Дали възрастта наистина не е порок???

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
DI_AN
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 3:41 am

Дали възрастта наистина не е порок???

Мнение от DI_AN »

Здравейте,

От доста време чета и препрочитам форума, за да намеря отговор на въпросите, които ме вълнуват. Колебанията на нашето семейство да кандидатстваме идва от факта, че "годинките" ни са твърде много. Иначе и двамата сме инженер-химици със стаж над 15 години /не целия по специалност, разбира се/, а съпругът ми е с 2-годишна следдипломна квалификация -"МИО". Той работи през последните 10 години по втората си специалност. Аз също имам второ образование-педагогическа правоспособност за обучение по химия в среден курс, но без нито един ден стаж по нея. След като излязоха новите критерии за оценяване, мисля, че едва събираме минимума от 60 точки.Френският сме го учили в училище и университета, имаме някаква база, но си трябва сериозно допълнително учене.
При това положение много умуваме дали изобщо имаме някакви шансове, подавайки документи. Желание и мотивация имаме, но само това в нашия случай не е достатъчно. Освен това имам опасения, че не изчислявам правилно точките по новата система.
Съжалявам, ако писанието ми е доста обстойно, но на базата на тези обяснения бих искала да ме посъветвате дали все още имаме някакви шансове за успех и дали някои от вас са в подобна ситуация.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Щом имате
Желание и мотивация
другото е лесно :)
Моят съвет е да си изчислите отново точките и ако пак сте около 60 да си пишете малко по висок френски за да ви извикат на интервю и същевремено залягате и двамата и почвате много сериозно да учите езика ,не веднъж е ставало въпрос че познанията по френски са може би наи-важния фактор ,а езика така и така ще ви трябва там така че само ще ви е от полза.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Дали възрастта наистина не е порок???

Мнение от klisurov »

DI_AN написа:"годинките" ни са твърде много...
Аз съм на 41 навършени и в момента се размотаваме на Медицинския, т.е. канадците (Федералните, чрез които кандидатстваме) не ги притесняват годините.
Проблема с годините е друг: за всичките тези години си "постигнал" нещо. А и страха се е понатрупал: за това, дали и как ще обезпечиш семейството си, от това, че не си първа младост и навярно е по-трудно да си намериш работа ... Абе годинки ...
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Klisurov ти си по Федералната,а по нея ако не се лъжа максимум точки ти се дават до 45 години.За френската обаче максимума точки е до 35!!!!Това,че има хора минали по френската процедура и са над 40 години е обвързано с много силни документи или с други някакви неща.А може би трябва да се питаме:Има ли въобще точкуване?
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
DI_AN
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 3:41 am

Мнение от DI_AN »

Мисля си, че все пак въпреки възрастта, везните могат да наклонят в наша полза от факта, че и двамата сме от търсените професии. Доколкото виждам от списъка, инженерните химически специалности излизат на мода и дават доста точки. Най-вероятно ще бъдем "на кантар" при подаване на документи, затова трябва много прецизно да се изчислят точките. Все още не сме сигурни, че го правим вярно и ще трябва да поразгледаме повечко този нов списък.
Благодаря на писалите до момента, продължаваме с точкуването и при нови въпроси ще ви моля пак за съдействие.
mira91
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Окт 07, 2004 10:23 am
Местоположение: plovdiv

Мнение от mira91 »

6tom i na dvamata professiite sa tarseni...ne se kolebaite
nadya marinova
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 4:43 pm

Мнение от nadya marinova »

nie minahme na 16.10 na intervuto bez problem.dvamata s maja mi sme injener himitsi.az sam na 35,a toi na 40.a i frenskiat mi ne be6e nesto osobeno.taka 4e,imate 6ans spored men.i da si kaja,vaobste ne se 4uvstvame darti... :lol:
Заключено