Да пробвам ли?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
tinka
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 3:09 pm

Да пробвам ли?

Мнение от tinka »

Здравейте, аз съм нова тук и доста неща не са ми ясни. Искаме да се пробваме за имиграция в Квебек, но не зная дали събираме точките. На 25 години съм, жена, наскоро омъжена за 25 годишен младеж :) Нямаме деца. През 2008 година завърших туризъм - професионален бакалавър в колеж, но нямам и ден стаж по специалността. В момента уча информатика и ми предстои завършване през 2012 година (бакалавър, още нямам диплома, започнах го наново.) Имам стаж като оператор на компютър 8 месеца, и като технически сътрудник 1 година и 5 месеца. Английски знам на ниво upper- intermediate, завършила съм езикова гимназия с английски и немски. Френски съм учила три години, но ще ходя на уроци, ако трябва цяла година, стига да има смисъл.
Моят мъж е със специалност топлотехника, бакалавър. Има стаж две години на други позиции, макар че реално е работил по специалността си (за разлика от мен). Предполагам, че биха му издали документ, че е правил чертежи и инженерни сметки. На него му предстои завършване на магистратура компютърни технологии през 2012. Той има доста по -слаби познания по езиците от мен.
Въпросът ми е имаме ли шанс? Реално нито той, нито аз сме работили по специалността по документи, даже на едната работа той се водеше общ работник, тъй като беше студент, а всъщност си извършваше доста квалифицирана работа. Дали той да е водещ, все пак има шанс да докаже, че има стаж? Или пък аз, като съм по-добра в езиците.
Мерси предварително за помощта!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Да пробвам ли?

Мнение от emili_vn »

Разбира се, че имате шанс. Всичко зависи от вас самите. Системата е точкова - ако не стига някоя и друга точка, се гони по-високо ниво на език. Вие на пръв поглед събирате точно прага от 57 точки с Б2 френски за теб и Б1 - за него и Б1 английски за теб. Ето тук можеш да си ги сметнеш сама: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf"
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
tinka
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 3:09 pm

Re: Да пробвам ли?

Мнение от tinka »

Благодаря за бързия отговор. Още две неща не са ми ясни и затова ще питам тук, докато е време и то хора, които са минали по този път. Четох за тях и добих представа, но не съм сигурна.
1. Налични средства. Аз ли грешно съм разбрала или наистина за федералната процедура двучленно семейство още при първоначално кандидатсване доказва доход от 13 000 долара, а при Квебек едва 3 600 долара?
2. Доказване нивото на език. Сама ли го самоопределям при кандидатване за Квебек?
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Да пробвам ли?

Мнение от sudju4e »

1.Не знам за федералната, но за Квебекската никой не иска от теб доказване на какъвто и да е било доход, а само декларирарне в една декларация минимума за двама възрастни, необходим Ви за първите три мисеца след пристигането Ви, но никой няма да Ви ги иска да ги показвате.
2. Да - нивата на езика се самоопределят (разбира се много по-добре ще е ако имате и сертификати, които признават имиграционните служби за ниво на езика, но не са задължителни)
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Да пробвам ли?

Мнение от NightMartini »

Привет.

Двете дами са изключително компетентни по отношение на процедурата за Квебек.
Единствено мога да добавя този линк, тъй като имаше и въпрос за финансовата независимост по Федералната процедура.
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /funds.asp"
С това доказвате, че имате достатъчно средства за да се издържате след пристигането си в Канада.
Нямам право да участвам в решението ви, но ако попитате Емили или S... смятам че биха ви посъветвали да подавате документи по процедурата за Квебек. По федералната има квоти, които всяка година се нулират и позициите там са актуални до тяхното запълване, като кандидатът трябва да има минимум една година стаж по професия, която е в списъка.
Ако вярваш на "младежът" и си сигурна в неговата подкрепа.......... Всичко друго се постига.
Успех!
tinka
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 3:09 pm

Re: Да пробвам ли?

Мнение от tinka »

Здравейте пак, радвам се, че този форум е така активен! Наистина вярвам на младежа, тъй като отдавна живеем заедно - от три години. Може би прозвуча наивно и неистинско, като го нарекох така, опитах се, да пазя анонимност:) Благодаря Ви още веднъж за съветите.
Talisub
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юли 19, 2011 4:24 am

Re: Да пробвам ли?

Мнение от Talisub »

Здравейте, искам да попитам дали някой е наясно дали указаните пари за доказване на финансова независимост по Федералната процедура е задължително да са по сметката на основния кандидат или е възможно да се представи извлечение от сметката на съпруга?
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: Да пробвам ли?

Мнение от escape »

Talisub, най-добре е да пишеш в подфорума на Федерална процедура
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
Публикувай отговор