

inn4o написа:
Jar Jar написа:
inn4o написа:Извинявам се, че ще задам един елементарен въпрос, но все още разучавам процедурата. Къде се полага изпитът IELTS?
http://www.britishcouncil.org/bg/bulgar ... -dates.htm"

Ето и темата във форума за изпита:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=42959"
Много благодаря. Шашната съм от цената. При нас ще се наложи и двамата да качим поне по едно ниво. Като се включат и таксите от ИЧС за френския и става напрегнато :tmi:
Ами хич не е малко.Но то като цяло емиграцията си е скъпо начинание.Като казах на един приятел колко горе-долу излиза цялата процедура той реагира така:"Аз ако имах толкова пари хич няма да се напрягам да емигрирам" :lol:
Въпрос на гледна точка и възможности ;)[/quote]
Изцяло съм съгласна ;( :D но вече един път предпочетох да инвестирам парите си в България и опитът беше ужасен, сега сменям гледната точка. :fubar:
Публикувай отговор