Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна там?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Denko77
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 10, 2016 5:03 pm

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от Denko77 »

Така ми бяха казали! Значи не е възможно да се получи многократна виза за 1.2.3 г.да разбирам!!!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от Koko »

Denko77 написа:Така ми бяха казали! Значи не е възможно да се получи многократна виза за 1.2.3 г.да разбирам!!!
Изискванията които трябва да се покрият за многократна виза са доста сериозни, защо не попиташ тези дето са ти го казали това да ти разяснат какво точо са имали предвид.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Denko77
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 10, 2016 5:03 pm

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от Denko77 »

По принцип ми казаха но е добре да чуя и други хора които са запознати с тези визи!Мерси!
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от krisskka »

Да, може да се извади многократна виза. Мой приятел кандидатства миналата година март месец за туристическа виза за 6 месеца и му дадоха направо многократна. Беше си сменил и паспорта предварително, та визата му е до валидността на паспорта. Дойде в края на април, след това в края на ноември. Тази година отново го чакаме на гости, живот и здраве.
Става въпрос обаче за човек със серизна работа, семеен, който е пътувал в различни страни и има други валидни визи. И който не е на 25г., примерно, и не идва с цел имиграция.
Както е казал Коко, изискванията наистина са доста сериозни и това, че на един са му дали многократна виза не означава със сигурност, че на друг биха му дали веднага.
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
Denko77
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 10, 2016 5:03 pm

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от Denko77 »

Мерси за одговора!
nayden_ov
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 2:40 pm

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от nayden_ov »

Здравейте,

Искам да попитам нещо специфично. Кандидатсвахме по процедурата за Квебек и сме във втората фаза след като подадохме документи до Сидни, Нова Скотия. Направихме и медицинските и сега чакаме решение. Въпросът ми е: Задължително ли е да имигрираме в Квебек, на посоченото място или можем и да се установим в друга провинция? Доколкото знам постоянното местожителство важи за цяла Канада. Питам във връзка с това, че може да има места с по-добри условия за работа в нашия случай. Търсих в официалния сайт, но не мога да се ориентирам къде да го намеря. Единственото което знам е, че с единия пакет документи изпратихме декларация, че възнамеряваме да живеем в Квебек, но не знам дали това ни задължава. Ако някой знае къде мога да намеря отговора, ще съм много благодарен.

Благодаря ви и приятен ден!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от optics »

nayden_ov написа:Здравейте,

Искам да попитам нещо специфично. Кандидатсвахме по процедурата за Квебек и сме във втората фаза след като подадохме документи до Сидни, Нова Скотия. Направихме и медицинските и сега чакаме решение. Въпросът ми е: Задължително ли е да имигрираме в Квебек, на посоченото място или можем и да се установим в друга провинция? Доколкото знам постоянното местожителство важи за цяла Канада. Питам във връзка с това, че може да има места с по-добри условия за работа в нашия случай. Търсих в официалния сайт, но не мога да се ориентирам къде да го намеря. Единственото което знам е, че с единия пакет документи изпратихме декларация, че възнамеряваме да живеем в Квебек, но не знам дали това ни задължава. Ако някой знае къде мога да намеря отговора, ще съм много благодарен.

Благодаря ви и приятен ден!
Отговора е положителен но няма как да го намерите в официалния сайт.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
nayden_ov
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 2:40 pm

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от nayden_ov »

optics написа:
nayden_ov написа:Здравейте,

Искам да попитам нещо специфично. Кандидатсвахме по процедурата за Квебек и сме във втората фаза след като подадохме документи до Сидни, Нова Скотия. Направихме и медицинските и сега чакаме решение. Въпросът ми е: Задължително ли е да имигрираме в Квебек, на посоченото място или можем и да се установим в друга провинция? Доколкото знам постоянното местожителство важи за цяла Канада. Питам във връзка с това, че може да има места с по-добри условия за работа в нашия случай. Търсих в официалния сайт, но не мога да се ориентирам къде да го намеря. Единственото което знам е, че с единия пакет документи изпратихме декларация, че възнамеряваме да живеем в Квебек, но не знам дали това ни задължава. Ако някой знае къде мога да намеря отговора, ще съм много благодарен.

