Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

veme написа:Здравейте на всички,
в момента съм в подготовка на първоначалните документите за Квебек, за мен , жена ми и 3-те ни деца. Ще съм благодарен ако някой може да ми даде яснота по следните въпроси:
1. Каква е актуалната такса за разглеждане на документите , тъй като има една влязла в сила от 01 Януари 2014г. /757 CAD за оснвния кандидат и т.н./, и е по-висока, но виждам че на различни места в Интернет стоят и други такси, доста по-ниски?
=> този линк е най-официалната информация, която ти трябва http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ement.html"
01/01/2014 таксите са:
757 $ за основния кандидат
162 $ за придружаващ
и по 162 $ за всяко дете (ако има такива)


2. До колкото разбрах - НЕ ИСКАТ ДИРЕКТЕН ПРЕВОД на таксата, например от моята банкова сметка, или да ги наредя в брои от друга банка към тяхнта, а само чрез карта /виза/ или чрез чек? Така ли е наистина, и как точно трябва да се извърши плащането?
=> Правилно си разбрал. Плаща се с карта или чек.

3. До кого се прави плащането? Tъй като и тук срещам размионаване! до Bank Αustria - Unicredit Group, с основни данни както следва: beneficiary - Government of Quebec, reason of payment - Fees for the examination of the Apllication ....................... или до друга банка , и може би с други данни за бенефициента?

=> До ministre des Finances du Québec
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... frais.html" прочети подробностите.


4. До къде се пращат документите в момента? До Румъния или Австрия, или няма значение?
Благодаря предварително още веднъж на всеки , който може да ми даде информация.
=> До Канада.
Придържайте се повече към официалния сайт, за да не объркате нещо важно
.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

nayden_ov написа:Здравейте, отново от мен.
Ние почти сме до изпращане на документите. Въпросът ми е, за плащането. На сайта е описано накратко. Ако искаме да платим с кредитна карта, става ли и с дебитна? Доколкото разбирам се попълва допълнителния формуляр "Payment by credit card" с данните на картата и когато го получат те си дърпат парите или не е така точно?

Благодаря ви!Надявам се това да е паследният ми въпрос. :)
Да, попълва се въпросния формуляр и принципно става с дебитна карта, след като дадената сума е налична.
Съветвам те да провериш с банката си дали с картата може да извършваш плащания в чужбина.
Ако пък вече си я ползвал за поръчки в нета или някъде в чужбина, би следвало да няма проблем.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
veme
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:20 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от veme »

Feel_free написа:
nayden_ov написа:Здравейте, отново от мен.
Ние почти сме до изпращане на документите. Въпросът ми е, за плащането. На сайта е описано накратко. Ако искаме да платим с кредитна карта, става ли и с дебитна? Доколкото разбирам се попълва допълнителния формуляр "Payment by credit card" с данните на картата и когато го получат те си дърпат парите или не е така точно?

Благодаря ви!Надявам се това да е паследният ми въпрос. :)
Да, попълва се въпросния формуляр и принципно става с дебитна карта, след като дадената сума е налична.
Съветвам те да провериш с банката си дали с картата може да извършваш плащания в чужбина.
Ако пък вече си я ползвал за поръчки в нета или някъде в чужбина, би следвало да няма проблем.
Здравейте,
а може ли да ми препоръчате някоя банка, защото в тази в която отидох ме гледаха малко странно докато им обяснявам как и защо така искам да преведа парите.
Благодаря предварително.
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

veme написа:
Feel_free написа:
nayden_ov написа:Здравейте, отново от мен.
Ние почти сме до изпращане на документите. Въпросът ми е, за плащането. На сайта е описано накратко. Ако искаме да платим с кредитна карта, става ли и с дебитна? Доколкото разбирам се попълва допълнителния формуляр "Payment by credit card" с данните на картата и когато го получат те си дърпат парите или не е така точно?

Благодаря ви!Надявам се това да е паследният ми въпрос. :)
Да, попълва се въпросния формуляр и принципно става с дебитна карта, след като дадената сума е налична.
Съветвам те да провериш с банката си дали с картата може да извършваш плащания в чужбина.
Ако пък вече си я ползвал за поръчки в нета или някъде в чужбина, би следвало да няма проблем.
Здравейте,
а може ли да ми препоръчате някоя банка, защото в тази в която отидох ме гледаха малко странно докато им обяснявам как и защо така искам да преведа парите.
Благодаря предварително.
ЦКБ.
Да, те по банките си гледат странно по презумция. Даже по-скоро ги мързи да гледат ...
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
veme
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:20 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от veme »

