Враждуващи Български прослойки в Монреал

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Враждуващи Български прослойки в Монреал

Мнение от Hemoglobin »

Здравейте,
наскоро си говорих с познати, които са от хората които обичат да контактуват много с българи и те ми обясняваха че вече в Монреал има няколко групи оформени на българи които се мразят взаимно, клеветели се и пр.
Сега аз това съм го виждал тук многократно в рамки на малки компании, тази компания я обениява омразата към компания Х и пр., но ми се стори интересно че вече хората се знаят "кой от кои е" и следователно дали е нашите или от вашите.....

Моля ви кажете ми и ме убедете че тези мои познати са ме излъгали и че това не е истина защото все повече затвърждава у мен едно мнение с което хич не се гордея.

Лека работна седмица на всички.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Re: Враждуващи Български прослойки в Монреал

Мнение от anito »

Hemoglobin написа:Моля ви кажете ми и ме убедете че тези мои познати са ме излъгали и че това не е истина защото все повече затвърждава у мен едно мнение с което хич не се гордея.
За жалост съм склонна да вярвам на тези твои познати, като имам предвид и моите наблюдения. Ставаме двама, у които започва да се затвърждава неприятното мнение, което толкова ме дразнеше до съвсем скоро.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Изобщо не ме учудва...
Повечето българи май предпочитат да живеят с омраза, вместо с любов...
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Ей това се вика "българска работа" !!! :lol: :lol:
Гост

Мнение от Гост »

“Българска работа” /конгрес, културно тържество, състояние, обществено предприятие и пр./, това е работа необмислена или недомислена, зле започната, без ръководство или нескопосно ръководена, която сякаш по задължение свършва със скандал, за да послужи само за позорна регистрация на печалните си герои.

Иван Хаджийски, “Оптимистична теория за българския народ”, стр. 36
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Хемоглобине,
Не съм забелязал такова нещо. В близкото ни обкръжение - 10-15 семейства - при събирания последната ни грижа е да оплюваме други българи.
Ще кажете, че съм отскоро тук. Ами мнението ми е , че всичко си зависи от хората и няма смисъл да се правят генерални заключения за БГ общността тук. За всеки е ясно, че:
1) Ако има хора които са ни неприятни в БГ, надали ще ги търсим тук за компания. А когато не поддържаш контакт с някой, нямаш почва за сплетни.
2) Проблемите тук са толкова разнородни, че само обременен човек или човек без работа би се занимавал с "лагеруване".
3) Въпроса опира до характера на хората - при хилядите българи които идват тук е немислимо да се надява човек, че всички тук сме the best. Приемаш че всички заедно сме донякъде умалено копие на обществото в БГ и това ще ти помогне да разбереш процесите които протичат във общността.

Та, Хемоглобине, това е - няма да се шашкаш :) Тези твои приятели просто не са попаднали в подходящата среда (среда а не групичка).
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Eh, Godis, moi naivni priateliu...ima i to mnogo kakkvo da se deli. Vlastta e neshto ujasno. Kato narkotik e. vednaj dobiesh li ia trudno ti se iska da ia dadesh na drug. A nie stavame vse poveche ipoveche. Tova znachi poveche pari, vrazki, vlianie...tova se opitvat da razdeliat tukashnite "aktivisti". Viarvai mi- ima kakvo da se deli. A tova che sme klukari...mi to si e iasno. Az naprimer kato se sabera (poniakoga samo) s drugi balgari vednaga nauchavam koi kakvo e kazal, za koi i tochno kolko pari e vzel ot dalaverata...A ako ti poznavash 10-15 pri tova tseli semeistva deto ne praviat taka si shtastliv chovek..viarvai mi (obache rano ili kasno shte se ubedish che ne gi poznavash mnogo dobre :roll: )
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Преполагам, че говориш за двата български вестника и групите около тях, а споровете са за какво ли не: църковното настоятелство, българското дружество, читалище и каквото се сети човек...

Ако има някой който е "ъп-то-дейт" с инфото може да сподели какви са последните "скандали", мене лично отдавна спря да ме интересува...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено