Статия за тези които тепърва ще кандидатстват за Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Статия за тези които тепърва ще кандидатстват за Квебек

Мнение от dog »

http://www.segabg.com/online/article.as ... id=0002301

Забележка:
Някои твърдения на господина не са верни:

"Най-късно в този срок те трябва да заминат за Канада, но да се заселят само в Квебек. " - Вие получавате виза от правителството на Канада, а не от провинция Квебек и можете да се установите в която част на Канада пожелаете и да кацнете не само в Монреал.

"В Квебек имиграционните служби ще го поемат още от самото начало и ще му помогнат да си намери работа и жилище." - Няма да ви намерят нито работа нито жилище, всеки се спасява сам.

"След изтичането на тези три месеца(първите 3 месеца) имигрантите могат да получават семейни добавки или помощи за безработни, ако преди това са работили за кратко в Квебек и са били уволнени." - След третия месец се подава молба в Емплоа Квебек и получаваш социална помощ даже и да не си работил нито един час в Квебек, ако в банковата ти сметка са останали по-малко от 1000$ са семейство.
За помощи за безработни трябва да си работил над около 900 часа и да не си напуснал по собствено желание.

Лично мнение:
По добре се поинтересувайте за някоя европейска страна. След 1 януари ще е възможно, по-евтино и то веднага. И най-важното по-близо е и по евтино. Да не забравяме и по-топло, че тук вече листата опадаха и замириса на сняг. По добре по джапанки и къси гащи отколкото с ушанка и лопата за сняг. :wink:
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Има обаче една "малка" подробност. Повечето хора тук искат да емигрират, а не да ходят на гурбет. Има голяма разлика в статута. Мисля че не е никак лесно човек да емигрира в която и да е европейска страна. :wink:
mikemastercorp
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:14 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от mikemastercorp »

RobinHood написа:Има обаче една "малка" подробност. Повечето хора тук искат да емигрират, а не да ходят на гурбет. Има голяма разлика в статута. Мисля че не е никак лесно човек да емигрира в която и да е европейска страна. :wink:
Точно това е и моя коментар!
Az znam che ti znaesh che az znam :)
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

RobinHood написа:Има обаче една "малка" подробност. Повечето хора тук искат да емигрират, а не да ходят на гурбет. Има голяма разлика в статута. Мисля че не е никак лесно човек да емигрира в която и да е европейска страна. :wink:
Напротив лесно е - след 5-6 години легална работа и плащане на данъци там дават гражданство на всеки, което с влизането ни в ЕС става вече доста по-лесно.

Въпроса е, че голяма част от тези, които отиват в Канада отиват там, защото могат да си "живуркат" без да работят много ... отделен въпрос е що за живот е това.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Защо останах с впечатлението, че от 1 януари България става ПЪЛНОПРАВЕН член на Европейския съюз?!? :wink:

Пълноправен май не означава само ограничения, а и права, като например право на работа без изискването за работна виза.

Гурбет, доколкото знам, означава работа на черно или нископлатена сезонна работа. Не става дума за това.
Дали ще го наречете емиграция или сменяне на местожителството това си е ваша работа. :lol:
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
mikemastercorp
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:14 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от mikemastercorp »

Ами, на който не му харесва, да се връща. Не сте заставени там, нали?
А и изобщо к'ъв е тоя негативизъм напоследък във форумите? Все едно, че отивайки в Канада, сте направили най-голямата си грешка.
Az znam che ti znaesh che az znam :)
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Blato, ia kazhi kade razdavat grazhdanstvata??? che da se naredia na opashkata....
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

"Напротив лесно е - след 5-6 години легална работа и плащане на данъци там дават гражданство на всеки, което с влизането ни в ЕС става вече доста по-лесно.
А за какво ти е да ставаш гражданин на друга държава когато си с равни права и законите за всички в ЕС са еднакви. Каква е разликата между бургазлия и варненец?


