Шофьорска книжка за мотоциклет

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Шофьорска книжка за мотоциклет

Мнение от nasa »

Здравейте!
Някой има ли опит да сподели, ако имаш в българската шофьорска книжка категория А за мотоциклети, какво се прави да ти признаят категорията в Канада?
Благодаря!!
MechoPuh

Re: Шофьорска книжка за мотоциклет

Мнение от MechoPuh »

nasa написа:Здравейте!
Някой има ли опит да сподели, ако имаш в българската шофьорска книжка категория А за мотоциклети, какво се прави да ти признаят категорията в Канада?
Благодаря!!
za kolelo i trotinetka...moje i za peshehodets, no ne sam siguren :wink:
Molson
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Окт 17, 2003 5:57 pm

Мнение от Molson »

abe Mecho takav krasavec si. Koi uspia taka da te razkrasi ili tova si e boja rabota. neshto v genite ti ne e dobre. dane si mutantche. dobre mi izglejdash na snimkata. napravo trapki me pobivat kato te gledam - krasiv si...... :D
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Re: Шофьорска книжка за мотоциклет

Мнение от Kuma Lisa »

nasa написа:Здравейте!
Някой има ли опит да сподели, ако имаш в българската шофьорска книжка категория А за мотоциклети, какво се прави да ти признаят категорията в Канада?
Благодаря!!
Нищо не ти признават,минаваш листовки,после изпит и ако ги изкараш си получаваш книжката. :D
Всъщност можеш да караш с българската около 3 месеца.
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Гост

Мнение от Гост »

Пропусна да споменеш, че удоволствието излиза поне 3 пъти по-скъпо отколкото да си изкараш шофьорска книжка. А освен това не се искат само листовки и изпит /полигон и градско/, но има изискване за изкаран тукашен курс, който струва майка си и баща си.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Ее,не ги знаех тия малки подробности :shock:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Антон
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 2:25 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Антон »

Виждам че за разлика от въпроса за шофьорските книжки, тук няма тълпа от споделили опита си, та реших аз да го направя. Категория А от България тук е = 0. Тоест ако искате да карате мотор в Квебек почвате като новобранец – курс (500$ без таксите), теоретичен изпит – с въпроси, различни от тези за клас 5 (няма ги на CD-то). Май беше около 30-40$. После чакане за дата за практически на полигон – доста по-дълго отколкото за кола, защото чакат да се съберат поне 15 души. Полигона не е труден за който е карал, за наем на мотора ми взеха 50$, изпита - 80$. Най-малката кубатура обаче е 650, а аз по-голям от моя ЧЗ 350 не бях карал, но мина. Не са същите упражнения като на бг.полигон, въпреки че него съм го държал преди 20 год. Ако изкарате – дата за каране по магистрала. Там нещата загрубяват – изпит – близо 100$ и наем – кръгло 100$. Освен ако нямате собствен мотор, но докаран до SAAQ от някой друг, защото вие нямате още право да го карате (освен на изпита). Докато изпита за кола ми мина за 20 мин, то на този – над час и 20, от които 30-40 на магистрала – отиване-връщане по 30-40 км. Не можеш да караш с повече от 100, но ако паднеш под 90 – скъсан си. Караш със слушалка в ухото, а инспектора е след теб в кола и само те бройка.
Та като цяло – към хилядарка, ако минеш от пръв път. Ако имаш книжка от Западна Европа ( и то не от цялата, а главно френска, немска или английска) минаваш без курс. Аз попадам в този случай, но предупреждавам, че трябва да сте доста добре с езика, защото ще трябва поне 1000 пъти да обяснявате как така не сте минали местен курс. На мен ми се наложи да правя официално запитване до полицията в швейц. кантон от където ми е издадена книжката, а като попитах защо те (SAAQ) не направят това запитване, получих типично шопския отговор, че аз, а не те, искам клас 6 (мотори всякакви).
Накрая искам да кажа на тези които не са се разкандардисали вече, че усещането с една Shadow 1100 по магистралата в слънчев юлски ден е страхотно, въпреки инспектора след теб. Успех и take it easy.
P.S. Аз поне не намерих някой който да дава мотори под наем, особено за упражнение на нямaщи местно permis.
Plamen

Мнение от Plamen »

Molson написа:abe Mecho takav krasavec si. Koi uspia taka da te razkrasi ili tova si e boja rabota. neshto v genite ti ne e dobre. dane si mutantche. dobre mi izglejdash na snimkata. napravo trapki me pobivat kato te gledam - krasiv si...... :D
Molson-e, moje da e ot hranata tuka :wink: ili e pil mnogo voda ot St-Laurent napravo :P
Inache k'vo tolkova, i az poznavam edna madama deto se brasne i polzva aftershave. choveshko e :roll: vij za usmivkata oshte se chudia kak ia e dokaral taka. nemam obiasnenie :shock:
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Благодаря, Антон!!!
Честно, ти си единственият, който каза нещо смислено.
Тоя форум стана като лафчето на DIR.BG...
Заключено