Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Мнение от vankata_vd »

Здрасти :hai: !!!

Хора,откъде купувате канадските долари ?
Мисля да започвам да купувам от другата седмица......ама от коя банка !?!?!
Ходих в две-три банки във Видин, но няма !?!?
Предложете банка от която сте доволни и която продава канадски долари!
Бих купил и от човек дошъл си до България.....примерно по БНБ курс - изгодно е и за двете страни мисля ;) !!!

Поздрави,ВАНКАТА :emo:
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Re: Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Мнение от rolyd »

vankata_vd написа:Здрасти :hai: !!!

Хора,откъде купувате канадските долари ?
Мисля да започвам да купувам от другата седмица......ама от коя банка !?!?!
Ходих в две-три банки във Видин, но няма !?!?
Предложете банка от която сте доволни и която продава канадски долари!
Бих купил и от човек дошъл си до България.....примерно по БНБ курс - изгодно е и за двете страни мисля ;) !!!

Поздрави,ВАНКАТА :emo:
За най сигурно :
Изображение
:cash: Централа на УниКредит Булбанк
пл. ″Света Неделя″ № 7
1000 София
България

или в някой клон на УниКредит Булбанк във Видин си поръчай да ти доставят от централата колкото ти е необходимо.
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Мнение от zigi »

Аз си купих преди заминаване от клон на ОББ, те даваха най-изгоден курс тогава. Просто обиколи няколко клона на различни банки и ги попитай за сумата, която искаш какъв курс ще ти дадат. Казвам да попиташ, защото над 5000 долара на мен в ОББ ми дадоха по-изгоден курс от официално обявения. Сумата се заявява от тях и им я доставят, защото едва ли ще имат налични толкова, колкото ще са ти необходими. Казаха ми да отида да си ги взема на другия ден. Но аз бях в СФ, за друг град нямам идея, може да са необходими няколко дни. Успех
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Re: Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Мнение от vankata_vd »

Благодаря за отговорите :beer: !!!
rolyd написа: За най сигурно :
:cash: Централа на УниКредит Булбанк
пл. ″Света Неделя″ № 7
1000 София
България

или в някой клон на УниКредит Булбанк във Видин си поръчай да ти доставят от централата колкото ти е необходимо.
.....и аз така мисля ,rolyd !От Булбанк май е най-изгодно........обаче се обаждах в Булбанк-Видин и ми казаха,че не може да си поръчам,трябвало в София да ходя....... :devil: !!!

Zigi ,вие кога сте ги купували доларите от ОББ ? Ако дават добра цена може и с тях да опитам, а и да не ме разкарват до София,де :sweat: !!!

Благодарско :clap: !!!

Поздрави,ВАНКАТА :emo:
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Re: Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Мнение от kurta007 »

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =3&t=35259

тук съм обяснил,не мисля че ще намериш по добър курс продава от на Булбанк освен в някое чеиндж буро
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Re: Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Мнение от dobsan »

аз също сам много доволен от Булбанк
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Мнение от tonich »

Ванка, пише се "ОТ КЪДЕ" - две думи са!




От ОББ.
Можеш да си вземеш и сертифициран чек в CAD (Royal Bank of Canada, Toronto) от тях, като цената на услугата е 0.3% от стойността за суми над 9000 лв равностойност (под тази сума услугата е 27 лева). Тези чекове се изплащат безплатно в Канада, 5 работни дни след депозирането им.
Последно промяна от tonich на Сря Ное 04, 2009 8:55 pm, променено общо 1 път.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Re: Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Мнение от rolyd »

vankata_vd написа: От Булбанк май е най-изгодно........обаче се обаждах в Булбанк-Видин и ми казаха,че не може да си поръчам, трябвало в София да ходя....... :devil: !!!
Може би за по-голяма безопасност те карат да ходиш в София, или просто не са искали да ти свършат работа, защото го има и този момент. Аз всъщност взех една част от едно чейндж бюро,защото малко прибързах ......, но човека ни покани да влезем отзад и спокойно да си преброим парите. Останалите ги взех от централата от един бивш колега, който все още работи там. Ако ти трябва съдействие пиши на ЛС.

ПС. Преди да отидеш до София ако си решил от там да ги взимаш им се обади първо да ги питаш дали имат пари колкото са ти необходими да не се разкарваш два пъти ;)
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Мнение от hadministratora »

tonich написа:...цената на услугата е 0.03% от стойността за суми над 9000 лв равностойност (под тази сума услугата е 27 лева)...
Да няма някаква грешка? Излиза че ако си взема чек за 8999 лв. той ще ми струва 27 лв., а ако е за 9001 лв. ще ми струва 2.70 лв. :geek:


/off-topic: Ти наистина ли живееш в Нунавут?!
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Re: Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Мнение от vankata_vd »

Благодаря ви,tonich ,rolyd, Kurta007 и dobsan !!! :clap: !!!

Tonich, това за чека е добра идея.......трябва да проверя в ОББ във Видин дали издават чекове :call: !!!

Rolyd,струва ми се, че не им се занимава и затова ми казаха,че не може във Видин да поръчат......както и да е,ще се ходи до София ! За съдействието много благодаря,ако има нещо ще те търся на личните,а пък ти...........ти май ще пиеш бира :drinks: :rofl: :handshake: !!!Благодаря ти !!!

Поздрави,ВАНКАТА :emo:

tonich написа:Ванка, пише се "ОТ КЪДЕ" - две думи са!
vankata_vd написа:Тонич,ОК.....може и така де е :?: !Ама аз си го пиша слято :rock: !.............,а и нали имаше едно правило "Слято се пишат наречия, образувани от съчетанието на предлог и наречие:
откога, докога, откъде, докъде........т.н.
Както и да е.......айде и на теб една бира :beer:.
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
vivatoni
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Яну 11, 2008 3:44 am

Re: Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Мнение от vivatoni »

Здрасти. Канадски долари се продават и в Първа Инвестиционна Банка.
08.08.08 изпратени документи до Виена
11,08,08 получени във Виена
21,08,08 изпратено акюзе /но не получено/
13,10,08 покана за интервю
10,12,08 от 10 часа - интервю
.........
26,10,09 - покана за визи
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Re: Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Мнение от vankata_vd »

vivatoni написа:Здрасти. Канадски долари се продават и в Първа Инвестиционна Банка.
Merci, vivatoni :) !!!

Една позната работи в ПИБ и ще и звънна да проверя може ли да поръчам във Видин........ :call: !!!

Поздрави,ВАНКАТА
............................и за теб бира :beer: :rofl: !!!!!!!!!
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Мнение от tonich »

Извинявам за грешката - 0.3 % е - поолял съм се с нулите. :lol: Поправих го горе.

Ванка, трябва да си поръчаш чека от София, чрез клона на банката във Видин. За три дни ще ти го доставят във Видин, след като депозираш левчетата в сметка на банката във видинския клон.

hadministratora, какво те притеснява? Я виж тука: http://en.wikipedia.org/wiki/Iqaluit :P
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Мнение от hadministratora »

tonich написа:hadministratora, какво те притеснява? Я виж тука: http://en.wikipedia.org/wiki/Iqaluit :P
Мен нищо :)
Просто повечето от хората, които познавам (било тук или в реалния живот) не биха избрали да отидат на място което се намира толкова на Север и изглежда така:
Изображение

И ми стана любопитно дали наистина има имигранти, които се заселват там :)
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Re: Канадски долари / CAD ! Откъде да купя ???

Мнение от semeen »

Той и Клондайк не е изглеждал много добре, но колко хора са се заселили там :rofl: :rofl: :rofl:
Публикувай отговор