Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Nani85
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 6:04 am

Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Мнение от Nani85 »

Здравеите, понеже си приготвяме багажа за Канада и ще пътуваме в края на Ноември, имам някои колебания. Искам да помоля за вашето мнение - има ли смисъл да се купува всичко от тук и дали зимните дрехи и обувки ще ни топлят достатъчно там? При положение, че едно хубаво яке е около 250 лв, и едни зимни непромокаеми ботуши са 160-200 лв тук, не знам кое е по- добре. Моля за мнения и цени на подобни неща в Канада, наи- вече за наи-необходимото. Има ли някакво големи разлики в качество и цени? Благодаря на всички:)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Мнение от optics »

Всеки ще ви каже от собствен опит, вие преценете сами.

Моя опит от няколко зими в Онтарио, от които две изцяло на колело е следния:
Вземете си нормалните зимни дрехи които имате. Не си хабете парите да купувате някакви специални дрехи от България.

В Канада не съм мръзнал толкова, колкото съм мръзнал в България !
Причини - не съм чакал дълго по спирки, и въобще не ми се е налагало да ходя дълго навън пеш, ако не броим един случай при който си заключих колелото пред магазин за хранителни стоки, а ключа беше останал в къщи. Добре че беше близо.

Действително помня много повече студ от България, най-вече поради студа в къщи и далеч на второ място - поради чакане по спирки.

Друго - ще бъдете изненадани колко зле са канадците откъм дрехи. За да си купите дрехи които вършат добра работа за студ - например пухени якета или за дъжд - гортексови якета, ще трябва да намерите специализиран туристически магазин. От хората които ще видите по улиците практически всички са някакви келяви балтончета които нито за студ са върха, еле па за дъжд - ептен.
Обяснявам си го с това че или са закалени и не им дреме и/или почти никога не стоят повече от 5 минути навън.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Re: Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Мнение от vankata_vd »

Здрасти, Nani85 :hai: !
Кога през ноември ще пътувате.........ние на 28 ноември с KLM.......ако и вие тогава драсни едно лично.....може да пътуваме заедно......ще бъде по-весело :rofl: !!!

Иначе на въпроса..........и ние се чудихме.......,но решихме от Канада да пазаруваме....... :rock: !!!

Поздрави,ВАНКАТА
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Мнение от hadministratora »

Nani85 написа:...дали зимните дрехи и обувки ще ни топлят достатъчно там?...
"Там" е голяма страна и зимата е различно студена. Предполагам че ако уточните към коя част на Канада сте се запътили ще получите по-точна информация :)
Nani85
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 6:04 am

Re: Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Мнение от Nani85 »

На този етап сме тръгнали за МОНРЕАЛ. Благодаря на всички за съветите. Може би за всеки е бил различен периода на адаптация, точно за това и различните и повече мнения са полезни за нас новите. Притесненията ни идват от факта, че ще ни трябва време за да намерим много от нещата, които ще ни трябват, а от друга страна не знаем дали многото багаж няма да е безмислено затруднение и излишно харчене.Ще летим на 29 ноември, 2009г :)
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Мнение от kikolilokiko »

при положение, че има ограничение на багажа и че ще се купуват нови неща аз лично бих запазил кеша :)
наскоро моя позната от Канада си беше дошла лятото в бг и плюс всичко останало с идеята, че в бг можа да си напазари сравнително качествени и евтини дрехи (спомени от доброто старо време може би :)) замина си без да купи нищо
на други пък им харесват нещата тук
въпрос на вкус ;)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Мнение от Independent »

Аз още нося едно вълнено палтенце, което си бях купила от България дълго преди да дойдем в Монтреал. Върши ми работа до края на ноември, а понякога дори и през декември.
Отделно оттук си купих друго едно палтенце, малко по-топло, за свръх студовете през януари и февруари. Миналата година я изкарах, като под това палтенце носех единствено памучни блузки и евентуално някое сако. Всички пуловери си стоят в архива.
Имайте предвид, че с хубави кожени палта ще ви е такава жега, че в един момент ще искате да имате нещо по-леко.

Тук всичко е отоплено - автобусите, спирките на метрото, търговски центрове. У нас се ходи само по къс ръкав, а често се отваря прозореца. Действително такъв студ като в България тук никога няма да усетите.

