удостоверение за осигурителен стаж

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: удостоверение за осигурителен стаж

Мнение от fenomeno »

От днес гражданите, които имат персонален идентификационен код (ПИК) могат да ползват 4 нови електронни услуги в сайта на Националната агенция за приходите, съобщиха от пресцентъра на НАП.
Това са:
-справка за осигурителния доход, върху който се внасят задължителните осигуровки;
-справка за трудовия договор, обявен от работодателя;
-справка за вноските за допълнително задължително пенсионно осигуряване (вноски за втора пенсия), включително информация за пенсионния фонд; -възможност да се подаде чрез интернет искане за издаване на данъчен документ.

На страницата на приходната агенция гражданите могат да видят как да направят това.

Новите услуги позволяват гражданите да следят в интернет верността на подадената в НАП информация от техните работодатели. Електронните справки, предлагани от приходната агенция, позволяват да се провери вида на трудовия договор, това дали е за пълен работен ден или за 4 часа, например; размера на осигурителния доход, включително внесените към частните пенсионни фондове вноски за допълнително задължително пенсионно осигуряване. Изцяло нова услуга е подаването на искането за издаване на данъчен документ с ПИК. Тя дава възможност ползващите я да поискат издаването на удостоверение или друг данъчно-осигурителен документ от НАП, като по този начин спестяват лично посещение в приходната агенция....
Цялата статия
marinski77
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 3:19 am

удостоверение от НОИ

Мнение от marinski77 »

Здравейте, искъм да попитам как може да се докаже трудов стаж. Мислех с удостоверение за осигурителен стаж от НОИ ще мога да си докажа стажа, но днес ходих в НОИ и ми казаха, че вече не издавали такъв документ. Някой който знае моля да ми отговори ще ви бъда благодарен.
istefanov
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 8:55 am

Re: удостоверение от НОИ

Мнение от istefanov »

Аз си извадих от НАП справка за социалните осигуровки за какъвто период си пожелая.Пуска се една молба свободен текст където пишеш за какъв период ти трябва и веднага ти го вадят с мокър печат.Безплатно е!
По принцип мисля да доказвам само с трудова книжка и още умувам дали да прилагам документа,защото бая дълъг излезе, и ще идат доста пари за превод :D
marinski77
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 3:19 am

Re: удостоверение за осигурителен стаж

Мнение от marinski77 »

В крайна сметка какъв документ трябва да си извадим като от НОИ не вадят Удост. за осиг. стаж? Към кого да се обърнем?
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: удостоверение за осигурителен стаж

Мнение от fenomeno »

:)
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: удостоверение за осигурителен стаж

Мнение от kamy »

Объркана съм! Издадоха ми "удостоверение за наличие и липса на задължения" от НАП.
Сега като ви чета се оказва, че ми трябва "удостоверение за всички договори" НАП?
Те не знаеха какъв документ да ми дадат доказващ социални осигуровки, казаха че служебна бележка от работодател и трудова книжка вършат работа.
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: удостоверение за осигурителен стаж

Мнение от inn4o »

kamy написа:Объркана съм! Издадоха ми "удостоверение за наличие и липса на задължения" от НАП.
Сега като ви чета се оказва, че ми трябва "удостоверение за всички договори" НАП?
Те не знаеха какъв документ да ми дадат доказващ социални осигуровки, казаха че служебна бележка от работодател и трудова книжка вършат работа.
Здравейте!Аз от понеделник се боря с НАП и НОИ и благодарение на съветите на хората тук днес имам напредък-взеха ми молбата и ми дадоха номер!!!Ще видим след 10 дни какво ще сътворят.
И на нас се опитаха да ни пробутат "удостоверение за наличие и липса на задължения", но това не върши работа.
Документа се казва "Справка-Данни за осигуряването по ЕГН за период от .............до............
Попълваш молба в свободен текст и я носиш в Деловодството на НАП.Ако си от София е важно в коя Диререкция на НАП ще отидеш.Ето адресите на офисите на НАП в София

http://www.nap.bg/page?id=24"

На ул.„Аксаков” 21 е за градовете София-град, Перник, Дупница и Благоевград (това е по думите на жената в Деловодството)

Благодаря още веднъж на всички за отделеното време и помощ :rock:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: удостоверение за осигурителен стаж

Мнение от Zacks »

