Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от misirosi »

здр., след запитване от моя страна до Букурещ получих следния имейл, който не знам как да го разбирам :?: This is in response to your message (see below).

Please be advised that your file processing could continue once the medical file is complete and assessed.
Kindly advise our office if you have provided the additional medical information requested by the Medical Office.
dimman
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 4:40 pm
Местоположение: alberta,canada

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от dimman »

От Букурещ искали ли са ти допълнителна информация или повтаряне на някое от изследванията!Защото според текста медицинското досие не е пълно- поне аз така го тълкувам!
документи до Виена 12,11,2010г
акюзе 21,02,2011г
интервю 08,03,2012г
баркодове 11,07,2012г
мед.формуляри 17,09,2012г
направени мед. 24,09,2012г
визи 10.04.2013г
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mmp »

Нещо с медицинските не е наред.
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Misho76 »

misirosi Ако е това,притеснително е какво са ви замислили при положение,че сте с медицински от март и чак 7 месеца по-късно ви уведомяват за нещо/
Сега очаквайте да получите писмо с искане за повторно изследване на нещо,но кое?
Има ли вариант да им изпратите мейл и да питате къде точно е проблема?
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от misirosi »

благодаря, звъннах на г-н Радулов от IOM, той ми даде всички номера на товарителници заедно с датите на изпращане до Букурещ и до Лондон и сега чакам. Може би доп. ми изследване някъде събира прах.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от borkoo »

misirosi

От поста ти разбирам,че са ти поискали допълнителни изследвания.Би ли споделила,как се свързаха с теб за да ти ги поискат и как ги изпрати?Питам защото всеки един от нас,който е минал медицинските,може да се окаже в подобна неприятна ситуация.
Благодаря предварително!
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от misirosi »

здр., вчера успях да приключа с разследването и затова пиша, зада го имат впредвид и другите, които очкават покани. Да, 2седмици след медицинските ми поискаха доп.становище на специалист, което направих и след 5дни беше в клиниката заедно с превода и после нищо. След n-на брой имейли, писма до Букурещ, тел.обаждания до София до МОМ, най-после откриха, че от 30.08.2012 от Лондон са поискали нова рег.снимка и изследвания / сценария на Нушеви, само че аз научавам след 7мес. то защото започнах да ровя/. Много съм ядосана, още повече че според лекарката от Грийнберг, снимката ми е била абсолюно чиста. Но това е положението, мой съвет е - ако след 3-4мес. след ОК нямате покани, пише и хич не ги бавете, каквото и да ви отговарят.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от borkoo »

Много неприятна ситуация :@
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от the_coach »

misirosi написа:здр., вчера успях да приключа с разследването и затова пиша, зада го имат впредвид и другите, които очкават покани. Да, 2седмици след медицинските ми поискаха доп.становище на специалист, което направих и след 5дни беше в клиниката заедно с превода и после нищо. След n-на брой имейли, писма до Букурещ, тел.обаждания до София до МОМ, най-после откриха, че от 30.08.2012 от Лондон са поискали нова рег.снимка и изследвания / сценария на Нушеви, само че аз научавам след 7мес. то защото започнах да ровя/. Много съм ядосана, още повече че според лекарката от Грийнберг, снимката ми е била абсолюно чиста. Но това е положението, мой съвет е - ако след 3-4мес. след ОК нямате покани, пише и хич не ги бавете, каквото и да ви отговарят.
Какви изследвания ви искат от Лондон ?
dimman
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 4:40 pm
Местоположение: alberta,canada

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от dimman »

ужасна ситуация наистина, но получаването на ОК на медицинските не означава ли , че всичко е наред след втората комисия и оттам нататък преминаваш на етап чакане на покани за визи?Още повече ,че на вас misirosi ви остава малко време до изтичането им - дали ще ви удължат срока? В смисъл казаха ли нещо по този въпрос?
документи до Виена 12,11,2010г
акюзе 21,02,2011г
интервю 08,03,2012г
баркодове 11,07,2012г
мед.формуляри 17,09,2012г
направени мед. 24,09,2012г
визи 10.04.2013г
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Misho76 »

misirosi :y: Пожелавам всичко да е ОК с втората снимка.Помня доста случаи с повторна снимка,не са само Нинушеви.
Само спокойно!Гледайте от веселата страна!Самата виза не ви е била предвидена за 2012 година,а за 2013.
Може да е за добро!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от misirosi »

:D да, ще го приема по-позитивно, явно е трябвало да изкараме тук Коледните и Новогодишните празници и да започнем на ново в Канада. Първо писах до Букурещ, после звънях в МОМ и от там ми казаха, че няма причина да не получа поканите, дадоха ми всички номера на товарителници заедно с датите на изпращане до Букурещ и съответно до Лондон и ме посъветваха да им пиша отново. Писах им, но нищо и след двудневно размишление от моя страна, кое от къде би следвало да дойде, пак звънна в МОМ и тогава ми отвориха папката и ме "зарадваха", че имам искане за нова ренгенова снимка и изследване от дата 30.08.2012, за което аз хабер си нямах. Та така, пише, настовайте ако закъснеят или имате съмнения.
mariqpetrova
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 4:19 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mariqpetrova »

misirosi
Наистина ситуацията ви е неприятна и аз много добре ви разбирам. При мен след третото питане и шест месеца време ми казаха какъв е проблема. И аз се настроих да прекарам Коледа и Нова Година тук. Нищо лошо. Дано сега вече като имаме яснота нещата да се раздвижат.
Успех :)
YUNACOVA
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 5:08 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от YUNACOVA »

Azura, нямаме квартира в Едмънтън. Има обаче поне кой да ни посрещне и къде да останем за начало. Ние и за това сме се насочили към този град като за начало.
Да ви се похваля -от днес си имаме визи черно на бяло. :)
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от BibitaN »

Не знам какво им е на МЦ Грийнберг, ама аз знам за 4 случая общо на семейства, които си правиха медиц. там. Рентгеновите им снимки уж са били ОК - 'чисти', 'кристални' /така са им казали/, но после от Букурещ са им искали повторни. И в медиц. център се чудят защо така. Ами явно проблемът е в техния телевизор, да вземат да се консултират с когото трябва, а не само да губят времето на хората. Освен това не е за пренебрегване фактът, че рентгенът е облъчване и по възможност се избягва да се прави често.

misirosi, много неприятна ситуация се е получила при вас. Аз от това най-много се притеснявах и през месец пращахме мейли с въпроса - 'Искаме да знаем дали всичко е ОК с нашите медицински.' Така и не получихме отговор. Но поне се надявахме, че след като не казват нищо, значи няма какво. Ако помниш, при Павел Янков имаше аналогична ситуация. Той вече си чакаше покана за виза, а няколко месеца след ужким ОК-я, при мейл от негова страна дали всичко е наред /ей-така, за всеки случай е решил да пита, до колкото помня/, те му връщат отговор с искане за допълнителни изследвания. Нооо, пък после имаше много бързо развитие до края. 3 месеца мисля, след като пратиха повт. изсл., им дадоха виза. А ние, на които всичко ни беше наред, дремахме 10 месеца още. :D
Така че, misirosi, дано после ви се развият бързо нещата и може наистина да изпреварите много хора с виза! :)

mariqpetrova, желая и на тебе бързо разрешаване на проблема и скорошна виза! :)
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Публикувай отговор