Самолетни билети до Монреал - инфо

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
thesaint
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 12:55 pm

Самолетни билети до Монреал - инфо

Мнение от thesaint »

Моля ако някой скоро е пътувал или му предстои пътуване до Монреал да сподели от къде е закупил самолетните билети(авио компания/туроператорска агенция) и на каква цена.
Предстои ни да купим билети до една седмица, но най-добрата цена, която намерихме е 678 евро за възрастен(крайна цена) с British Airways. Тази цена ни се струва много висока. Планираме пътуване за месец Май.
Полезна ще ни бъде и информацията за багажите. Всички казват, че се разрешава вече само по един куфар до 23 кг.
Ще сме благодарни на споделен опит!!!
Документите до Виена - 19.12.2008
Accusé de réception - 28.02.2009
Поканата за интервю - 06.05.2009
Интервю - 18.06.2009 -УСПЕШНО !!!
Док. Букурещ - 30.07.2009г.
Получени баркодове - 19.08.2009г.

Bonne chance !

V.A.S.
;)
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Самолетни билети до Монреал - инфо

Мнение от demococcus »

Едно момиче от форума работи в туроператорска агенция и ми каза че грубо за към 1200 лева се намират билети (отиване и връщане). Но всичко винаги варира, така че най-добре да я питате в момента какво има. Никът й е jacky, а телефон и име ще ти пратя на ЛС.

И дори и да е само по 23 килограма, проверете - често пъти се оказва че цената за допълнителни килограми е ниска, ако заявите по-отрано (при купуване на билета например) или ако го направите онлайн и т.н.


ПС Лично мнение - цена 678 евро може и да не е най-ниската възможна, но със сигурност не е лоша!
дидо
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 6:30 am
Местоположение: Blainville,Canada

Re: Самолетни билети до Монреал - инфо

Мнение от дидо »

здравейте,ние се каним да летим в края на февруари.първоначално проверихме чрез агенция от търново но не останахме доволни.в момента има по два полета за монреал от софия сутрин в 6 и следобед в 3ч.следобедния е през париж с 2.30ч престой в париж и в 23ч е в монреал.ние лично се спряхме на него.цените са между 590 и 680 евро,кото за дете с място е 70 процента от билета за възрастен.разрешават по 23 килограма багаж в един сак и 10кг ръчен багаж,като дамските чанти и лаптопите не се броят.влезте в сайта на софийското летище и от там ще получите най актуална информация,вземете от там телефоните на авио представителствата и звънете директно на тях и питайте...Тур операторите леко послъгват.билетите отиване и връщане по принцип са по евтини,по добре да се контактува директно а не чрез тур посредници.разрешават и допълнителен 23кг багаж на човек срещу 50 евро,но това става на самото летище.ако имате възможност някой да ви купи билетите от самия монреал и то двупосочен цената значително пада.желаем ви късмет
MISHE
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 8:26 am
Местоположение: Montréal

Re: Самолетни билети до Монреал - инфо

Мнение от MISHE »

Ние си купихме билети в средата на януари. Еднопосочни по 540 евро за възрастен и 450 евро за дете. Пътуваме с Bulgaria Air + KLM през Амстердам. Багажът е както са писали хората преди нас: 1 куфар на човек до 23 кг., ръчен багаж до 10 кг и в стандартните размери и лаптоп. Ако искаш допълнителен куфар плащаш 50 евро.
MISHE
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 8:26 am
Местоположение: Montréal

Re: Самолетни билети до Монреал - инфо

Мнение от MISHE »

Искам само нещо да добавя. Накои от туроператорите ни дадоха ПО-НИСКИ цени от директния превозвач. Пример: British Airlines и други. Офисите на самото летище също ни даваха с по 60-70 евро огоре по-високи цени. Питайте и обикаляйте много -това мисля че върши най-работа, защото цените зависят от много фактори: колко време преди полета ще ги купиш, ще попаднеш ли на специална промоция, кой ден от седмицата ще пътуваш, ако е двупосочен билета през кой сезон и ден ще се връщаш и т.н. Фирмата, от която си взехме билетите няма да я споменавам, за да не ме обвинят в реклама и кой знае още какво, но който иска може да пише на лични и ще дам координати, за да си свери цените.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Самолетни билети до Монреал - инфо

Мнение от Ninushevi »

А защо не пробвате да летите от Букурещ! Имам впечатление, че цените оттам са доста по-добри. Не е мое мнение, но така съм чувал :) А и мисля има по-голям избор от варианти на полети!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Самолетни билети до Монреал - инфо

Мнение от demococcus »

За Австралия бяха МНОГО по-евтини полетите от Истанбул преди 3 години. А до там се стига евтино с рейс и може да се спи също много евтино в приятен хотел (или от автогарата направо на аерогарата, без хотел). Със сигурност е добре да го проверите като опция. Истанбул не е някъде на майната си в мрачна Турция, а е супер готино живописно и цивилизовано място, хич не го подценявайте. Няма да го сравнявам със София, да не вземе да се обиди някой...
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Самолетни билети до Монреал - инфо