Здравейте,
Справката която Ви необходима се издава от НАП.
Наименованието и е: "Справка за Осигурителен доход" - съдържа:
"Справката съдържа данни за идентификатор и наименование на осигурителя, дни в осигуряване, дневно работно време в часове, отработени часове общо, наличие на положен извънреден труд в часове, осигурителен доход в лв., начислен месечен облагаем доход"

Прилагам повече инфомеция:
https://inetdec.nra.bg/pikservices.html

Може да се извади и чрез електронен подпис/персонален код, но няма да има подпис и печат, така че - на място
;)
Bau
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: удостоверение за осигурителен стаж

Мнение от inn4o »

Здравейте!
Най накрая държа в ръцете си заветните удостоверения за осигурителен стаж!! :emo: Както обещах веднага сядам да пиша как се сдобих с тях.
Отидох на ул.Аксаков 21, 2 етаж, Деловодство. Там попълних молба в следния вид:

До Директора на НАП, град София


МОЛБА


От ..............................., ЕГН .........................
постоянен адрес: ..............................
лична карта № .................., издадена на ............. от МВР град ...............



ГОСПОДИН (ГОСПОЖО) ДИРЕКТОР,

Моля да ми бъде издадена Справка-Данни за осигуряването по ЕГН за периода – ...................-.......................





Желая да получа информацията лично от деловодството.

телефон за връзка: ......................

Подадох молбата в петък, а днес на обяд ми се обадиха да кажат, че е готова.Не струва нищо!!!!
Само да уточня, че понеделника миналата седмица ходих там и директно ме отрязаха и категорично заявиха, че такоз чудо не изваждат.

Искам да изразя хиляди благодарности на NightMartini, Balbi, marina22 и domino за помощта, насоките, подкрепата и отделеното внимание :super: :yeah: :drinks: :handshake:
Успей на всички :rock:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
gamerabg
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Авг 20, 2012 4:11 am
Местоположение: Montréal

Re: удостоверение за осигурителен стаж

Мнение от gamerabg »

Ние си извадихме от НАП Варна справка данни за осигуряването по ЕГН и справка актуално състояние на всички трудови договори за ЕГН. Попълва се готова бланка, пишеш какви справки искаш и за къде и отиваш на съответните гишета в салона. Справките ги вадят на момента и са безплатни.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: удостоверение за осигурителен стаж

Мнение от kamy »

Какво пише на документа "справка актуално състояние на всички трудови договори за ЕГН" ? Защото на мен ми искаха конкретно документи за трудова заетост до момента и аз реших да превеждам трудовите книжки за да покажа това, което съм работила в Бг. За работата в Дубай вече съм изпратила документи. Да не би вместо трудова книжка да трябва да преведа само този въпросен документ от НАП? мерси!
gamerabg
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Авг 20, 2012 4:11 am
Местоположение: Montréal

Re: удостоверение за осигурителен стаж

Мнение от gamerabg »

На тази справка излизат всички подадени трудови договир за периода за който желаете да ви бъде издадена справката, работодател и дата на договора, дата на прекратяване основание, срок, основна запрлата.
на справката за осигуряване по егн се вижда годината отработените дни за месеца, дневно работно време, осигурителен доход, тя също се издава за периода за който желаете и сте посочили в молбата по образец
jil
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 12:57 pm

Re: удостоверение за осигурителен стаж

Мнение от jil »

Здаравейте ! Вьпросният документ се издава от НАП . Аз вече попьлних заявление за платени даньци и осигуровки а сьщо за липса на задьлжения - за всеки случай. Нямах никакви проблеми, безплатни са тези удостоверения и ще са готови за седмица. Преди това ходих до НОИ кьдето спокойно ми обясниха / тьй като аз настоявах да ми издадат такьв документ/ , че НОИ са иституция за изплащане на обезщетения , болнични и удостоверяват стаж и осигуровки само при пенсиониране.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: удостоверение за осигурителен стаж

Мнение от kamy »

Абе подадох молба за справка за социално осигуряване, тези в Кърджали пак ми издадоха документ за здравните осигуровки! не знам вече какво да правя, подадох молба до деловодството както сте направили и вие
gamerabg
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Авг 20, 2012 4:11 am
Местоположение: Montréal

Re: удостоверение за осигурителен стаж

Мнение от gamerabg »

Подайте искането за справка в салона на гишето където се подава персонален регистър от фирмите всеки месец, и на гишето за трудови договори, би трябвало да ви извадят справките веднага, поне на мен ми ги извадиха на момента
Публикувай отговор