Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от demococcus »

canada2003 написа:Здравейте не ми е много ясно и затова ще помоля за помощ направо хората които вече имат опит .
Прочетох това някъде;
Според изискванията е необходимо да се изпратят заверените копия и подпечатаните преводи. Някои кандидати запазват заверените копия и изпращат копия на копията с цел да се намалят щетите при евентуално загубване на документите и с идея да покажат оригиналите и подпечатаните копия на самото интервю. Това е грешка! Пращат се оригиналните заверки на документите.
Така ли е наистина и какво се случва после с отигиналните заверки .Връщат ли ги или остават при тях и какво прави кандидат имигранта като иска да ги има също отивайки в Квебек.А може би просто си ги превежда още веднъж .

Благодаря предварително .
Според Documents soumis à l’appui de la demande de certificat de sélection (2013-05) трябва да се прати оригинала на превода, а за дипломи, свидетелство за раждане и за брак - заверено копие. Хубаво е човек да спазва точните инструкции и да не го тъни много - току-виж получил директно сертификата за селекция, вместо да минава през интервю (както стана в моя случай).

Препоръчвам ти да пратиш нещата както си е по изискване, използвайки куриер, които може да потвърди доставката.
Силно непрепоръчително според мен, е да пуснеш копия на копията с български пощи и след една година тънене в неизвестност да си скубеш косата и да тънеш в неизвестност ;)
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Sunflower »

И аз се включвам с въпрос. След като вече имаме нотариално заверени копия и преводи от заклет преводач, необходимо ли отново да се заверяват копия на дипломите в съответните учебни заведение, или можем да ползваме тези?

/За протокола: пробвахме с работна виза, но officer-a в Букурещ was not satisfied по много тъпа причина и сега искаме да минем през Квебек, за да стигнем пак до същото място./
Landed: 25.06.2016 Toronto
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от demococcus »

Sunflower написа:И аз се включвам с въпрос. След като вече имаме нотариално заверени копия и преводи от заклет преводач, необходимо ли отново да се заверяват копия на дипломите в съответните учебни заведение, или можем да ползваме тези?
Мисля че можете да изпратите тези с печата от нотариуса и от преводача. :y: Изискването е да са copie certifiée conforme и копята с нотариалната заверка отговарят на тази дефиниция. Ако има нужда нещо да е заверено от конкретната институция която го е издала, обикновено е упоменато изрично. Но този случай не е такъв.
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

demococcus написа:
Sunflower написа:И аз се включвам с въпрос. След като вече имаме нотариално заверени копия и преводи от заклет преводач, необходимо ли отново да се заверяват копия на дипломите в съответните учебни заведение, или можем да ползваме тези?
Мисля че можете да изпратите тези с печата от нотариуса и от преводача. :y: Изискването е да са copie certifiée conforme и копята с нотариалната заверка отговарят на тази дефиниция. Ако има нужда нещо да е заверено от конкретната институция която го е издала, обикновено е упоменато изрично. Но този случай не е такъв.
В Liste des autorités reconnues pour certifier conforme des documents ясно е написано, че "La copie certifiée conforme par l’émetteur du document est toujours le format privilégié", поради тази причина и в обясненията във формулярите дават пример за дипломите, че
Les copies de vos diplômes ou de vos relevés de notes doivent être certifiées conformes par :
– la direction ou le registraire de l’établissement d’enseignement (ex. : école, collège ou université) qui vous a délivré vos diplômes
ou vos relevés de notes; ou
– l’autorité, du pays de délivrance du document, reconnue pour certifier la conformité des documents. Consultez la Liste des autorités
reconnues pour certifier conforme des documents à http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... availleurs" .
С други думи demococcus има право, но е важно да имате предвид, че ще се гледа с много по-добро око на дипломи, заверени от училището/университета или МОМН, вместо нотариус.
Разбиа се, вие си решавата как да постъпите.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от demococcus »

Feel_free написа:В Liste des autorités reconnues pour certifier conforme des documents ясно е написано, че "La copie certifiée conforme par l’émetteur du document est toujours le format privilégié"
О, това е ново за мен :) Бдагодаря за изчерпателното пояснение, Feel_free ! А университетите навити ли са да заверяват копия на дипломи? На мен навремето ми отказаха, но сега подочувам че са се цивилизовали и дори са навити да изпращат копия от тяхно име, ако например човек кандидатства в канадски университет, който го изисква.
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

demococcus написа:
Feel_free написа:В Liste des autorités reconnues pour certifier conforme des documents ясно е написано, че "La copie certifiée conforme par l’émetteur du document est toujours le format privilégié"
О, това е ново за мен :) Бдагодаря за изчерпателното пояснение, Feel_free ! А университетите навити ли са да заверяват копия на дипломи? На мен навремето ми отказаха, но сега подочувам че са се цивилизовали и дори са навити да изпращат копия от тяхно име, ако например човек кандидатства в канадски университет, който го изисква.
Няма за какво :-)
Дали университетите са навити ... не знам. Нашите ги заверихме в МОМН. Просто ни излизаше по-изгодно с един куршум да заверим тези за средно и висше, вместо да ходим от град на град и да се надяваме на заверка.
Друго, което е хубаво да се има предвид, ако се обръщате към училищата е, че техникумите станаха гимназии. Ако по времето, когато (и ако сте) учили в техникум, дипломата ще е с печат на техникума. И ако отидете сега за заверка, ще сложат печат на учебно заведение, което е гимназия. Това за канадските власти може да е объркващо и да ви създаде евентуални главоболия.
Ако заверяващият е отзивчив, е достатъчно да го помолите да напише текст към заверката, че едни кой си техникум, прекръстен на гимназия ... удостоверява, че ... и т.н.
Много от хората избират да си завеят дипломите в София, тъй като с това си решават доста по-бързо и лесно ситуацията.
Последно да отбележа, че след като заверите дипломите (без значение дали в МОМН или даденото учебно заведение), дипломите трябва да се дадат за превод на всички заверки.
Последно промяна от Feel_free на Съб Яну 04, 2014 2:50 pm, променено общо 1 път.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от demococcus »

