Забавяне на accusee -то

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mufc »

Гледа се датата на изпращане на документите към Виена.
Manchester United Football Club
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от liuliak »

ще си бъде чист 'пладнешки обир' ако ти вземат парите и те разглеждат по нови критерии...не мисля, че биха си позволили подобно поведение...
Вик написа:
coolFIRE написа:Misho76, напълно съм съгласна. При тях не е проблем да си наемат даже и временно (за 1г да речем) някой да им помага. Според мене забавянето идва и от това, че ще се променят изискванията и явно искат повечето кандидати да минат по новите правила...
А на въпроса на Вик за съжаление не виждам реална възможност да станат 2те неща в една година, поне от личен опит.
До сега няколко пъти се натъквам на мнения, че акюзетата се бавят поради факта, че се очаква въвеждането на нови правила за селекция. В официалният сайт след като се направи он-лайн теста излиза съобщение, което приканва да се подадат документите , колкото е възможно по-скоро,тъй като критериите за селекция мже да се променят. И тук възниква въпроса - кандидат емигранта е изпратил всичко, и във Виена са го приели, но акюзе няма, и скоро не се очаква да има. Значи ли това , щом са приети докементите, че ще бъдът разглеждани по сега действащите правила, или момента на подаване е този , в който е започнала работа по кандидатурата и парите са изтеглени, съответно акюзето е получено. Ако е първата хипотеза, не виждам някакъв голям роблем освен нервите при чакането. При втората хипотеза обаче нещата са извън контрола на кандидата, и изобщо не изглеждат добре. Съвета в официалния сайт губи смисъл, и на практика тази част от кандидатите, която няма да отговаря на новите изисквания (за които се знае малко) е обречена, но хората още не го знаят. Това е меко казано нечестно, и е характерно за родните законотворци. Не искам да вярвам, че е така, но ако някой е запознат с казуса и го сподели, ще е полезно за всички чакащи.
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от NightMartini »

Привет.
За да получите спокойствие може би е време да започнете да правите разлика между мнение и факт. Използвайте времето си за да учите френски и не се притеснявайте за неща, които не са под вашия контрол.
това - Si vous attendez trop longtemps, il se pourrait qu'entre-temps les critères de sélection du Québec aient été modifiés ou que la liste des domaines de formation ait été changée, не е равно на това- "че акюзетата се бавят поради факта, че се очаква въвеждането на нови правила за селекция"
Страницата която показва вашият резултат от теста е модифицирана за последно на 06.16.2008. Към официалният сайт има доста линкове, които на определен период от време се актуализират с информация и дата на актуализация. Ако сте почитатели на статистика и предпочитате становището на официалните власти пред анонимните мнения ето ви малко информация от извора - http://www.micc.gouv.qc.ca/fr/planifica ... ation.html"
стратегии, мерки, план за действие и годишни планове за емиграция
С най-добри и топли чувства.

Пожелавам успех на всички. Ако това е вашата мечта нека тя се сбъдне.
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от veselqk »

Вик написа:
coolFIRE написа:Misho76, напълно съм съгласна. При тях не е проблем да си наемат даже и временно (за 1г да речем) някой да им помага. Според мене забавянето идва и от това, че ще се променят изискванията и явно искат повечето кандидати да минат по новите правила...
А на въпроса на Вик за съжаление не виждам реална възможност да станат 2те неща в една година, поне от личен опит.
До сега няколко пъти се натъквам на мнения, че акюзетата се бавят поради факта, че се очаква въвеждането на нови правила за селекция. В официалният сайт след като се направи он-лайн теста излиза съобщение, което приканва да се подадат документите , колкото е възможно по-скоро,тъй като критериите за селекция мже да се променят. И тук възниква въпроса - кандидат емигранта е изпратил всичко, и във Виена са го приели, но акюзе няма, и скоро не се очаква да има. Значи ли това , щом са приети докементите, че ще бъдът разглеждани по сега действащите правила, или момента на подаване е този , в който е започнала работа по кандидатурата и парите са изтеглени, съответно акюзето е получено. Ако е първата хипотеза, не виждам някакъв голям роблем освен нервите при чакането. При втората хипотеза обаче нещата са извън контрола на кандидата, и изобщо не изглеждат добре. Съвета в официалния сайт губи смисъл, и на практика тази част от кандидатите, която няма да отговаря на новите изисквания (за които се знае малко) е обречена, но хората още не го знаят. Това е меко казано нечестно, и е характерно за родните законотворци. Не искам да вярвам, че е така, но ако някой е запознат с казуса и го сподели, ще е полезно за всички чакащи.
Здрасти и от мен! Не се притеснявайте за критериите, защото важат тези, които са към датата на получаването на документите, а не към датата на отваряне и усвояване на парите. Друг е въпросът, че основните промени са свързани с нивото на езика и ако на интервюто изискат повече от нас да разбираме и отговаряме на френски, в сравнение с преди 2-3 години, върви доказвай, че са прилагали старите критерии. Така, че предлагам ви докато чакаме, да учим франсе-то, щото ще ни трябва ;) лека вечер!
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Jidja »

