Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от martin_1 »

Alessa написа:Иии пратихме документите! С БГ пощи,излезе около 50 лв.До седмица щели да пристигнат.
Много се нервирахме в последния момент и забравихме да преснимаме всички документи,които пратихме...ще ги вадим пак като му дпйде времето да ги показваме отново...
Успех на нас и ма всички!
Alessa каква услуга ползвахте в БГ пощи, защото ние като пращахме нашите беше 15лв + 5 лв проследяване всичко 20лв излезе :)
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Alessa »

приоритет+номер за проследяване+ обратна разписка при получаване :)
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от martin_1 »

Ясно благодаря :)
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от milly »

veme, справката, която е 5-6 страници се превежда. От нея се вижда кога сте работили, кога сте били в болнични, майчинство и т.н.
Освен дипломите от средно и висше, които трябва и да се легализират, останалите - трудови книжки, справка от НАП за осигурителен стаж, трудови договори, препоръки, актове за раждане, курсове и т.н. трябва ли и те всички да бъдат и легализирани?
не, не трябва, само превод

nicky119, снимките се лепят в самата молба, на стр. 7. Няма изисквания, паспортен формат. Ако искаш да го видиш черно на бяло, провери в гида, че в момента на го намирам аз.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
veme
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:20 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от veme »

milly написа:veme, справката, която е 5-6 страници се превежда. От нея се вижда кога сте работили, кога сте били в болнични, майчинство и т.н.
Освен дипломите от средно и висше, които трябва и да се легализират, останалите - трудови книжки, справка от НАП за осигурителен стаж, трудови договори, препоръки, актове за раждане, курсове и т.н. трябва ли и те всички да бъдат и легализирани?
не, не трябва, само превод

nicky119, снимките се лепят в самата молба, на стр. 7. Няма изисквания, паспортен формат. Ако искаш да го видиш черно на бяло, провери в гида, че в момента на го намирам аз.
Благозаря за информацията ще ги преведем!
nayden_ov
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 2:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от nayden_ov »

Здравейте, отново от мен.

Най-после изпратихме документите до Монреал. Някой знае ли в какъв срок след като получат документите дърпат парите от сметката на кредитната карта?

Благодаря ви!
bengazi
Мнения: 153
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:39 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от bengazi »

от 4 до 7месеца
15/10/2013 документи
01/04/2014 изтеглени пари
15/04/2014 AR
22/04/2015 доп. документи
26/09/2015 Certificats по пощата
13/10/2015 Sydney
19/04/2016 processing
08.07.2016/15.07.2016 - Examens médicaux/passés
03.10.2016/17.11.2016-покана визи/визи
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Sev »

Здравейте отново!

За съжаление 1 точка не ми достигна на модул слушане, за да взема В2 (имам 399 точки на този модул) на TCFQ... :( Колебанията ми сега са в две насоки:
1. Дали да подам молба за преразглеждане на резултата - някой правил ли го е, има ли смисъл? И, знаете ли колко струва и колко време отнема това?
2. Ако се явя допълнително на този модул и дай Боже изкарам В2, възможно ли е да подам два сертификата TCFQ в апликационната молба?

Благодаря предварително за отговорите!
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Alessa »

Според мен по-евтино,а и по-сигурно ще ти отново да минеш само модул слушане.Успех!
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Sev »

Благодаря за отговора, но дали е възможно да приложа два сертификата TCFQ към молбата?
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Alessa »

Логиката ми казва "защо не?",но не мога да подкрепя с никаква официална информация. Дано се включи някой по-запознат.
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

Alessa написа:Логиката ми казва "защо не?",но не мога да подкрепя с никаква официална информация. Дано се включи някой по-запознат.
От Френския институт знам, че няма проблем да подадеш 2 сертификата за език. ДО колкото знам, логиката на проверяващия, ще е в датите. Т.е. ако примерно на 5 април имаш по-слаби резултати на даден компонент, а на 15 април вече са по-високи, ще вземат предвид по-високите от по-актуалната дата.
И аз не съм в състояние да подкрепя с официална писменна информация, но при положение, че доказваш, че си напреднал/а с езиците, вярвам, че ще е единствено и само в +.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
nicky119
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 4:10 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от nicky119 »

Привет, колеги!

Благодаря отново за отговорите.

Относно два сертификата по език, някъде четох, че се взима предвид по-високия резултат. Опасявам се, че беше мнение е обаче. Не мога да го подкрепя с нищо.

Днес проверявахме как стоят нещата с чековете. Въпросните са с валидност 6 месеца. Това ме притесни малко. Казаха ми обаче, че иммиграционните гледат да си дръпнат парите преди въпросните 6 месеца. Някой да може да подкрепи или оспори този момент. Не ми се вади кредитна карта само за това. А и не знам колко време ще отнеме. От едната банка пък казали, че имат много неосребрени чекове.

Да питам и аз нещо по сертификатите. Има място за подпис на кандидата. Вашите разписахте ли ги?

И последна точка, да се оплача от НАП София. Едни молби, едни чудеса. А тук, а там. Пиши молба свободен текст. И накрая се оказа, че не можело да го издадат. Трябвало териториалната НАП по постоянен адрес. :( Териториалната НАП ми издаде справката, докато попълвах искането(готова бланка) :)
DCS 05.2014
AR 09.2014
доп.документи 06.2015/07.2015
CSQ 10.2015
Получени в Сидни - 11.2015
Баркодове - 01.2016
Покана за медицински - 05.2016
Покани за визи - 08.2016
Визи - 09.2016
Полет - 03.2017
nicky119
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 4:10 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от nicky119 »

Да попитам още нещо, че ме тормози.
Статистика за подалите 2014 аз ли не мога да открия или няма все още такава?
DCS 05.2014
AR 09.2014
доп.документи 06.2015/07.2015
CSQ 10.2015
Получени в Сидни - 11.2015
Баркодове - 01.2016
Покана за медицински - 05.2016
Покани за визи - 08.2016
Визи - 09.2016
Полет - 03.2017
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от uncontrollable »

nicky119,

Валидността на чековете е 6 месеца. Обикновено имиграционните ги осребряват в рамките на тези 6 месеца, но някои от кандидатите получиха обратно изтеклите чекове и им бяха поискани нови. Така че няма гаранция как ще протече при вас. Аз пък имах проблем с кредитната карта, имиграционните не можаха да изтеглят парите от нея и 6 месеца след подаването на документите ми поискаха или данни на друга кредитна карта, или чек. Изпратих им чек и нямах проблем с него.

Вече не следя първия етап от процедурата и не знам какви са обичайните срокове, в които получавате акюзетата, но нещата може и да се развият преди да изтече чекът. Успех.
Публикувай отговор