Мнение от kikolilokiko »

ти по-добре виж за солун ;)

относно полетите вижте в петък полските Лот
а през седмицата холандските КМЛ
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Re: Самолетни билети до Монреал - инфо

Мнение от dobsan »

Даааааааааа гърците не са за подценяване,аз съм много доволен
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Самолетни билети до Монреал - инфо

Мнение от emilcho »

Ние летяхме с KLM на 21 юли 2009. Купихме билетите в началото на юни. Най-добра цена получихме от агенция "Малвина". Офисите им са в София. Първия е на ул. "Узунджовска" 1, а другия е на "Драган Цанков" 2.
Телефони : (02) 980 50 15, (02) 980 54 50 e-mail: danielsgroup@yahoo.com
или (02) 963 41 19, e-mail: malvina@turism.bg
Късмет :)
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Самолетни билети до Монреал - инфо

Мнение от optics »

Проверете expedia (ако се купува от българия - българския сайт -- expedia.bg)
Моите многократни проверки с различни агенти препоръчани от различни приятели като "най-добри",
включително и преди няколко дни сравних нови трима прехвалени агенти показват, че най-евтино е онлайн.
Аз самият досега не съм скачал директно на експедия, защото проверката е най-добрата гаранция, но повтарям - статистиката ми е от години.
Сложете си една седмица който ви е приемлив период за пътуване и проверете всеки ден от нея какви цени изкарва. Цените варират много през различните дни от седмицата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
morgan
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 4:53 am
Местоположение: Varna

Re: Самолетни билети до Монреал - инфо

Мнение от morgan »

http://www.canadianaffair.com/en/flight ... rs/#LGWYOW

разгледайте този сайт, това са чартърни полети - всяка неделя след 02.05 летят. За сега най-евтиното като цена което намерих беше за 139 GBP= 312 лв. еднопосочен полет Лондон Гетуйк - Монреал Трюдо, което си е направо без пари, само че има много рестрикции. Например позволен багаж е 20кг. и т.н., може да си ги прочетете, ако ви устройва и интересува. Благодаря на Галето за този сайт ;)

Ние още го обмисляме дали да се възползваме от това, защото плановете са ни за края на април. За тогава една моя прияелка ми разработи пак много изгоден маршрут пак през Лондон само че през летище Хийтроу и от там с Еър Канада. около 2 часа престой в Лондон. Целия полет двупосочна цена за 2 възрастни и 1 дете (2г 11 мес) излиза около 2700 лв, като полета Сф-Лондон е еднопосочен :rock:

Дано все с някой се засечем на полета, който изберем. Ще пиша скоро какво сме решили, мисля понеделник най-късно да съм направила вече ресервацията :rock:

Пожелавам bonne journée à tous :drinks:
изпратени документи - 28.11.2008
Entrevue de sélection - 15.06.2009 - успешно
Медицински Грийнберг- 01.12.2009
визи - 03.02.2010
полет - 26.04.2010г ;)
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Самолетни билети до Монреал - инфо

Мнение от ivannklv »

Проверете цената на билета от Торонто до Монреал,защото ние взехме билети също за края на Май ,но летим до Торонто-цената е 332 Евро-еднопосочни,с право на 2 куфара по 23 кг.Лети се от София до Брюксел с Bulgaria Air а от Брюксел до Торонто с Jet Airways.Ако има изгодни цени за вътрешни полети ,общата сума може и да е по-ниска от тази,която сте намерили с British Airways.
dobretenov
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 3:22 am

Re: Самолетни билети до Монреал - инфо

Мнение от dobretenov »

www.posoka.com Много просто и лесно излизат поне 10 резултата. Избора е на личен.
Аватар
morgan
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 4:53 am
Местоположение: Varna

Re: Самолетни билети до Монреал - инфо

Мнение от morgan »

Здравейте, днес попаднах на един много хубав сайт за закупуване на самолетни билети и сама си разработих маршрут, който е следния: (а после ще метна и сайта )
Букурещ Отопени - Париж Шарл дю гол на 21.04.2010 - цена обща за 2ма възр+1дете на 2г,11м - 177Евро
нощувка в Париж най-вероятно в Хилтън на летището - на стая излиза 132 Евро (има и по-евтина за 115 Евро в Новотел, и за 129 Евро в Пулман) - това са хотелите на летището
Париж Шарл Дю гол - Монреал Трюдо на 22.04.2010 - цена общо за трима 716Евро
и така общо сметката излиза 1025 Евро = 2005 лв.

а ето и сайта : http://www.edreams.com/edreams/shared/a ... stid=85512


а само да добавя, че както почти всички компании, така и тук се позволява безплатно по един куфар 20кг + 10кг ръчен ;) за доплащане си зависи от авиокомпаниите, както и от летището :)

Успех на всички и попътен вятър :rock:
изпратени документи - 28.11.2008
Entrevue de sélection - 15.06.2009 - успешно
Медицински Грийнберг- 01.12.2009
визи - 03.02.2010
полет - 26.04.2010г ;)
Публикувай отговор