Кой да е водещият кандидат?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
nick_todorov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 9:19 am

Кой да е водещият кандидат?

Мнение от nick_todorov »

Здравейте на всички.
От няколко дни се опитваме да разберем кой да е водещия кандидат в нашето семейство, при подаване на документите.
Имам езикова гимназия (английски) за средно образование и няколко семестъра специалност Културология. Далеко съм дори от семестриално завършване. От 2005-а работя като Quality Assurance. Имам сертификат от Международната асоциация ISTQB, както и няколко курса със сертификати (Oracle). Години 29.
Жена ми е семестриално завършила Културология. Има стаж 5 години стаж на различни административни офис позиции. Години 27.
Имаме и дете, не знаем и дума на френски засега...
Според вас има ли смисъл да кандидатстваме и кой да е водещият?
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

Здр.смисъл винаги има да се кандидатства освен ако нямаш собствена банка в Бг.Водещия при вас мисля че трябва да е съпругата а за френския ако се заемете сериозно до интервюто ще имате някакви познания,въпроса е какво ниво да пишете в първите документи,но нека друг да даде съвет също защото аз бях преди доста време а сега нещата са доста променени......................но каквото и да решите успех ви желая :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
nick_todorov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 9:19 am

Мнение от nick_todorov »

Разглеждах описанието на професията ми на сайта на NOC и там доколкото разбрах е сред най-търсените.
Затова мислех, че ако ми признаят стаж и разните обучения по тази специалност е по-добре аз да съм водещ.
Но явно въпреки търсенето на определени работници там, за тях приоритет е образованието, не стажа и какво работиш...което е малко тъпо...
Тия хора не са ли чували за преквалификации и тотална смяна на професия?
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Аз мога да те подкрепя и да ти кажа,че за 6 месеца ниво 6/6 е абсолютно нормално допустимо.Френският Културен институт и ИЧС в София правят наистина добри курсове на които наистина се научава езика+частни уроци 2 месеца преди финала.Трябва обаче да сте силно мотивирани,воля,упоритост и ще станат нещата!
Успех желаем!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dea »

Здравей :)
Направете си он-лайн теста два пъти- първо ти като водещ, а после и съпругата ти. За френски език посочете нива 6/6 както те съветва Мишо76. И двамата трябва сериозно да се залавяте с френския!
За твоите квалификации за да ти дадат точки е важен хорариумът. Не е ясно колко точки ще получиш за образование.
Мисля, че ако съпругата ти се справя прилично с английския ще е по-добре тя да е водещ кандидат. Вторият кандидат не получава точки за владеене на английски език по фактор 6.7 Езикови познания на придружителя, но по фактор 10 Адаптивност ще се отчете като сериозен плюс, т.е. там ще се оцени това.
Успех! :thumbsup:
nick_todorov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 9:19 am

Мнение от nick_todorov »

Благодаря за отговорите :)
Можете ли да ми кажете, дали семестриално завършеното образование в България (бакалавър) със съответното уверение и студентска книжка ще бъдат приравнени на:
g) diplôme d'études universitaires de 1er cycle sanctionnant 3 ans ou plus d'études à temps plein

от този документ:
http://www.iijcan.org/fr/qc/legis/regl/ ... r3.02.html
SABBATH
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Яну 12, 2009 10:13 pm

RE

Мнение от SABBATH »

Пиши ниво на френския 8\8. По малко не пиши. С първия учебник CAMPUS и 2 седмици частен учител преди интервюто няма да имате проблеми
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

nick_todorov написа:Благодаря за отговорите :)
Можете ли да ми кажете, дали семестриално завършеното образование в България (бакалавър) със съответното уверение и студентска книжка ще бъдат приравнени на:
g) diplôme d'études universitaires de 1er cycle sanctionnant 3 ans ou plus d'études à temps plein

от този документ:
http://www.iijcan.org/fr/qc/legis/regl/ ... r3.02.html
Няма да бъдат приравнени и няма да ти дадат точки за това образование. Както се вижда и от цитираният текст признава се само придобита диплома за заършено образование, не уверения, студентски книжки и каквото и да било друго.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
elk
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 7:07 am
Местоположение: Монреал

Мнение от elk »

Според мен да пишете 8/8 за първия Campus + малко частни уроци е несериозно. По-добре се консултирай с учител или някой учил чужд език. Само ще отбележа, че посоченото ново 8/8 се равнява почти на 10 кл в езикова гимназия (една идея пред напреднало ниво). Пак зависи колко време ще отделиш, но изисква много повече от първия Campus
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

elk написа:Според мен да пишете 8/8 за първия Campus + малко частни уроци е несериозно. По-добре се консултирай с учител или някой учил чужд език. Само ще отбележа, че посоченото ново 8/8 се равнява почти на 10 кл в езикова гимназия (една идея пред напреднало ниво). Пак зависи колко време ще отделиш, но изисква много повече от първия Campus
Напротив, възможно е, има много такива случаи
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

campus 1 е А2
на интервюто как ще се представиш е друг въпрос
може всичко да пишат :)
желая успех
че и аз се боря с пустия кампус :(
за мен 6/6 е много :(:(:(:(
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Публикувай отговор