Аанглийски или френски за документите?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Аанглийски или френски за документите?

Мнение от desiR »

Здравейте! Имам нужда от съвет на хора, които са минали без проблем етапа с докс до Виена. Става дума за езиците, на които се изпращат документите. По принцип знам, че може и на английски и на френски език, НО! смятате ли, че са по-благосклонни ако са на френски. Питам, защото част от документите ги имам на ENG и се чудя дали и тях да ги превеждам на фр. Съзнавам, че темата е "отворена" и няма правила, затова се надявам на отзиви от хора пускали докс на английски....
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Аз не съм пускал документи, н помня ясно, че на няколко места четох, че е по-добре документите до Виена да са на френски. Ако били на анлийски не правело добро впечатление.
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

здр

Мнение от Philip1747 »

здр да ви кажа според мен е по добре да си пуснете документите според това по коя програма смятате да кандидатствате,ако е по федералната мисля че не би следвало да има проблем да са на анлииски но ако кандидатствате за квебек естествено би следвало да са на френски
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: здр

Мнение от valioiko »

Philip1747 написа:здр да ви кажа според мен е по добре да си пуснете документите според това по коя програма смятате да кандидатствате,ако е по федералната мисля че не би следвало да има проблем да са на анлииски но ако кандидатствате за квебек естествено би следвало да са на френски
Щом ще ги пращат до Виена, няма по коя програма да са освен по тази за Квебек.
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

ФРЕНСКИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ ПРЕПОРАЧИТЕЛНО ДОРИ ЗАДАЛЖИТЕЛНО
Diavolo
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:52 pm

ре

Мнение от Diavolo »

Ние mинахmе с докуmенти на английски без проблеmи. Процедурата за Квебек. Даже не са ни питали на интервjто заsто са на английски.
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Мнение от silvestur »

Ние също подавахме на английски. Изобщо нещата са чиста математика - събираш точки или не. Ако англ ви е по-силен използвайте него, и без това на интервюто ще проличи дали знаете френски достатъчно добре. Не искам да подхлъзвам някого с "вредни" съвети, но ми се струва, че излишно се истеризират някои неща, та чак се коментира с каква вратовръзка да се издокараш на интервюто. Само се нагнетява излишно напрежение. И да не съм голословна ще дам нашия пример: англ и двамата - 11/11, френски - 0 (благоверният), 7/8 (аз). Стигна се и до зловещия въпрос "Защо избрахте Квебек след като сте с добър английски?" Не си спомням отговора, но определено не се опитахме да го убеждаваме, че сме заклети франкофони. Минахме. Нещо повече, това беше най-леката част от цялата процедура. Което все пак си остава частен случай. Просто учете френски, не залагайте на тъпите клишета и бъдете максимално спокойни и всичко ще е наред.
А, и не бяхме облечени с костюми, ако някой все още се тревожи и в тази връзка :)
breakcure
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 10:55 pm
Местоположение: British Columbia

Мнение от breakcure »

е няма как - на френски много ясно, даже ако може на кебекарски още по-добре, да им се погъделичка сепаратиското самочувствие малко така :lol:
сега сериозно - като гледам всеки 2ри минал по кебекарската процедура се приземява извън Кебек, на летището в Торонто емиграционните ни питаха "няма ли във Монреал да се установите?", казвам му "не" и онзи пак "ама сигурни ли сте" :lol: Просто масово хората използват кебекарската процедура като врата за останалите провинции защото за момента е единствената процедура с адекватни срокове. Онези горе не са баламурници и статистиката им е най-малкия проблем. В този смисъл изобщо не си правете илюзии 4е изпитващите и емиграционните в администрацията не им е пределно ясна ситуацията, така 4е попълвайте на френски 4е малко им трябва по подскочат като ужилени.
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Мнение от desiR »

Здравейте! Едно ГОЛЯМО благодаря за съветите - така важни, когато човек се колебае... За всеки случай дадох всичко за превод на френски и затова използвам възможността да върна жестта с помощ - намерих страшно изгодни и коректни условия за ЗАКЛЕТ превод и ако някой желае може да ми пише на лични за координати. Дано някой не се засегне... това е просто обмяна на информация и съзнавам, че не мога да плесна цени и име на фирма, за да не наруша нечии права. УСПЕХ на всички!
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

silvestur здравей!Имаме само едно питане.След като смело споменаваш,че сте били за Квебек,а благоверният е бил с 0 на френски,как мина интервюто при него?Изказването ти е смело при положение,че повечето хора залягат здраво над френският при същото положение с английският 10/11.
Благодаря предварително!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Мнение от silvestur »

Здрасти!
Споменавам го смело, защото е факт. Интервюто с него мина на английски, аз съм водещ кандидат. Между другото една трета от интервюто беше с мъжа ми. Бяхме решили да действаме без излишно шикалкавене, заучени отговори на въпроси и четене на форума. Разчитахме само на точките, които евентуално събирахме - и до ден днешен не знам кое колко се оценява. А бе малко на майтап подходихме, ако трябва да съм честна. Сега вече със сигурност мога да кажа, че всичко си е до точки. Минали сме интервюто, защото сме ги събирали и с 0 френски за любовта (мъжа ми). Аз обаче бая се постарах, тъй че залягайте над французкия и го давайте по-спокойно - прави добро впечатление :wink:
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

silvestur много благодаря за отговора!Имали сте късмет!наистина. :beer:
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Публикувай отговор