Feel_free написа:Последно да отбележа, че след като заверите дипломите (без значение дали в МОМН или даденото учебно заведение), дипломите трябва да се дадат отново да се преведе направената заверка.
А защо "отново" ? Не се ли превеждат само веднъж ? Доколкото си спомням, схемата беше в три стъпки:
1. Копиране на оригинала
2. Заверяване на копието
3. Превод на копието + всички печати и заверки към него.
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

demococcus написа:
Feel_free написа:Последно да отбележа, че след като заверите дипломите (без значение дали в МОМН или даденото учебно заведение), дипломите трябва да се дадат отново да се преведе направената заверка.
А защо "отново" ? Не се ли превеждат само веднъж ? Доколкото си спомням, схемата беше в три стъпки:
1. Копиране на оригинала
2. Заверяване на копието
3. Превод на копието + всички печати и заверки към него.
Абсолютно си прав!
В предния ми пост съм подвела малко, тъй като темата тръгна от това, че ставаше въпрос за вече заверени при нотариус дипломи, които са преведени.
Съжалявам, ако съм объркала някой :-)
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от sofia_shi82 »

Feel_free написа:
demococcus написа:
Feel_free написа:Последно да отбележа, че след като заверите дипломите (без значение дали в МОМН или даденото учебно заведение), дипломите трябва да се дадат отново да се преведе направената заверка.
А защо "отново" ? Не се ли превеждат само веднъж ? Доколкото си спомням, схемата беше в три стъпки:
1. Копиране на оригинала
2. Заверяване на копието
3. Превод на копието + всички печати и заверки към него.
Абсолютно си прав!
В предния ми пост съм подвела малко, тъй като темата тръгна от това, че ставаше въпрос за вече заверени при нотариус дипломи, които са преведени.
Съжалявам, ако съм объркала някой :-)
http://www.prevodite.net/bg/faq"

Къде се заверяват и легализират дипломи за средно и висше образование?

В зависимост от вида на завършеното учебно заведение заверката се извършва в различните министерства на РБългария.

Ако дипломата е от основно, средно или висше учебно заведение, клиентът трябва да изготви нотариално заверено копие на съответната диплома, след което да занесе копието и оригинала на дипломата за заверка в Министерство на образованието, младежта и науката. Заверката в МОН трае 5 (пет) работни дни.

Дипломите за висше образование от Музикалната академия, Националната художествена академия и НАТФИЗ се нуждаят от предварителна заверка в Министерство на културата. За заверката са необходими нотариално заверено копие и оригинала на дипломата. След което се заверяват и в Министерство на образованието, младежта и науката. Срокът за заверката в МОН е 5 (пет) работни дни. След приключване на заверката, документите се придвижват към Консулски отдел на Министерство на външните работи.

Дипломите за висше образование от Медецинска академия се нуждаят от предварителна заверка в Министерство на здравеопазването. За заверката са необходими нотариално заверено копие и оригинала на дипломата. След което се заверяват и в Министерство на образованието, младежта и науката. Срокът за заверката в МОН е 5 (пет) работни дни. След приключване на заверката, документите се придвижват към Консулски отдел на Министерство на външните работи.
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от verano »

Здравейте! Аз имам следния въпрос - освен дипломите за завършени образования (копия, заверени от министерството), трябва ли да се прилагат и академични справки?
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

verano написа:Здравейте! Аз имам следния въпрос - освен дипломите за завършени образования (копия, заверени от министерството), трябва ли да се прилагат и академични справки?
Ако в дипломата ти има към всеки предмет и хорариума (броя на лекции и упраженията), не е необходимо.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от verano »

Feel_free, благодаря за отговора! Всичките ни дипломи са с включен хорариум.
Ralica T.
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Май 27, 2012 1:46 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Ralica T. »

Здравейте, пожелавам на всички една по-добра 2014 г и положително развитие на процеса по осъществяване на общата ни мечта! Включвам се с един въпрос. Някъде, не си спомням къде точно, бях чела, че след последните промени няма да приемат допълнително изпратени документи, без естествено да са били поискани от имиграционните, след изпращане на първия пакет документи. Правилно ли съм разбрала, или.....?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от demococcus »

Ralica T. написа:Здравейте, пожелавам на всички една по-добра 2014 г и положително развитие на процеса по осъществяване на общата ни мечта! Включвам се с един въпрос. Някъде, не си спомням къде точно, бях чела, че след последните промени няма да приемат допълнително изпратени документи, без естествено да са били поискани от имиграционните, след изпращане на първия пакет документи. Правилно ли съм разбрала, или.....?
Порових по сайта и по формурярите 10-тина минути, но не видях да има такова уточнение, Ралица. Аз също си спомням че имаше някъде споменато да се избягва, защото удължавало разглеждането, но и това дори не успях да намеря. Дано някой по-зорък от мен се включи :)
Ralica T.
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Май 27, 2012 1:46 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Ralica T. »

Добре, благодаря много, demococcus, аз също ще продължавам да търся, а пък и може някой друг да се включи.
Публикувай отговор