Dahila написа:nayden_ov,
Ние сме си вадили такава справка септември 2012, а и след нас други хора, справката е по ЕГН, сложиха ни и печати, в София май има възможност и в други клонове на НОИ - поправям се НАП! или евентуално да сте по-упорити. Все пак тази справка е за 5години, може да е за различни работодатели и дори същите неща да ги има в справката от работодателя, това е все пак още един независим документ.
Sunflower,
1. Ние имахме документи на английски, а декларации на френски, не мисля, че това е проблем.
3. Ние не сме имали дата и печат от фото, ние на ръка си писахме името мисля, или каквото беше изискването.
Здравейте,
само за уточнение - тази справка за 5 години назад, трябва да се извади от НОИ или от НАП в София, а също така при положение че я извадим за мен и жена ми, трябва ли да превеждаме и трудовите си книжки или справката само стига?
За трудовите договори - само от последната -текущата месторабота ли трябва да се преведе или от всички работни места, ако са 2, през последните 5 години?
Благодаря предваритено.
Поздрави,
veme
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:20 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от veme »

Feel_free написа:
veme написа:
Feel_free написа:
nayden_ov написа:Здравейте, отново от мен.
Ние почти сме до изпращане на документите. Въпросът ми е, за плащането. На сайта е описано накратко. Ако искаме да платим с кредитна карта, става ли и с дебитна? Доколкото разбирам се попълва допълнителния формуляр "Payment by credit card" с данните на картата и когато го получат те си дърпат парите или не е така точно?

Благодаря ви!Надявам се това да е паследният ми въпрос. :)
Да, попълва се въпросния формуляр и принципно става с дебитна карта, след като дадената сума е налична.
Съветвам те да провериш с банката си дали с картата може да извършваш плащания в чужбина.
Ако пък вече си я ползвал за поръчки в нета или някъде в чужбина, би следвало да няма проблем.
Здравейте,
а може ли да ми препоръчате някоя банка, защото в тази в която отидох ме гледаха малко странно докато им обяснявам как и защо така искам да преведа парите.
Благодаря предварително.
ЦКБ.
Да, те по банките си гледат странно по презумция. Даже по-скоро ги мързи да гледат ...
Само ЦКБ! Да с банките в БГ ве трудно!Мерси!
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от sofia_shi82 »

veme написа:
Feel_free написа:
veme написа:
Feel_free написа:
nayden_ov написа:Здравейте, отново от мен.
Ние почти сме до изпращане на документите. Въпросът ми е, за плащането. На сайта е описано накратко. Ако искаме да платим с кредитна карта, става ли и с дебитна? Доколкото разбирам се попълва допълнителния формуляр "Payment by credit card" с данните на картата и когато го получат те си дърпат парите или не е така точно?

Благодаря ви!Надявам се това да е паследният ми въпрос. :)
Да, попълва се въпросния формуляр и принципно става с дебитна карта, след като дадената сума е налична.
Съветвам те да провериш с банката си дали с картата може да извършваш плащания в чужбина.
Ако пък вече си я ползвал за поръчки в нета или някъде в чужбина, би следвало да няма проблем.
Здравейте,
а може ли да ми препоръчате някоя банка, защото в тази в която отидох ме гледаха малко странно докато им обяснявам как и защо така искам да преведа парите.
Благодаря предварително.
ЦКБ.
Да, те по банките си гледат странно по презумция. Даже по-скоро ги мързи да гледат ...
Само ЦКБ! Да с банките в БГ ве трудно!Мерси!
Може и в Уникредит
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от sofia_shi82 »

veme написа:
Dahila написа:nayden_ov,
Ние сме си вадили такава справка септември 2012, а и след нас други хора, справката е по ЕГН, сложиха ни и печати, в София май има възможност и в други клонове на НОИ - поправям се НАП! или евентуално да сте по-упорити. Все пак тази справка е за 5години, може да е за различни работодатели и дори същите неща да ги има в справката от работодателя, това е все пак още един независим документ.
Sunflower,
1. Ние имахме документи на английски, а декларации на френски, не мисля, че това е проблем.
3. Ние не сме имали дата и печат от фото, ние на ръка си писахме името мисля, или каквото беше изискването.
Здравейте,
само за уточнение - тази справка за 5 години назад, трябва да се извади от НОИ или от НАП в София, а също така при положение че я извадим за мен и жена ми, трябва ли да превеждаме и трудовите си книжки или справката само стига?
За трудовите договори - само от последната -текущата месторабота ли трябва да се преведе или от всички работни места, ако са 2, през последните 5 години?
Благодаря предваритено.
Поздрави,
До сега НИКОГА не се е говорило за ТРУДОВ ДОГОВОР като искан документ.
Справката от НАП е задължителен документ и трябва да си я извадите, докато трудовата книжка може да се фалшифицира и затова канадците искат справката от НАП
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

