РАЗОЧАРОВАНИЕ В ПЪРВИТЕ ДНИ СЛЕД ИНТЕРВЮТО......

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

IRA написа:що неща се изписаха , просто не е истина. :lol:
На мен най ми харесва заглавието -"РАЗОЧАРОВАНИЕ В ПЪРВИТЕ ДНИ СЛЕД ИНТЕРВЮТО......". Трябва да отбележим напредъка, хората вече дори не чакат да кацнат за да се разочароват. :rotfl:
;))) ами да след толкова много негативни мнения на завръщащи се няма как да е иначе; този форум се превръща все повече в копие на любимия сайт на всеки имигрант в Канада - www.notcanada.com. Интересно е защо няма никакъв такъв сайт за която и да е друга държава. Мисля, че причините за това са ясни.
точно така мисля по въпроса:)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Ето нещо на вашето внимание, което ми се струва доста адекватно
http://www.notcanada.com/costofliving/costofliving1.htm
точно така мисля по въпроса:)
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Мнение от driver »

Темата взе да се оформя като вечния спор , борбата между "добро" и "зло". Няма лошо човек да види нещата от двете им страни , но в случая има не две а 202 начина ако не и повече . Всичко е строго индивидуално и зависи изцяло от индивидуалността на човека.
Успех на всички решили да емигрират...
Успех и на всички решили да се върнат...
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Ясно е на всички, че спора "за" и "против" имиграцията в Канада край няма. Той си тече от години и не го виждам да свърши някога.
И през всичкото това време е имало и ще има хора-тръгващи и хора-въщащи се, хора които са доволни и дори щастливи от предприетата стъпка и тотално разочаровани и т.н.
Нормално и разбираемо е желанието както на доволните да споделят радостта си с останалите, така и на недоволните да "отворят очите" на "заблудените". И никой не може да им забрани да го направят или пък да ги осъжда заради това.
Проблемите идват когато изказващият се, независимо на коя група е представител, започне да говори като от последна инстанция и не признава каквито и да е други истини освен своята.
И как не се разбира, че заливането на аудиторията с примери и писания е безсмислено. Нека не забравяме все пак, че когато нещо ни се случва на нас самите, то това за нас е 100 % реално събитие, та дори и то да е с вероятност 0,0001 % в някаква глобална статистика. Едва ли някой може да се пребори така лесно с таената във всяка човешка душа искрица надежда, че на нас ще ни се случат само хубави неща, а лошото ще ни подмине.

Едва ли peter_pan и такива като него ще върнат някой от тръгналите по процедурта или пък ще ни подготвят за живота там. Може думите им да окажат влияние на някой нерешителен и все още двуомящ се, но и това не е сигурно. Ако пък стане, то ще е наистина за добро. Защото несигурните в себе си и залитащите е по-добре да не тръгват. За тях самите е по-добре.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Linko написа:Ясно е на всички, че спора "за" и "против" имиграцията в Канада край няма. Той си тече от години и не го виждам да свърши някога.
И през всичкото това време е имало и ще има хора-тръгващи и хора-въщащи се, хора които са доволни и дори щастливи от предприетата стъпка и тотално разочаровани и т.н.
Нормално и разбираемо е желанието както на доволните да споделят радостта си с останалите, така и на недоволните да "отворят очите" на "заблудените". И никой не може да им забрани да го направят или пък да ги осъжда заради това.
Проблемите идват когато изказващият се, независимо на коя група е представител, започне да говори като от последна инстанция и не признава каквито и да е други истини освен своята.
И как не се разбира, че заливането на аудиторията с примери и писания е безсмислено. Нека не забравяме все пак, че когато нещо ни се случва на нас самите, то това за нас е 100 % реално събитие, та дори и то да е с вероятност 0,0001 % в някаква глобална статистика. Едва ли някой може да се пребори така лесно с таената във всяка човешка душа искрица надежда, че на нас ще ни се случат само хубави неща, а лошото ще ни подмине.

Едва ли peter_pan и такива като него ще върнат някой от тръгналите по процедурта или пък ще ни подготвят за живота там. Може думите им да окажат влияние на някой нерешителен и все още двуомящ се, но и това не е сигурно. Ако пък стане, то ще е наистина за добро. Защото несигурните в себе си и залитащите е по-добре да не тръгват. За тях самите е по-добре.
както съм казвал винаги, всичко казано от мен си е лично мое мнение, което има тежест точно толкова колкото и на всеки друг;
Канада е като казармата наистина, тя не може да се опише добре и е много лично преживяване. Аз нямам намерение да връщам никой от никъде, а информацията която давам е това което съм видял. Има разбира се и други гледни точки.
Това което все пак има някакво значение тук е, че вечното за и против май продължава от създаването на форума, има цял сайт който е негативно настроен против имиграцията в Канада. Всички тези неща имат значение. Човек най-малкото би трябвало да си зададе въпроса защо това е така? Защо никой не ни казва да не ходим във Франция или Англия или Китай или Австралия или Корея и т.н.?
И Франция и Англия и Австралия приемат имигранти и то доста по-трудно от Канада.
точно така мисля по въпроса:)
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