Едни непромокаеми ботуши тук са около 200-300 долара, аз нося едни такива вече трета зима.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Мнение от Преуспял »

Според мен няма нужда. Първо, качествените стоки тук са по-евтини отколкото в България и второ, както казаха другите, зимата не се усеща :) . Аз като се замисля зимни дрехи нямам. Дори и ръкавици не си спомням кога последно съм слагал.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Мнение от ablood »

Прекалено субективни мнения се изписаха в тази тема. Ето го и моето:

1. Тук има много магазини от които можете да си купите внушителна грейка за $30-50. Уви, най-вероятно ще топли колкото такава взета от българия.
2. Има големи магазини с огромно разнообразие в които с малко ровене можете да откриете красива и комфортна грейка за $100-200.
3. Има и реномирани магазини в които почти всичко е хубаво и надеждно. Лошото е че там цените започват от $300.

Същото нещо важи и за обувките.

Имайте впредвид, че когато прогнозата изпише feels like -35 критериите за комфортна дреха значително се променят. Не мисля, че някой е създал такава вместваща се в $50.

Преди 3 години имаше една верижна катастрофа посред зима. Нямаше много тежко ранени, но няколко човека умряха от студ, заклещени в колите си докато дойде помощ. Същото важи и ако чакаш автобус, спукаш гума, колата не запали, излезеш да зареждаш, паркираш надалеч....
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Мнение от teomat.com »

Nani85 написа:При положение, че едно хубаво яке е около 250 лв, и едни зимни непромокаеми ботуши са 160-200 лв тук, не знам кое е по- добре.
Какво е "хубаво" яке е много относително понятие. За мен едно хубаво яке (за -15 и надолу, да не казвам -30 :( ) трябва да има добра качулка, която се затваря пред носа и устата. Да е малко по-дълго за да пази краката. Обикновено качествените якета имат етикет до каква температура се препоръчват. Най-доброто яке си го купих от Зелерс за 120$ на Уилсън преди доста години. Беше по някаква нова технология. Все още си рина сняг с него :) . След това не съм попадала на нещо по-добро. Не топлят толкова много. Миналата година си купих с пух, и то не е толкова добро. За ботушите, преди в БГ имаше много качествени и сравнително евтини. Тук цените и качеството понякога доста се разминават. През зимата е сухо и почистено, така че няма опасност да ви се намокрят краката, важно е да са топли ботушите. Вълнени фанели и пуловери с поло яка не помня да сме обличали от години. Най-удачния вариант е дрехите да могат да се събличат на етапи в зависимост от температурата. Примерно къс ръкав, отгоре нещо тънко с цип и якето.
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Re: Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Мнение от dobsan »

ако може да си позволите пазарете в Монреал,ако не и имате място в багажа от бг ,лично аз съм много доволен от една дебела пухена шуба която си купих от бг от хасковката фирма Diamond sport за обувките също се намират добри в бг,наи добре ако имате познати там и ако се доверявате на преценката им се консултираите с тях,защото тук ще прочетете много и различни мнения,УСПЕХ
taki_f
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:33 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Мнение от taki_f »

Не !Чубрица си вземи и гьозом повече!Това сериозно мани тия дрехи!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Мнение от ablood »

taki_f написа:Не !Чубрица си вземи и гьозом повече!Това сериозно мани тия дрехи!
гьозом? Tова какво е?
Нещо ново за пушене?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
cherna_perla
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 6:14 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Re: Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Мнение от cherna_perla »

гьозом? Tова какво е?
Нещо ново за пушене?

в някои крайща на България така казват на джоджена :)
28.12.07-док.за виена
24.04.2008 покана за интервю
25.06.2008-15.00 интервю-успешно
13.08.2008 док.за букурещ
25.09.2008 баркодове
29.09.2008получени медицински
17.10.2008 направени медицински-7.11-ОК
29.12.2008 покана за виза
11.02.2009ВИЗИ
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Има ли смисъл да се пазаруват дрехи и обувки от БГ преди за

Мнение от Странджата »

Абе блъди , ти съвсем си блъдясал :) Ама си по принцип прав де , гюзума помага при ,,омайването,, на дебелото черво ;)
Публикувай отговор