Благодаря ви и приятен ден!
Отговора е положителен но няма как да го намерите в официалния сайт.
Имате в предвид, че може да се установим в друга провинция ли?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от the_coach »

nayden_ov написа:
optics написа:
nayden_ov написа:Здравейте,

Искам да попитам нещо специфично. Кандидатсвахме по процедурата за Квебек и сме във втората фаза след като подадохме документи до Сидни, Нова Скотия. Направихме и медицинските и сега чакаме решение. Въпросът ми е: Задължително ли е да имигрираме в Квебек, на посоченото място или можем и да се установим в друга провинция? Доколкото знам постоянното местожителство важи за цяла Канада. Питам във връзка с това, че може да има места с по-добри условия за работа в нашия случай. Търсих в официалния сайт, но не мога да се ориентирам къде да го намеря. Единственото което знам е, че с единия пакет документи изпратихме декларация, че възнамеряваме да живеем в Квебек, но не знам дали това ни задължава. Ако някой знае къде мога да намеря отговора, ще съм много благодарен.

Благодаря ви и приятен ден!
Отговора е положителен но няма как да го намерите в официалния сайт.
Имате в предвид, че може да се установим в друга провинция ли?
Да :)
Но бъдете готови за всякакви въпроси на границата. Успех!
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от AsicsFan »

fighter написа:Но бъдете готови за всякакви въпроси на границата. Успех!
Е то това е веселата част. Иначе не е интересно :rofl:

Нас дори след като си казахме чао с нашта азиатка и станахме от бюрото и, обърнахме гръб и след 3 крачки се опита да ме хване с някакъв въпрос, но не успя. Вече не помня какво, но ме пита нещо на френски, за което аз я застрелях скорострелно и тя се изчерви като каза че нейния френски е по-слаб и не го говори много.

Така че на идващите казвам споко, забавно е, но не е невъзможно. После ще си го спомняте на майтап както аз сега :D
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от Dologni »

Здравейте,
Въпросът ми е насочен най-вече към съфорумниците, които отдавна са в Канада, но и към всички, които имат информация по въпроса. Ако си се насочил към Квебек и си следвал квебекската процедура, има ли някакви пречки в последствие да решиш да се преместиш в друга канадска провинция? Не веднага след като пристигнеш, а да кажем след година-две (да кажем, не ти харесва в Квебек или пък си намерил добра работа в друга провинция).
Поздрави
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от optics »

Няма пречки.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от Canuck »

Няма пречки, не се плашете. По закон, постоянното жителство е валидно за цяла Канада. Това не ви го казват на интервюто, за да идете в Квебек, Манитоба или за където са ви одобрили, но това е истината. Аз също минах по квебекската процедура, но не съм живял нито един ден там. Директно се регистрирах в Отава, провинция Онтарио. Всъщност, според Канадската харта на правата и свободите, която е част от канадската конституция си е записано черно на бяло:
6. (1) Every citizen of Canada has the right to enter, remain in and leave Canada.
(2) Every citizen of Canada and every person who has the status of a permanent resident of Canada has the right
(a) to move to and take up residence in any province; and
(b) to pursue the gaining of a livelihood in any province.

http://laws-lois.justice.gc.ca/eng/const/page-15.html"

Естествено, провинциите имат право да налагат определени ограничения според 6(3), като например, че се изисква определено време да живееш в една провинция за да ползваш безплатно местните здравни услуги и т.н., но по закон никоя провинция не може да ви задължи да живеете там постоянно, въпреки декларациите, които подписвате. Всъщност, какво точно се подписва?! "Аз декларирам, че когато стана постоянен жител на Канада ще се се заселя в провинция Квебек." Ами, чудесно, но когато съм станал постоянен жител съм си променил решението и това е.
Успех на всички и не се плашете. Заселвайте се, където ви харесва най-много.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от Dologni »

Мерси много за изчерпателния отговор, Canuck!
Desilium
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Окт 02, 2017 3:09 am

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от Desilium »

Здравейте, със съпруга ми започваме сега да проучваме възможностите за емиграция в Канада и ще ни е от полза някой да ни насочи откъде да стартираме с проучването и кандидатстването за емигрантска виза. Ориентирахме се към френската част , като имаме намерение сега да започваме са го учим. Конкретните ми въпроси са: кои да най- новите условия за кандидатстване, ако кандидатстваме без да знаем езика в какъв срок могат да ни поискат документи за него ( разбрах, ме трябва поне B2 , a за него ще ни трябва поне година учене)? И разбира се какъвто полезен съвет може да даде някой , който в момента минава през процедурата ще сме безкрайно благодарни!
Публикувай отговор