Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
linkgal
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Яну 09, 2010 5:57 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от linkgal »

karelia79 написа:Не,не - на мъжа ми му издадоха удостоверение от НОИ без изобщо да представи каквито и да било документи.

На мен ми поискаха.Става въпрос за Пловдив,02.2011... .
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

karelia79 написа:Не,не - на мъжа ми му издадоха удостоверение от НОИ без изобщо да представи каквито и да било документи.
Да не бъркаш Удостоверение от НОИ със Справка от НАП за осигуряването му?
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kristian31 »

Проблема е там,че аз искам да си работя до последно,не искам да напускам,за да си взема трудовата книжка,дори и да ми е пратят,до колкото разбирам тя ще е реално без последния нанесен стаж,защото аз реално още работя там.Немога да измисля какво да правя.Моля Ви за още малко помощ и коментари.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпроси за документите

Мнение от karelia79 »

Ами мъжа ми са го питали има ли документи, но той им казал че няма никакви и от НОИ са му казали, че ще му издадат такова удостоверение на база тяхната информация. Което съответно може да има някакви разминавания...
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от NightMartini »

Привет Кристиян

Искам да се опитам да помогна, но малко съм объркан от въпроса ти - Може ли да не пращам трудовата книжка с първите док.......
В първият пакет документи до Виена се праща копие на трудовата книжка заверено от нотариус и преведено на френски. Оригиналите на документите се представят при евентуална покана за интервю. Това е ако не съм те разбрал правилно.

Ако все пак нямаш възможност да вземеш трудовата си книжка за да я представиш пред нотариус и да я преведеш, което означава да я задържиш за не повече от ден в себе си, то тогава имам едно скромно предложение - може да прозвучи малко наивно, но все пак е предложение.
На 15.08.2011 стартира схемата по оперативна програма на ЕС за "Развитие на човешките ресурси" - АЗ МОГА. За целта в бюрата по труда се приемат заявления от лица наети по трудово правоотношение. Програмата предоставя различни форми на обучение включително и изучаването на чужд език. Документи се приемат до 30.09.2011г. Обучението е безплатно чрез предоставяне на ваучери. За целта се предоставят необходимите документи и се подписва декларация, чиято първа точка е -
1. Работя по трудово правоотношение във фирма /предприятие
Та ако дадем воля на въображението си може да използваш тази програма и задължението да подпишеш тази декларация. Заявяваш че имаш нужда да представиш трудовата си книжка заедно с попълнената декларация в бюрото по труда и да чакаш одобрение за да бъдеш включен в програмата.
Просто предложение.
Работодателите четат и цитират наредбите и трудовият кодекс само, когато те защитават техните интереси.
Това е малък опит да бъда полезен без да съм категоричен.
Пожелавам ти успех.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

kristian31 написа:Проблема е там,че аз искам да си работя до последно,не искам да напускам,за да си взема трудовата книжка,дори и да ми е пратят,до колкото разбирам тя ще е реално без последния нанесен стаж,защото аз реално още работя там.Немога да измисля какво да правя.Моля Ви за още малко помощ и коментари.
Нормално е да не ти е нанесен последния трудов стаж от фирмата, в която работиш. За последната месторабота в трудовата книжка ти пише, че си назначен еди кога, а ти представяш копие от трудов договор и служебна бележка, че работиш във фирмата и че не си в период на предизвестие, с която доказваш стажа си към момента.

Относно програмата Аз мога - номера ще мине, стига хората да не са запознати с факта, че за да кандидатстваш по нея не ти трябва трудова книжка, а формуляр, попълнен от работодателя.

По принцип обаче нямат право да ти задържат трудовата книжка.

Но мога да ти дам друг съвет как да си я вземеш, без да будиш съмнение. Отиваш при съответния служител (личен състав или счетоводство) и казваш, че ти трябва трудовата книжка за ден-два, тъй като си решил да поискаш от предишните ти работодатели да ти издадат УП-2 и УП-3 - това са удостоверения за пенсиониране. Едва ли са ти издавали такива (всяко предприятие е длъжно да издава при напускане на служител, но уви - никой не го прави). Можеш да споделиш, че твой роднина трябва да се пенсионира и има проблеми, поради липса на този документ от някоя фирма, която вече не съществува. И така - трудовата книжка ти трябва, за да можеш да си събереш нужните документи.
Относно служебната бележка, ще те питата пред кого да послужи. Измисли си нещо (ако не искаш да разберат - естествено няма да кажеш "Да послужи пред имиграционни власти на Квебек, Канада") - например за евентуално теглене на заем пред банка Х, за постъпване на дете в ясла или детска градина, за ползване на общинско жилище и т.н.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Joya »

Точно това казахме със съпругът ми,
че искаме да си вземем Уп2 и Уп 3 от стара фирма в която сме работили.
Стана без проблем.
А за служебната бележка, за която се опъваха повече казахме че е за детската градина, на децата.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
aligatorka
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 8:51 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от aligatorka »

Здравейте!

Някой да е получавал покана за интервю през септември?
Защото според ето тази информация
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ieu-en.pdf"
предстоящи сесии за Източна Европа има в Киев,Москва и Виена.

От други теми в този форум разбрах,че други кандидат- емигранти за Квебек са ходили на интервю във Виена и реших,че може и мен да ме огрее :)Просто не знам колко предварително се получават от кандидатите тези покани.

