VALIDNOST NA PASPOIRTITE???

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
miro.m

VALIDNOST NA PASPOIRTITE???

Мнение от miro.m »

Na nivo-o4akvane pismo za vizi sam,no do izti4aneto na validnosta na pasportite na men i saprugata mi ostava po-malko ot godina. :roll: :roll:
Vaprosat mi e-6te imam li niakakav problem ot starana na BUKURE6T ako sled kato si izvadia novi pasporti ot tuk, im izpratia novite,ZA VIZATA,zaedno sas starite/perforirani nai-veroiatno/ pasporti.
Triabva li da im izpratia E-mail predvaritelno da gi pitam ili e dostata4no da priloza pismo kam pasportite s koeto da im obiasnia 4e starite izti4at i za tova sam si izvadil novi tai kato vav vsi4ki izprateni dokumenti figurirat starite? :?: :?:
Nazad vav forumat e raziskvan vaprosa po otno6enie izdavaneto na novi pasporti , no ot strana na balgarskite sluzbi ?
BLAGODARIA!!!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

;-)

Мнение от balbi »

Ne si spomnyam kak e v novite, no v starite passporti imashe mqsto kydeto se udyljavashe validnostta na passporta. Proveri dali nqma podobno neshto i v novite, a ako nqma idi v passportna slujba i pitaj 4engetata ima li na4in da ti udyljat passporta ili tryabva zadyljitelno da go smenyash?
Kysmet!
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Мнение от gez »

Hi
Ne mojesh da izpratish staria, zashtoto pri smiana na pasportite, starite se unishtojavat... :(
Gez
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Аватар
titi
Мнения: 467
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 2:15 pm
Обратна връзка:

Мнение от titi »

gez написа:Hi
Ne mojesh da izpratish staria, zashtoto pri smiana na pasportite, starite se unishtojavat... :(
Gez
Gez, когато през 2002 година си вадих нов международен паспорт заради смяна на фамилията, си поисках стария и служителите от отдел Паспортен ми го върнаха, като преди това го прошнуроваха. Така прошнурован означава, че е невалиден и има вече издаден нов. Ако човек реши, има възможност да си изпрати и стария, и нов паспорт в Букурещ.:lol:
nikolovjordann
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 6:40 am

Мнение от nikolovjordann »

znachi iam nachin da si wzemesh pasporta proshnurowan i da minesh granicata taka s nego i s nowia samo ne znam w Knada da ne prawiat problem na wlizane obache ot MWR-to me uweriawat che niamalo problemi no mojesh da pitash w MRT_TOako iskash shte e naj sigurno
Аватар
HVP
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 12:13 pm
Местоположение: Pazardjik
Обратна връзка:

Мнение от HVP »

Spored mene shtom imash validnost po malka ot 12 meseca triabva da si izvadi6 nov pasport i da izpratish nego.Pone spored men e taka.
nikolovjordann
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 6:40 am

Мнение от nikolovjordann »

takowa iziskawane za 12 meseca nikade niam i ne smitam che shte eproblem
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

Na nivo-o4akvane pismo za vizi sam,no do izti4aneto na validnosta na pasportite na men i saprugata mi ostava po-malko ot godina.
Iziskvaneto e pasporta da ti e validen pone 6 meseca napred. Niama da ima pb, pra6tai spoko
Rien n'est si dangereux qu'un ignorant ami, mieux vaudrait un sage ennemi.
miro.m

Мнение от miro.m »

Mnogo blagodaria na vsi4ki za barzite otgovori. :)
Imah na predvid 4e daze da mi slozat vizata v stariat pasport,v posledstvie 6te se nalozi da se vadi nov, i to ve4e v Canada,koeto do kolkoto poznavam na6ite posolstva v 4uzbina veroiatno 6te e mnogo po-slozno ot kolkoto da tragna ot tuk s nov.
balbi,ne sam znael 4e moze da se prodalzava staria-tova e dosta dobar variant.
Problemat ne e vtova da se izvadiat novi pasporti predi da sa iztekli starite, a po-skoro v tova tezi v BUKURE6T da ne kazat-"ti na vsiakade si pisal starite,kakvi sa tezi NOVI " i 6te zapo4nat edni proverki,edno zabaviane... .Mnogo se samniavam moiat slu4ai da e 4ak takova izklu4enie no ne znam kak da prozediram za da si spestia bade6ti glavobolia.
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Здрасти!
Не можеш да си продължиш стария паспорт в България преди да е изтекъл, проверих в Паспортна Служба, но можеш да го смениш с нов. Поне аз така направих - изчаках да ми сложат визата в паспорта от Букурещ и да ми го върнат и след това веднага подадох молба за нов паспорт. Взех си новия, а стария го перфорираха (ВНИМАНИЕ!! - Страницата с визата НЕ трябва да се дупчи !!) и ми го върнаха. Тръгваш с двата паспорта, а визата, фактически, ти трябва само за да влезеш в Канада, след това ти издават PR картата и си ползваш новия паспорт, стария не ти трябва.
Така направих аз, но за сведение - още съм в България, не съм пътувал. Казаха ми обаче, че така се прави.
Поздрави!!!!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

;-)

Мнение от balbi »

gez написа:Hi
Ne mojesh da izpratish staria, zashtoto pri smiana na pasportite, starite se unishtojavat... :(
Gez
Gez mogat da se pratyat starite, no shte sa perforirani. PO tozi na4in shte se udostoveri 4e tova sa im starite dokumenti za samoli4nost.
Заключено