Въпроса е, че голяма част от тези, които отиват в Канада отиват там, защото могат да си "живуркат" без да работят много ... отделен въпрос е що за живот е това.[/quote]
А тези които сме в Канада толкова много си живуркаме, че чак започваме да се жабуркаме. Тук парите растат по дърветата и на есен сме много много щастливи защото ги събираме с големите чували :evil:
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

canat написа:Blato, ia kazhi kade razdavat grazhdanstvata??? che da se naredia na opashkata....
Потвърждаваш мнението ми, че голяма част от хората тук пишат само за да се заяждат или да се правят на велики без изобщо да четат или да се позаинтересуват малко.... за това и избягвам да пиша тук изобщо.

Но ще ти отговоря - за които аз имам информация, в Белгия, Холандия, Австрия получаваш право на гражданство след 5 години легална работа и плащане на данъци в съответната държава, забележка - студентите нямат това право. Французите искат малко повече годинки - 7 години.

За останалите държави на ЕС не знам, но предполагам ще има само разлика в срока.

Само да не хукнете за там, защото ще трябва да се работи :thumbsup:
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

А и изобщо к'ъв е тоя негативизъм напоследък във форумите? Все едно, че отивайки в Канада, сте направили най-голямата си грешка.

Негативизъм ли е да накараш някого да си размърда мозъка за да прецени кое е по-добро за него, давайки му инфо което никъде няма да прочете в официалните статистики :?:
Я стига сте я карали на автопилот.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

[quote="dog"]Защо останах с впечатлението, че от 1 януари България става ПЪЛНОПРАВЕН член на Европейския съюз?!? :wink:

Пълноправен май не означава само ограничения, а и права, като например право на работа без изискването за работна виза.
[quote]

Тука нещо си се объркал, ако вземем за пример Гърция, те имаха 7 години рестрикции, значи за нас ще бъдат минимум 10 години, преди това да стане, спред мен...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
mikemastercorp
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:14 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от mikemastercorp »

Дог, не ставаше дума за теб, не виждам да съм те цитирал. Да, наистина се кара на автопилот, плюене до дупка. Кой си живуркал, кой не работел...
Az znam che ti znaesh che az znam :)
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

За сега ограничения за наемане на работници от БГ и Румъния никой не е гласувал, а това е което всички ги интересува.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

dog, не забравяй, че още не сме приети и съответно нищо не сме подписали, ще видин на 1 Януари какви точно ще са рестрикциите...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

dog написа:"Напротив лесно е - след 5-6 години легална работа и плащане на данъци там дават гражданство на всеки, което с влизането ни в ЕС става вече доста по-лесно.
А за какво ти е да ставаш гражданин на друга държава когато си с равни права и законите за всички в ЕС са еднакви. Каква е разликата между бургазлия и варненец?


Въпроса е, че голяма част от тези, които отиват в Канада отиват там, защото могат да си "живуркат" без да работят много ... отделен въпрос е що за живот е това.

А тези които сме в Канада толкова много си живуркаме, че чак започваме да се жабуркаме. Тук парите растат по дърветата и на есен сме много много щастливи защото ги събираме с големите чували :evil: [/quote]

И за теб важи първата част от предния ми пост.

Сега ето ти отговора...

1. Защото голяма част от хората в България едва ли ще съберат достатъчно точки и стаж за пенсия по причини, известни ни на всички. Но пенсионерите със социална пенсия от Австрия ги пращат лятото на почивка в Бургас и Варна (разбирай курортите наоколо), но не вярвам българските пенсионери и след 50 години да ги пратят на почивка в Австрия.
А има и още нещо - пенсиите могат да се получават навсякъде.
Ех аз имам още доста до пенсия :D , но си схванал смисъла надявам се.....
ама явно не си го схванал след като си мислиш, че дори и след пълноправно членство в ЕС ще сме като бургазлии и варненци.


Относно това за живота без работа - ами изразих се пределно ясно като казах "ЖИВУРКАМ"... защото голяма част от хората, които отиват там, отиват точно с тази нагласа, а не с нагласата, че трябва да си скъсат гъза от работа. Мисля, че това дава отговор на въпроса ти дали мисля, че парите там растат по дърветата... ама то де знам друг континет, може и да има такъв сорт дървета. :haplio:
Заключено