Знам също,че във времето цялата процедура и сроковете по нея са претърпели огромни промени и сега са в доста прекроен вид.
Документи до Виена:04.10.2010
Accuse de reception:15.12.2010
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпроси за документите

Мнение от karelia79 »

Абсурд според мен да те поканят във Виена толкова малко време преди интервюто. Във форума единствено един македонец бе получил покана за Виена.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
aligatorka
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 8:51 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от aligatorka »

karelia79 написа:Абсурд според мен да те поканят във Виена толкова малко време преди интервюто. Във форума единствено един македонец бе получил покана за Виена.

Грешиш.Има и други,ходили на интервю във Виена,които са си чисти българи.Ако прочетеш внимателно другите теми във форума,ще се увериш,че това е така.
Документи до Виена:04.10.2010
Accuse de reception:15.12.2010
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпроси за документите

Мнение от karelia79 »

Може, може. Нямам претенции, че съм изчела всички теми във форума, но като цяло май рядко се случва.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
aligatorka
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 8:51 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от aligatorka »

karelia79 написа:Може, може. Нямам претенции, че съм изчела всички теми във форума, но като цяло май рядко се случва.
Е,на мен ми стига и това,че не е невъзможно :) Успех на всички! :rock:
Документи до Виена:04.10.2010
Accuse de reception:15.12.2010
Аватар
aligatorka
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 8:51 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от aligatorka »

cantare написа:
kristian31 написа:Имам следния въпрос.Ако някой може да помогне.Може ли да не пращам трудовата книжка с първите док,защото не искам да напускам работа засега,но от работа не ми е дават,Искат да им се обясни за какво мие.Кажете какво да правя?
Задължително се изпраща документ удостоверяващ трудовият стаж! Вариант е и справката от НОИ.
А на работодателите си кажете, че по закон (/чл.348, ал.3/ от КТ) трудовата книжка седи в работника и нямат НИКАКВО право да я задържат, освен когато се нанасят промени в нея. :fubar:

Във връзка с цитираният по-горе член от КТ бих добавила,че по същата алинея съществува възможността за попълване на декларация,с която работникът дава съгласието си работодателят да съхранява трудовата му книжка.Така че имат пълното право въз основа на тази декларация.

http://podkrepa-varna.org/blank/d020010 ... e6f2df.pdf"
Документи до Виена:04.10.2010
Accuse de reception:15.12.2010
Аватар
aligatorka
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 8:51 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от aligatorka »

kristian31 написа:Проблема е там,че аз искам да си работя до последно,не искам да напускам,за да си взема трудовата книжка,дори и да ми е пратят,до колкото разбирам тя ще е реално без последния нанесен стаж,защото аз реално още работя там.Немога да измисля какво да правя.Моля Ви за още малко помощ и коментари.
Аз бих те посъветвала следното:направи нотариално заверено копие на трудовата си книжка и я дай за превод.Относно текущият ти стаж,който не е нанесен-представи служебна бележка от службата,която удостоверява ефективно откога заемаш поверената ти позиция в службата и че към момента си служител на тази фирма/компания.Относно трудовата книжка-имаш право да разполагаш с нея при поискване.Просто обясни,че ти е необходима,за да направиш копие и че на следващият ден ще я върнеш.Относно документът удостоверяващ трудовия ти стаж от НОИ-не е задължителен,ако представиш документите във вида,в който описах.Успех :)
Документи до Виена:04.10.2010
Accuse de reception:15.12.2010
Аватар
aligatorka
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 8:51 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от aligatorka »

emili_vn написа:
kristian31 написа:Проблема е там,че аз искам да си работя до последно,не искам да напускам,за да си взема трудовата книжка,дори и да ми е пратят,до колкото разбирам тя ще е реално без последния нанесен стаж,защото аз реално още работя там.Немога да измисля какво да правя.Моля Ви за още малко помощ и коментари.
Относно служебната бележка, ще те питата пред кого да послужи. Измисли си нещо (ако не искаш да разберат - естествено няма да кажеш "Да послужи пред имиграционни власти на Квебек, Канада") - например за евентуално теглене на заем пред банка Х, за постъпване на дете в ясла или детска градина, за ползване на общинско жилище и т.н.

Емили,хитър подход,но не умен.Все пак това са имиграционни служби и нали се сещаш,че имат пълното право да изпитват съмнения относно всяка една от кандидатурите,особено пък относно тези кандидати,чиито документи са "скалъпени",сложени в един плик и изпратени във Виена.Не се прави така.Ти би ли изпратила документ на вниманието на имиграционните служби в Канада,на които пише, например:"Да послужи пред банка ДСК?"Звучи смешно.
Кристиан 31,ако все пак не искаш работодателите ти да разбират,че служебната бележка е с предназначението да послужи пред Канадските имиграционни служби,бих те посъветвала да не пишеш нищо върху нея.Просто нека текстът да съдържа необходимата ти информация,преведи я и я изпрати във Виена.Ако вече от Виена ти направят забележка,тогава ще трябва да измислиш нещо и ще ти кажа какво ;) Но недей да се прецакваш по такъв недомислен и глупав начин.А ако ти трябва качествен превод,те съветвам да идещ в Съюза на българските преводачи.Преводът от български на френски ще бъде изключително качествен,защото работят с преводачи от френското посолство и такива,които са били праводачи точно по тези сесии за селекция на кандидати!
Документи до Виена:04.10.2010
Accuse de reception:15.12.2010
Публикувай отговор