Днес ни пристигна и акюзето :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party:
в статистиката сме, заедно с thunderbolt съм :)
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от karelia79 »

Jidja написа:Днес ни пристигна и акюзето :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party:
в статистиката сме, заедно с thunderbolt съм :)
Честито! Но нещо не ви намирам в статистиката... Кога сте подали?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Jidja »

Благодаря :)))
29.03.2011- thunderbolt сме :)
Късмет на всички.
Между другото, нашето акюзе е пуснато на 17.10.2011 и на 20.10.2011 го получихме, изключително бързо :)
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от cantare »

Jidja, честито дълго очаквано акюзе. :y:

И ние получихме писмо, но не е акюзе. :x
Искат ни допълнителни документи. Най-интересното е, че в писмото фигурира номер на досие. Подписано е от мадам Лесниевски.
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от sudju4e »

Позната история... :( само че ние получихме такова писмо след акюзето
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от veselqk »

sudju4e написа:Позната история... :( само че ние получихме такова писмо след акюзето
Това забави ли ви във времето? Какви допълнителни документи ви искаха?
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mufc »

veselqk написа:Това забави ли ви във времето? Какви допълнителни документи ви искаха?
Много зависи на какъв служител е попаднало досието, това е извън контрола на кандидата. За тях ние сме просто папки с формат А4.
Manchester United Football Club
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от krisskka »

cantare написа:Jidja, честито дълго очаквано акюзе. :y:

И ние получихме писмо, но не е акюзе. :x
Искат ни допълнителни документи. Най-интересното е, че в писмото фигурира номер на досие. Подписано е от мадам Лесниевски.
Може ли да споделите какви допълнителни документи Ви поискаха?
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от sudju4e »

Ами поискаха ми превод на трудовата книжка (бях сметнала че не е необходимо да го правя, тъй като представих удостоверение от НОИ), служебна бележка към момента от фирмата, в която работя, както и уверение че съм завършила магистратурата си (с първия пакет документ пратих уверение от академията, че следва да завърша обучението си м.октомври 2010г. и може би затова искаха да видят дали съм я завършила, за да ми дадат точки..може би и аз не знам). Канидидатурата ни явно е била сложена в купа с незавършени досиета към момента, в който са определяли поканите за интервюта, защото първоначално, когато другите получаваха покани ние получихме писмо, в което ни казваха че сме в списък с чакащи интервю и аз си мислех, че наистина няма да ни поканят, но този път птиченцето кацна на нашето рамо. Някой се беше отказал от интервю и на нас ни изпратиха покана в последния момент (трябваше да дам отговора в рамките на 24 часа), че можем да заемем неговото място и така... в крайна сметка сме в купа с чакащи покана за виза :)
p.s. Нашето писмо за доп.документи също беше от Лесниевски подписано
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от emili_vn »

sudju4e написа:...както и уверение че съм завършила магистратурата си (с първия пакет документ пратих уверение от академията, че следва да завърша обучението си м.октомври 2010г. и може би затова искаха да видят дали съм я завършила, за да ми дадат точки..може би и аз не знам
Но това не означава, че на всички, които са били учащи при подаване на документите, ще им бъде поискано уверение, че са завършили. Аз също пратих уверение, че уча, но не са ми искали уверение, че съм завършила (може би защото имах друга магистратура преди това). Него го представих чак на интервюто и получих съответните точки за търсена професия, при положение, че все още нямах диплома. И при Суджучето нещата се развиха по същия начин по отношение на точките за търсена професия. Дипломите си ги получихме 2 месеца след интервюто.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от cantare »

Ние сме conjoints de fait и ни искат доказателства за съжителството.
Vouloir, c'est pouvoir!
Заключено