peter_pan написа:Интересно е защо няма никакъв такъв сайт за която и да е друга държава. Мисля, че причините за това са ясни.
peter_pan написа:И Франция и Англия и Австралия приемат имигранти и то доста по-трудно от Канада.
Именно - в Канада се приемат най-много имигранти и изискванията към тях са най-ниски. Та с други думи, идва сульо и пульо без особени професионални качесва, а и в много случаи без да знаe езиците добре, и кат не се реализира ... ( а в кой е вината не се знае) и ей ти на разочаровани.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Именно - в Канада се приемат най-много имигранти и изискванията към тях са най-ниски. Та с други думи, идва сульо и пульо без особени професионални качества.
Ама това му е най хубавото на Канада.:)
Слаба конкуренция, място за изява, ние ако не може да продаваме на тях, да убедим сульо и пульо да купи от нас на кого да продаваме?
На принцеса Стефани или брат и принц Алберт в Монако.:)
Проблема вие че не се стегнете и да станете работодатели а ходите да търсите работа по фабриките заедно със сульо и пульо от Сомалия който не може да пише на англииски.
После не ви харесвала Канада.:)
Аз от Канада по добро място за правне на бизнес от новодошъл имигрант не съм виждал и не знам да има някъде по света където човек може да иде легално, да взима заеми, да учи на цена като за местни и да прави бизнес а държавата да му помага с програми за развитие на бизнеса.:)
Последно промяна от hullboy на Пет Юни 08, 2007 6:00 pm, променено общо 1 път.
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

peter_pan написа: както съм казвал винаги, всичко казано от мен си е лично мое мнение, което има тежест точно толкова колкото и на всеки друг
:rotfl: :rotfl: :rotfl: Всеки има право на мнение - факт, но след няколко изцепки като това за кол центровете пълни с доктори на науките и как си полу4ил 300 предложения за работа, мнението ти запо4ва да тежи то4но толкова колкото това на форумния шут... :idea:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

hullboy написа:
Именно - в Канада се приемат най-много имигранти и изискванията към тях са най-ниски. Та с други думи, идва сульо и пульо без особени професионални качества.
Ама това му е най хубавото на Канада.:)
Слаба конкуренция, място за изява, ние ако не може да продаваме на тях, да убедим сульо и пульо да купи от нас на кого да продаваме?
На принцеса Стефани или брат и принц Алберт в Монако.:)
Проблема вие че не се стегнете и да станете работодатели а ходите да търсите работа по фабриките заедно със сульо и пульо от Сомалия който не може да пише на англииски.
После не ви харесвала Канада.:)
Аз от Канада по добро място за правне на бизнес от новодошъл имигрант не съм виждал и не знам да има някъде по света където човек може да иде легално, да взима заеми, да учи на цена като за местни и да прави бизнес а държавата да му помага с програми за развитие на бизнеса.:)
Абсолютно съм съгласен с Хъл, и то след по-малко от година престой :lol:
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Извинете, че се намесвам, но на мен в Канада много ми харесва!!! За подробности - на лични, че да не ви развалям негативните "впечатления" :wink:
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Леля Екимка написа:Извинете, че се намесвам, но на мен в Канада много ми харесва!!! За подробности - на лични, че да не ви развалям негативните "впечатления" :wink:
;)))))))
кандидатствай за government job; that's the spirit:)
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

peter_pan написа:
Леля Екимка написа:Извинете, че се намесвам, но на мен в Канада много ми харесва!!! За подробности - на лични, че да не ви развалям негативните "впечатления" :wink:
;)))))))
кандидатствай за government job; that's the spirit:)
На мен грижа не ми бери! :twisted:
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Питър, защо не си живееш живота в прекрасната ни страна, а си седнал да опяваш в интернет форум колко ти е било зле в Канада ? Баровете ли свършиха или още си почиваш от канадския стрес ? Или може би се изживяваш като ангел-хранител за кандидат-имигрантите :roll:
pinko80
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 7:35 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от pinko80 »

Здравейте! Реших да се включа в този спор и да ви светна лампата, за проблемите в БГ и защо искам да имигрирам. Основно за да опитам да реализирам възможностите си като изобретател и бизнесмен, което в БГ е невъзможно по две основни причини. Първата е че в БГ няма лаборатории за високи технологии в електрониката и правителството не се интересува от подобни неща. Втората причина е че в момента управлява комунистическата мафия, която унищожава всяка инициатива за частен бизнес. Тази мафия притежава много фирми на пазара в различни области и с помоща на корумпирани сужители и свои хора във властта унищожават своите по-дребни конкуренти. Така те налагат монопол, който не е полезен на обществото. Такъв пример са ДООМ залите във Варна, които са около 10 на брой - огромни, Компютър Офис, Трансфер Груп и други. Всички те са представители на мафията и за техния интерес работят корумпирани полицаи, прокурори, съдии, министри, депутати и подобни. Та в такава ситуация нямаш възножност да просперираш. Унищожават ти бизнеса и това е. Аз не говоря случайни неща. С мен така се развиха нещата и затова реших да имигрирам - докато все още съм жив и цял. Та някои хора, завърнали се от Канада не са осъзнали тази истина, но пък имат шанса когато я осъзнаят да си заминат където си искат, веднага, по което и да е време. А за всички които се колебаят - това (тази имиграция) е единствения шанс да си купят свобода и после да ходят където им харесва. Ако ви се вижда трудна адаптацията в Канада го приемете като една 3-годишна казарма, след която ставате гражданин на света.
Последно промяна от pinko80 на Вто Юни 12, 2007 7:54 am, променено общо 1 път.
DCS - 05.05.06
Интервю - 29.11.06
Документи Букурещ - 08.12.06
Бар-кодове - 23.03.07
Медицински - 30.03.07
ОК- 16.04.07
покана за виза - 19.06.2007
ВИЗА - 26.07.2007
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:44 am, променено общо 1 път.
Публикувай отговор