Kак, къде, колко?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Отчаян
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 9:23 am
Местоположение: Варна

Kак, къде, колко?

Мнение от Отчаян »

Извинявам се на администраторите на този сайт, ако пускам темата в неподходящ раздел!
Отчаян съм от дереджето си в България. Преди няколко години имахме спор със съпругата ми относно емигрирането, но вече сме на абсолютно едно мнение - трябва да заминем и то час по-скоро.
Имаме две деца. Момчета на 10 и 3 години.
Аз съм на 35, а съпругата ми на 34 години.
С цел да не губя време в търсене, а и да не попадам на не толкова полезна (за в момента) информация, бих искал да Ви помоля за резюме, какви са стъпките и какви са шансовете ми за успешна имиграция (мислех, че се пише с "Е", но се съобразявам с дотук писалите).

Без работа съм от повече от половин година. Издържаме се благодарение на съпругата ми с която нямаме граждански брак. Тя тегли заем, че да "закърпим" положението докато започна някъде, но за лош късмет - до сега не получавам оферти със заплащане от поне 400 лв. За по-малко е просто нелепо да се хващам... та разходите ми да ходя до работа са толкова.

Мечтая за Британска Колумбия - Виктория. Искам да е в Англоговоряща част, защото се оправям с английския. Не мисля, че е удачно да се захващам тепърва да уча Френски. Сигурно един ден и това ще стане, но на този етап се ориентирам според знанията и моженето си.

Надявам се, че ще ми помогнете с нужната информация. Благодаря Ви предварително!
For the first time in a long time
...everything was right in my
world... and then I woke up.
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Re: Kак, къде, колко?

Мнение от dobsan »

УСПЕХ..........
Отчаян
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 9:23 am
Местоположение: Варна

Re: Kак, къде, колко?

Мнение от Отчаян »

dobsan написа:УСПЕХ..........
Благодаря ти! Ще пиша за всяка крачка на напредък която имам.
Видях, че жителите на Виктория са колкото тези в квартала в който живея. Мисля, че и климата там е същият като тук. На мнение съм, че децата ми лесно ще се адаптират...
Абе, ще видим.

А как стои въпроса с работата? Възможно ли е да се свържа с работодател от тук и той да ми прати работна виза?
For the first time in a long time
...everything was right in my
world... and then I woke up.
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Kак, къде, колко?

Мнение от milla »

Отчаян написа:...С цел да не губя време в търсене, а и да не попадам на не толкова полезна (за в момента) информация, бих искал да Ви помоля за резюме, какви са стъпките и какви са шансовете ми за успешна имиграция...
Ето тук са описани - Какво се прави, изпраща и получава в процедурата за имиграция във Федералната част на Канада?
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Kак, къде, колко?

Мнение от zigi »

Колкото до правописа, не си се объркал, съществуват и двете думи - Емигрирам ОТ България, но Имигрирам В Канада ;) Едната образно казано показва излизане, другата - влизане...макар да не е съвсем точно описанието. Успех в начинанията ти пожелавам.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Kак, къде, колко?

Мнение от miteto »

Отчаян написа:Мечтая за Британска Колумбия - Виктория. Искам да е в Англоговоряща част, защото се оправям с английския. Не мисля, че е удачно да се захващам тепърва да уча Френски. Сигурно един ден и това ще стане, но на този етап се ориентирам според знанията и моженето си.
.......
Видях, че жителите на Виктория са колкото тези в квартала в който живея. Мисля, че и климата там е същият като тук. На мнение съм, че децата ми лесно ще се адаптират...
Абе, ще видим.
Като избираш в кой град да имигрираш, проучи как са възможностите за работа по твоята специалност. Това е много важно, децата се адаптират 10 пъти по-бързо от възрастните където и да отидат, а ако нямаш работа, климата е едно от последните неща, които ще те интересуват. Ако си решил да учиш наново (сменяш специалността) може да сравниш какви са условията за студенти в Квебек и Бритиш Колумбия - в Квебек таксите в университетите са по-ниски, дават по-лесно стипендии, а и поради малко по-ниските цени на наеми/авто застраховки ще е по-лесно за едно студентско семейство да се издържа.
Отчаян
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 9:23 am
Местоположение: Варна

Re: Kак, къде, колко?

Мнение от Отчаян »

Да разбирам ли, че е по-добре да започна да уча там?
Опитвах да се свържа с работодатели в сферата на текстилното производство, но за съжаление без успех до сега. Дипломата ми за средно образование е от Техникум по Текстил. Висшето си не завърших - изтеглих си документите на 3-тата година - специалност ЕСЕО (електро снабдяване и електро оборудване) бях. От там се захванах със звукорежисура и като такъв имам стаж 8 години (в радио и телевизия).
Бих се хванал и като общ работник там... сериозно. Искам да се махна от тук, държа да се махна от тук.
For the first time in a long time
...everything was right in my
world... and then I woke up.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Kак, къде, колко?

Мнение от ivandaman »

Знаеш ли? повечето хора те разбират..
Сигурен съм че всеки преди да реши да емигрира, е минал през подобни чувства,
дискусии, и съмнения и т.н.

Предизвикателствата са много но трябва да се почне от някъде.. Стъпка по стъпка..
докато постигнеш целта си..

Виктория е прекрасен град но няма нищо общо с Варна.. Все едно да сравняваш Краставица и Морков..

