Plastane na taksa za vtorite documenti

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
jery
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 3:37 am
Местоположение: Dallas, TX
Обратна връзка:

Plastane na taksa za vtorite documenti

Мнение от jery »

zdraveite priateli

Moje li niakoi da mi dade po to4na informacia kak da izpratia taksata za vtorite documenti
iskam da ja izpratia s 4ek zastoto togava taksata e samo 9$

No kak stava


Blagodaria vi mnogo
Uspeh na vsi4ki
Аватар
Rosi i Bobi
Мнения: 161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:45 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Rosi i Bobi »

Ние изпращахме през банкова сметка. Не можем да помогнем в случая. Но и така не ни беше скъпо - 10-тина лева за превода и още около толкова за откриването на сметката. Но говорим за Биохим и то преди повече от година. Дано някой по-пресен, плащал с чек, да може да помогне.
Късмет и успех!
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Ние платихме февруари с чек, който купихме от Биохим на Алабин. Струваше, ако не се лъжа, 5 долара. Така е най-удобно. Плащането с превод си е излишна разправия. И е по-скъпо.
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Wse pak, kak stawa? Chek@t se kupuwa ot bankata za sumata na taksata i se prashta po poshtata ? First Invest Bank raboti li s chekowe? TNX.
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Чекове в канадски долари издава само Биохим. Отиваш в някой клон, и казваш, че искаш да купиш чек. Не е нужно да си клиент на банката или нещо такова. Попълваш едно искане за издаването. Искаш да ти бъде издаден чек за плащане на Gouvernement du Quebec и на чека да ти напишат имената на кандидатити. Ако си сам - чек за 300.00 CAD, за двама - 400.00 CAD и т.н. Това е. Тези изисквания, между другото, ги пише на информацията, която получаваш с вторите документи, т.е. пише, че можеш да платиш и с чек.
Успех!
nora

Мнение от nora »

Chekove v CAD / poimenni/ izdava i Parva Iztochna Mejdunarodna Banka PIMB - tel. zentrala 8120111. bul. Todor Alexandrov 81-83, tova e noviat bulevard nad metroto, na vtorata spirka ot ploshtad Sv. Nedelia. Taenata mai beshe okolo 13 USd, no proveri za vseki sluchai. Infoto mi e ot predi poveche godina i polovina.
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Dosaden stanah s tija chekowe... :oops: Ne se li wkljuchwa dop@lnitelna suma za osrebrjawaneto na cheka ot posolstwoto?
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

The payment must be made:

Мнение от valBG »

The payment must be made:
in Canadian dollars (CAN);
by bank transfer, certified bank check or certified international check, made out to the "Gouvernement du Québec".



http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... t_DCS.html

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... t_DCS.html

valBG
jery
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 3:37 am
Местоположение: Dallas, TX
Обратна връзка:

vie ste zlatni

Мнение от jery »

hey Mersi mnogo za oz4erpatelnia otgovor.
Vie ste super
Jelaja na vsi4ki uspehi :D
jery
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 3:37 am
Местоположение: Dallas, TX
Обратна връзка:

vie ste zlatni

Мнение от jery »

hey Mersi mnogo za oz4erpatelnia otgovor.
Vie ste super
Jelaja na vsi4ki uspehi :D
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Otnosno CHECK's

Мнение от valBG »

Nyakoi znae li kak tryabva da se popalni CHECK-a

Beneficiary: Government of Québec

Ime na tozi koito go podava

Reason for payment: Fees for the examination of the application of (example) MARTIN, Jacques - 52/08/02 + address


val
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Като отидеш да си купуваш чека казваш, че искаш да платиш на Gouvernement du Quebec. Ние си написахме само трите имена на двамата, като основание за плащане. Тези данни, които си посочил(а), се отнасят за правене на банков превод.
Аватар
Stef
Мнения: 191
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 3:12 am
Местоположение: MTL

za taksata

Мнение от Stef »

Az kandidatstvam po federalnata programa i ne znam dali shte ti e ot polza no mojesh da proverish. Az platih v Union bank te sa zapoznati za kakvo stava vapros a pak mi vzeha samo 2$ za prevoda bez chekove ili neshto takova. No pak ti kazvam tova e za Federalnata CA
vania petrova
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 9:05 am

Мнение от vania petrova »

Hi Stef,
Bi li napisal po-podrobno kak stava pla6taneto na vtorata suma(RPRF).?Az sa6to sam po federalnata programa i o6te ne sam platil.
Аватар
Shtono
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:52 am
Местоположение: ON
Обратна връзка:

Мнение от Shtono »

Според мен е излишно главоболие плащането с чекове. На мен в Експресбанк ми взеха 22 лева общо и работата стана за 10 мин като даже и ми дадоха веднага потвърждението за получената сума което прикрепих към вторите документи. :D
Заключено