Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Ralica T.
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Май 27, 2012 1:46 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Ralica T. »

Здравейте, тъй като сме на етап последно смятане на точките пред подаване на първия пакет от документи, ми изниква още един въпрос. Според вас дали в Канада признават болничните като стаж. От 11.2013 г. съм в болнични поради рискова бременност. А тези няколко последни месеци са от съществено значение дали ще мина прага от 24 месеца стаж. Благодаря предварително.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от vlaleva »

Имам спомен от всичкото четене,че болничните,също както и периодът на майчинството,не се зачита за стаж.
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Аватар
Dikkas
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Dikkas »

Здравей,
Изкарай си справката от НАП и ще видиш защо не го признават. Също тази справка май трябва и да приложиш към документите.

Поздрави
DSC Виена - 02.11.2011
Интервю - 13.11.2013
Баркодове - 10.04.2014
Медицински/направени - 13.05.2014/21.05.2014
Покана за визи/Визи - 27.05.2015/12.06.2015
Билети - 29.06.2015
Ralica T.
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Май 27, 2012 1:46 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Ralica T. »

Ясно, благодаря за отговорите. Изкарахме си справките, и аз оттам се усъмних. Имам два сезона в Гърция легален стаж, който мога да докажа, понеже ме осигуряваха, но не знам дали ще го признаят, тъй като не е в България. Доколкото знам не би трябвало да има проблем, но за всеки случай, ще се опитам да си набавя документите.
Лек ден!
mimka_krasko
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 6:05 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от mimka_krasko »

Здравейте, извинявам се за въпроса, но на ниво Б1Б2 за водещ кандидат дават ли се точки и а ако да колко?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от demococcus »

mimka_krasko написа:Здравейте, извинявам се за въпроса, но на ниво Б1Б2 за водещ кандидат дават ли се точки и а ако да колко?
Виж табличките в секция 3.3.4 на Guide des procédures d'immigration (сори, линка към файла не работи в момента). Иначе според http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... iques.html" минимумът ниво на което се дават точки е В2. По памет - ако имаш В2 на всяка една от четирите "писти", т.е. разбиране, изразяване, писане и четене, получаваш съответно 5, 5, 1 и 1 = общо 12 точки за водещия кандидат. За придружадващия кандидат са 2+2.
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от verano »

http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... I0_2R2.htm"

Ето тук може най-лесно да се ориентирате за точките.
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Sunflower »

Отново се включвам с няколко въпроса:
1.Доколкото разбрах, не е проблем, че документите ни са преведени на английски, а декларациите ще попълвам на френски. От значение ли е CV-тата на какъв език ще са написани? Относно CV-то малко тъп въпрос, но майчинството като не се зачита за стаж трябва ли да го впиша в CV-то?
2.Дъщерята на съпруга ми е пълнолетна, но под 22 години, на декларациите за ценностите на Квебек и на двамата на бланките ли трябва да се подпише? За нея сме подготвили и документи, че учи в чужбина (от университета и регистрация от общежитието), нещо друго трябва ли освен акта за раждане разбира се и копие от паспорта?
3.Проблем ли е, че снимките нямат дата и печат на фотото?

Благодаря!
Landed: 25.06.2016 Toronto
nayden_ov
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 2:40 pm

Документи за трудовия стаж

Мнение от nayden_ov »

Здравейте, на всички.

Имам един актуален въпрос относно документите за доказване на трудов стаж.
Във формуляра с придружаващите документи се изисква доказателство за социално осигуряване и както прочетох във форума става въпрос за "Удостоверение за осигурителен и трудов стаж", което се издава от НОИ. Днес, обаче от НОИ ни отговориха, че такива удостоверения не издават от 2011 година насам.

Въпросът ми е:
С какво е най-добре да се замести такова удостоверение и какъв е най-добрия комплект от документи които доказват трудовия стаж?

Благодаря ви за вниманието!

Поздрави
nayden_ov
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 2:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от nayden_ov »

Здравейте, на всички.

Имам един актуален въпрос относно документите за доказване на трудов стаж.
Във формуляра с придружаващите документи се изисква доказателство за социално осигуряване и както прочетох във форума става въпрос за "Удостоверение за осигурителен и трудов стаж", което се издава от НОИ. Днес, обаче от НОИ ни отговориха, че такива удостоверения не издават от 2011 година насам.

Въпросът ми е:
С какво е най-добре да се замести такова удостоверение и какъв е най-добрия комплект от документи които доказват трудовия стаж?

Благодаря ви за вниманието!

Поздрави
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Dahila »

nayden_ov,
Ние сме си вадили такава справка септември 2012, а и след нас други хора, справката е по ЕГН, сложиха ни и печати, в София май има възможност и в други клонове на НОИ - поправям се НАП! или евентуално да сте по-упорити. Все пак тази справка е за 5години, може да е за различни работодатели и дори същите неща да ги има в справката от работодателя, това е все пак още един независим документ.
Sunflower,
1. Ние имахме документи на английски, а декларации на френски, не мисля, че това е проблем.
3. Ние не сме имали дата и печат от фото, ние на ръка си писахме името мисля, или каквото беше изискването.
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Документи за трудовия стаж

Мнение от milly »

НАП го издава вече.
Справка аз осигуряването по ЕГН
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
nayden_ov
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 2:40 pm

Re: Документи за трудовия стаж

Мнение от nayden_ov »

milly Благодаря за информацията!
nayden_ov
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 2:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от nayden_ov »

Dahila, Благодаря ти много за информацията!
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от sofia_shi82 »

nayden_ov написа:Здравейте, на всички.

Имам един актуален въпрос относно документите за доказване на трудов стаж.
Във формуляра с придружаващите документи се изисква доказателство за социално осигуряване и както прочетох във форума става въпрос за "Удостоверение за осигурителен и трудов стаж", което се издава от НОИ. Днес, обаче от НОИ ни отговориха, че такива удостоверения не издават от 2011 година насам.

Въпросът ми е:
С какво е най-добре да се замести такова удостоверение и какъв е най-добрия комплект от документи които доказват трудовия стаж?

Благодаря ви за вниманието!
Справката се издава от НАП и се казва Справка - Данни за осигуряването по ЕГН за период от.... до ....
В НОИ и аз не знам от кога не се ходи за документ подкрепящ кандидатурата
Публикувай отговор