И аз ти желая успех.. От поста ти лъха известна доза "прибързаност" (или отчаяние)... Най важното в този момент е да се успокои топката и да започнеш да дейвстваш методично и спокойно.. Естествено че не е лесно..
Представи си че емиграцията е елементарно начинание...??? куцо и сакато щеше да се юрне емигрант да става..

Още веднъж: УСПЕХ
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Kак, къде, колко?

Мнение от miteto »

Отчаян написа:Да разбирам ли, че е по-добре да започна да уча там?
Опитвах да се свържа с работодатели в сферата на текстилното производство, но за съжаление без успех до сега. Дипломата ми за средно образование е от Техникум по Текстил. Висшето си не завърших - изтеглих си документите на 3-тата година - специалност ЕСЕО (електро снабдяване и електро оборудване) бях. От там се захванах със звукорежисура и като такъв имам стаж 8 години (в радио и телевизия).
Бих се хванал и като общ работник там... сериозно. Искам да се махна от тук, държа да се махна от тук.
Дали да започнеш да учиш зависи от теб - искал ли да добиваш някаква нова специалност, готов ли си да учиш 2-4 години още?
Сега, преди да решаваш какво ще правиш като кацнеш, виж първо дали имаш шансове да ти дадат виза. Направи тестовете за Квебекарската процедура, погледни списъка с искани професии по федералната процедура и прецени какви са ти шансовете. Ако и съпругата ти няма висше, не мисля че са големи (не искам да те отчайвам, така мисля). Има много фактори, каква е нейната професия, какво ниво на езика имате (по-точно какво можете да покажете/докажете че имате) и т.н.
Отчаян
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 9:23 am
Местоположение: Варна

Re: Kак, къде, колко?

Мнение от Отчаян »

Тя е репортер за голяма телевизия, но няма нивото на английски като мен... и въпреки това е по-добра от Стоичков (примерно). А и моето ниво не е като да ми е роден език, но се справям добре. И тя няма висше... но е готова да се хване на кавато и да е работа - всичко е с цел децата ни. Ние сме "взели-дали" както се казва, но искаме децата ни да пораснат в нормален свят с нормални хора.
For the first time in a long time
...everything was right in my
world... and then I woke up.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Kак, къде, колко?

Мнение от ablood »

Отчаян написа:Опитвах да се свържа с работодатели в сферата на текстилното производство, но за съжаление без успех до сега. Дипломата ми за средно образование е от Техникум по Текстил..
Лошата новина е, че с канадския текстил е почти свършено. Моделите все още се правят тук, но повечето фабрики са затворени и производството е изнесено на изток.

Другата неприятност е, че шансовете ви без висше са доста лоши. Дори и да имахте стаж по търсени професии пак е трудно.

Не искам да ти убивам ентусиазма, но тукашните работодатели не са по лесни от българските. Щом в БГ имаш сериозни трудности с намирането на работа, отговаряща на очакваниета ти, тук ще е още по-трудно. Може да се наложи цял живот да "копаш", освен ако не еволюираш като качества и квалификация.

Иначе "каквато и да е" работа - колкото искаш.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Отчаян
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 9:23 am
Местоположение: Варна

Re: Kак, къде, колко?

Мнение от Отчаян »

Разбирам от компютри. И софт и хард уеър... няма ли някакви тестове, че да покажа на какво съм способен?
Трудностите тук идват и от факта, че ме намират за стар. На 35 съм по дяволите... а ми казват, че търсят хора до 35. Нелепо е. Освен това... имам нагледни примери за това как наемат вагини, които не знаят с WORD да работят.., но ги взимат, понеже имат цици и вагина, а аз го духам. Не издържам повече тук... не искам да оставам повече.
For the first time in a long time
...everything was right in my
world... and then I woke up.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Kак, къде, колко?

Мнение от Julian_04 »

Отчаян написа:Разбирам от компютри. И софт и хард уеър... няма ли някакви тестове, че да покажа на какво съм способен?
Трудностите тук идват и от факта, че ме намират за стар. На 35 съм по дяволите... а ми казват, че търсят хора до 35. Нелепо е. Освен това... имам нагледни примери за това как наемат вагини, които не знаят с WORD да работят.., но ги взимат, понеже имат цици и вагина, а аз го духам. Не издържам повече тук.. .не искам да остабвам повече.
Уупс , Скъпи, ако си се запътил насам... Ще се отчаеш още повече, щото и тук наемат такива, Пиленце! Аз работих 2 години в такава компания...и накрая, на всички които работехме ни показаха вратата, но не и на тези които си сваляха гащите и се мазнеха на шефовете. :rofl: :rofl: :rofl: Радостното е, че не във всички компании е така и имаш по-голям избор.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Kак, къде, колко?

Мнение от ablood »

Отчаян написа:Разбирам от компютри. И софт и хард уеър...
Това е хубаво и отваря доста врати. Трябва също да се има впредвид, че пред тези врати чакат и множество местни новозавършили колежани, готови да се впуснат в компютърния бизнес със още топлички IT дипломи.
Успех в борбата!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Kак, къде, колко?

Мнение от miteto »

Отчаян написа:Не издържам повече тук... не искам да оставам повече.
Тогава почвай да четеш оттук:
http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%B7%D0%B8
Публикувай отговор