sofia_shi82 написа:
veme написа:
Dahila написа:nayden_ov,
Ние сме си вадили такава справка септември 2012, а и след нас други хора, справката е по ЕГН, сложиха ни и печати, в София май има възможност и в други клонове на НОИ - поправям се НАП! или евентуално да сте по-упорити. Все пак тази справка е за 5години, може да е за различни работодатели и дори същите неща да ги има в справката от работодателя, това е все пак още един независим документ.
Sunflower,
1. Ние имахме документи на английски, а декларации на френски, не мисля, че това е проблем.
3. Ние не сме имали дата и печат от фото, ние на ръка си писахме името мисля, или каквото беше изискването.
Здравейте,
само за уточнение - тази справка за 5 години назад, трябва да се извади от НОИ или от НАП в София, а също така при положение че я извадим за мен и жена ми, трябва ли да превеждаме и трудовите си книжки или справката само стига?
За трудовите договори - само от последната -текущата месторабота ли трябва да се преведе или от всички работни места, ако са 2, през последните 5 години?
Благодаря предваритено.
Поздрави,
До сега НИКОГА не се е говорило за ТРУДОВ ДОГОВОР като искан документ.
Справката от НАП е задължителен документ и трябва да си я извадите, докато трудовата книжка може да се фалшифицира и затова канадците искат справката от НАП
Трудовия договор + длъжностната характеристика на мен ми служат вместо атестация.
Да, няма изискване да се пращат, но ако няма как да си вземеш атестация, търсиш алтернативи.

Справката от НАП вече си е за доказване, че работиш легално и си плащаш данъците.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
veme
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:20 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от veme »

5kov написа:София. Актовете за раждане вече ще са на три езика. От 18 декември общините ще са длъжни да ги издават на български, английски и френски. Същото ще важи и за брачните свидетелства и удостоверенията за смърт. Документите ще са валидни в 23 държави, включително Турция, без да се налага превод и легализация. Това обяви регионалният министър Десислава Терзиева, която вчера отчете първите си 6 месеца.
Здравейте,
Канада /Квебек/ влиза ли в тези 23-и държави? Дали знаете?
Поздрави,
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от sofia_shi82 »

veme написа:
5kov написа:София. Актовете за раждане вече ще са на три езика. От 18 декември общините ще са длъжни да ги издават на български, английски и френски. Същото ще важи и за брачните свидетелства и удостоверенията за смърт. Документите ще са валидни в 23 държави, включително Турция, без да се налага превод и легализация. Това обяви регионалният министър Десислава Терзиева, която вчера отчете първите си 6 месеца.
Здравейте,
Канада /Квебек/ влиза ли в тези 23-и държави? Дали знаете?
Поздрави,
При последното изкарване на дубликат - миналия месец, служителката изчете доста европейски страни, но Канада не попадаше там. Нека и още някой се включи ако има повече информация
nayden_ov
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 2:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от nayden_ov »

Здравейте отново от мен. Благодаря много за отговора относно плащането. Мислех си, че това ще ми е последния въпрос, имам още едно колебание - изпращането на документите до Канада. Проверих в DHL, на които им имам най-много доверие. Проверих и в Български пощи където излиза значително по-евтино. Някои пращал ли е с БГ пощи? Заслужавали си да рискувам?

Благодаря, ви!
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Alessa »

И аз да попитам нещичко относно плащането на таксата за кандидатстване- попълнихме документа за плащане с кредитна карта и пращаме целия пакет.Това означава,че ТЕ ще си дръпнат парите щом отворят досието или трябва НИЕ да платим още от тук? Малко се обърках :/

Добавям още един въпрос- какво е това?!
ÉTIQUETTES
Si l’alphabet de votre langue d’usage est différent de l’alphabet latin, vous devez fournir
trois étiquettes portant votre adresse postale :
– une étiquette en français;
– deux étiquettes dans la langue officielle de votre pays.
veme
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:20 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от veme »

Alessa написа:И аз да попитам нещичко относно плащането на таксата за кандидатстване- попълнихме документа за плащане с кредитна карта и пращаме целия пакет.Това означава,че ТЕ ще си дръпнат парите щом отворят досието или трябва НИЕ да платим още от тук? Малко се обърках :/

Добавям още един въпрос- какво е това?!
ÉTIQUETTES
Si l’alphabet de votre langue d’usage est différent de l’alphabet latin, vous devez fournir
trois étiquettes portant votre adresse postale :
– une étiquette en français;
– deux étiquettes dans la langue officielle de votre pays.
Здравейте,
това е да им изпратите три етикета с Вашия адрес - 1 на френски, 2 на български, и да ги сложите при документите за изпращане.
Поздрави,
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от uncontrollable »

Доста кандидати изпратиха документите си с БГ пощи и не са имали проблем. От личен опит с DHL, аз съм на мнение, че не оправдават високите цени, които имат на куриерските си услуги и не са най-сигурните. Може да проверите също Aramex (с тях пращах документи до имиграционните и нямах никакви проблеми), InTime, Interlogistica и TNT (тези последните са в ценовия клас на DHL).

Успех.
nayden_ov написа:Здравейте отново от мен. Благодаря много за отговора относно плащането. Мислех си, че това ще ми е последния въпрос, имам още едно колебание - изпращането на документите до Канада. Проверих в DHL, на които им имам най-много доверие. Проверих и в Български пощи където излиза значително по-евтино. Някои пращал ли е с БГ пощи? Заслужавали си да рискувам?

Благодаря, ви!
Публикувай отговор