Deklaraciya ot priyatel en francais, S.V.P.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Deklaraciya ot priyatel en francais, S.V.P.

Мнение от Canuck »

Zdraveyte, uvajaemi saforumnici! :lol:

Toku-shto razgledah statiyata za deklaraciya ot priyatel, no shablonat, koyto e daden e na angliyski, a drugiyat link kam nyakakv formulyar ot Gouvernement du Quebec, lyubezno predostaven ot Rosi i Bobi e v nepodhodyasht format za printirane.
Shte bada mnogo blagodaren, ako nyakoy moje da mi dade link kam standarten kvebekski formulyar-deklaraciya ot priyatel na frenski ili sample ot pismo sas svoboden tekst, no na FRENSKI.
Blagodarya Vi, predvaritelno! :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Botzo

Мнение от Botzo »

Canuck,
ми аз не мога ...... ама за какво става дума. Как така декларация от приятел. Какво трябва да декларира той???
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Ami, tryabva da deklarira, che poznava bat Velko Kandidat-kanadeca i che ot nego shte stane golyaaaaam kebekar :P :lol: :P :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Botzo

Мнение от Botzo »

Е да де ама нике като декларирахме само написахме имена и OVER. Никакви писма и прочее ....... не че ни отказаха даже имахме едно (предоставено от един много добър човек) ама дори не го искаха. А той дори не беше от тези които посочихме като гаранти .....
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 7:56 pm, променено общо 1 път.
Botzo

Мнение от Botzo »

Rosi,
този лик нещо не работи ......
Дори и това не работи:
http://www.crista.go.ro/

п.п. Явно само при мен не работи ......
Botzo

Образец

Мнение от Botzo »

Montréal, le 00. 00. 2004
Service d’immigration du Québec
Montreal - Canada ( или за кадето трябва да е адресиран )

Madame, Monsieur,
Je suis immigrante indépendante qui s’est établie au Québec en Juin
2001. Je suis étudiante à l’Université de ............... , je travaille ...................... .

Je connais Canuck dès mon enfance. C’est une personne très débrouillarde et très motivée et positive, qui a réussi de survivre en immigration en Bulgarie dans des conditions extrêmement sévères, même quand c’était très difficile pour les bulgares de le faire dans leur pays. Je suis convaincue qu’avec son expérience et sa énorme motivation et dans le contexte des excellentes possibilités de développement offerts par la société québécoise, il va s’adapter très rapidement à la vie au Québec et faire un membre actif de la société. Ma famille est prête à les aider dans leurs premiers pas au Québec.

Je vous remercie de votre attention et je vous prie d’accepter, Madame, monsieur, mes salutations distinguées.

Botzo Argentinski
Av. El Secreto 2568
Capital Federal - C 1015 ARM
Buenos Aires - ARGENTINE

(++54 11 1234-5678)
(++54 15 9876-5432)

botzo@argentina.ar

Изображение

**********************************
Може да има сканирана личната карта пиложена отдолу на документа за повече тежест.


Късмет Canuck ........
Последно промяна от Botzo на Нед Фев 29, 2004 10:17 pm, променено общо 2 пъти.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Rosi, super si, az otvorih linka ti bez problem! Mnogo ti blagodarya!
Botzo i na tebe edno golyamo Blagodarim, brato! :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Botzo

Мнение от Botzo »

Canuck,
нямаш проблем. Правя всичко по силите ми.
Сега гледай да си манериш повече от един гарант. Знам че това не увеличава токите но прави добро впечатление. Забелязах го на нашето интервю, момата като видя каза:
" ... А, имате двама гаранти ... "
и написа нащо на РС-то. Така че постарай се да намериш трима и ако може да спазят шаблона който ти сложих по-горе.
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Според мен, писмото няма никакво значение! Ние имахме писмо в оригинал заверен при нотариус. Показахме го на интервюто, а човека само каза "аха" и толкоз. Даже не пожела да го вземе. А бяхме писали едни суперлативи... Писмото няма сила на гаранция, просто е възможно да направи добро впечетление. Не мисля, че трябва да разчитате много на него, не е най-важния фактор.
Botzo

Мнение от Botzo »

nasa написа: ... според мен, писмото няма никакво значение ....
Ми както съм казвал и преди има много субективизъм. Пусмото което имахме дори не беше заверено никаде. Не ни го искаха, но само факта че бяхме посочили двама независими гаранти напави добро впечатление.
Естествено може и да не му искат, но пък няма да му тежи. Никой не може да е 100% до колко ще му послужи.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

....Experience

Мнение от balbi »

Az shet vi spodelya kakvo stana minalata sedmica. Razpe4atah deklaraciyata( Botzo drypnal sym ya ot tvoj link da znaesh) popylnih ya i otidoh v kmetstvoto. Tam edna lelka me prati pri nqkakva druga lelka, koqto pomolih da zaveri deklaraciyata i d apostavi pe4at i ala bala. Lelkata me izgleda vtreshteno, kaza mi edin moment i vdigna telefona. Parlari okolo dve - tri minuti i sled tova mi zayavi, 4e tova ne e oficialen dokument na Imigration Quebec. Az syotvetno zapo4nah da sporya, zashtoto po posledni danni tuk vyv foruma(ne znam dali ne sa podvejdashti...) znaeh 4e ima oficialno deklaraciya koqto tryaba da se izprati ili da se predstavi na interview-to. Jenata pak mi kaza edin moment i otnovo vdigna telefona. Sled kato zatvori mi kaza, 4e tryabva d aotida pri notarius ili imigracioonen advokat ili da s eobadya na imigration Quebec. Na sledvashtiya den otidoh pri edin advokat, kojto se zanimava s imigracionni dela, refugee-ta i ala bala. Lelkata mi dade telefona mu. 4i4oto advokat mi kaza, 4e tova naistina ne e oficialen imigracionen dokument. Kaza mi 4e podpis ot men e dostaty4en. Obadi se po telefona i toj konsultira se neshto i potvyrdi informaciyata. Az oba4e ne se zadovolih s tova mi si namerih telefona na imm slujbi i im se obadih. Te za treti pyt mi potvyrdiha 4e takyv formulyar nqma!!!!!!! Kazaha mi 4e ako iskam moga da izpratya deklaraciyata s moj podpis otdolu i moite danni ej taka prosto kato dokazatelstvo 4e gi poznavam, no mi kazaha, 4e dori i da ne pratya ne e tolkolva strashno, zashtoto te si imali na4ini da razberat dali nqkoj poznava drug i tn:)
Ta takiva raboti:)
Tuj z ainfo samo:)
Aj sys zdrave:)
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Здравей Балби

Аз съвсем наскоро, само преди месетс попълвах такава декларатсия, която е готова бланка, само си попълваш данните и пишеш откога познаваш еди кой си. И се разписваш, нищо повече. И си ми одариха все печати, подписи, всичко без проблем. Но я взех от тях, на място. Отиваш в Имигрейшъна, и искаш такава бланка.
Alina
Заключено