намаляване на точки за език при 2 док

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Desi
Мнения: 58
Регистриран на: Нед Мар 21, 2004 4:54 am
Местоположение: Varna BG

намаляване на точки за език при 2 док

Мнение от Desi »

Имам един въпрос. Досега помощта ви ни беше много ценна. В първите документи съпруга ми си писа 8,9 за пустия му френски (той е основен кандидат), а аз 4,5. Как биха погледнали, ако на вторите документи той пише 7,8, а аз 5,6? Има ли някой с подобен случай? :roll:
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Здравей!
Да, ние бяхме така и нямахме никакъв проблем (интервю Юни 2003).
По принцип първите документи са само за информация, важни са данните от вторите и тях трябва да доказваш на интервюто.
Desi
Мнения: 58
Регистриран на: Нед Мар 21, 2004 4:54 am
Местоположение: Varna BG

Мнение от Desi »

Благодаря за бързия отговор. Бих се радвала ако и други споделят опита си разбира се.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: намаляване на точки за език при 2 док

Мнение от yaiuat »

Desi написа:Имам един въпрос. Досега помощта ви ни беше много ценна. В първите документи съпруга ми си писа 8,9 за пустия му френски (той е основен кандидат), а аз 4,5. Как биха погледнали, ако на вторите документи той пише 7,8, а аз 5,6? Има ли някой с подобен случай? :roll:
Може да има проблеми щото при тая промяна губите към 2 точки със съпруга ти. Иначе ако са ви добри другите данни и не сте на ръба може и да мине това.
Обаче 7-8 е доста сериозна самооценка и 7 по принцип означава оправяне без преводач а за 8 сама разбираш.

Ама за какви първи документи говориш? То нали ги няма вече
Desi
Мнения: 58
Регистриран на: Нед Мар 21, 2004 4:54 am
Местоположение: Varna BG

Мнение от Desi »

Ние имаме първи документи, защото сме ги подали август 2003. Има ли начин да проверим на колко точки са ни оценили? Правили сме си онлайн тестове - на единия дават приблизителни точки, а на втория нищо не пише за точки.
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Abe hora,za kakvi tochki govorite.To i az den prez den si se testvam on-line,ei-tui za kef,ama az li nedovijdam,shto li.....Nikade v oficialnia sait na Viena ne sreshtnah i edin put neshto da se tochkuva.Ako moje da me svetnete,shte sum bezkraino blagodarna. :nenam:
Desi
Мнения: 58
Регистриран на: Нед Мар 21, 2004 4:54 am
Местоположение: Varna BG

Мнение от Desi »

Ами нали системата по която се движим в момента е точкова. Оценява се всичко, което си писала в първите документи - семейно положение, деца, образование, владеене на език и т.н. Накрая на базата на събраните точки решават дали да те пуснат в системата или не. Знам, че има някакъв минимум точки, който трябва да се покрие, но не знам какъв е, пък и май го увеличиха тази година. Ако някой знае може да пише и на мен ще ми е интересно да разбера. :thumbsup:
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Ясна ми е точковата им система,ама не знам аз как да се точкувам и понеже ти пишеш
Правили сме си онлайн тестове - на единия дават приблизителни точки, а на втория нищо не пише за точки.
,та къде са ви дали приблизителни точки ?
Desi
Мнения: 58
Регистриран на: Нед Мар 21, 2004 4:54 am
Местоположение: Varna BG

Мнение от Desi »

Ние сме си го изтеглили като уеб страница и сега пробвах но вече го няма. Сега на теста не дават точки. НАкрая само ти казват ставаш или не ставаш. Сигурно и ти правиш същия тест.
http://206.162.174.213/dpi/index.jsp?languageCode=en
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Разбрахме се накрая.Няма никакви точки при нас.Точките са у тях :D
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

Има точки бе хора. Само че както се досещате се изчисляват на сървера им и той праща само резултата че нии да не знаем много-много такава информация :wave2:

Обаче има някой им знаят системките :wink: :beer:

Към днешна дата в общи линии положението не е много добро за кандидта, ако не е с повече от средно ниво по френски (някъде 7) и не е със търсена професия. :nenam:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Системата

Мнение от Linko »

Ето ви и системката им за точкуване http://www.iijcan.org/qc/regl/rcqc/2004 ... /tout.html

Четете внимателно и си правете добре сметката!

Успех на всички!
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
JJ
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 7:04 am

Мнение от JJ »

Благодаря Линко!
:D :beer: :beer: :wink:
Desi
Мнения: 58
Регистриран на: Нед Мар 21, 2004 4:54 am
Местоположение: Varna BG

Мнение от Desi »

Благодаря много вече се пробвахме. Само това с точките за френския не го разбрахме много.
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

Виж това: http://206.162.174.213/dpi/help/popupHe ... etence.pdf
и ще разберете за точките
успех!
Заключено