Статия за тези които тепърва ще кандидатстват за Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
mikemastercorp
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:14 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от mikemastercorp »

Bate, живял съм на -40градуса в Коми АССР в продължение на 5 години, там където снега става като асфалт след като се поръси пътя с пясък и отново натрупа сняг и така до края на 6-тия месец преди ледохода, така че повярвай ми, специално студа не може да е проблем, ама въобще. А за надъхаността - прав си, но си имам моите причини, и дано само да успее интервюиращия да вникне в тях (е и аз да му ги обясня де :)

Както една Кака по тв казва: желая на всички успешен и стремителен ден. ( извинявам се че не я споменавам, но да не ме обвинят в реклама :)))
Az znam che ti znaesh che az znam :)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Прав си ,не всички сме еднакви,аз например искам да се разхождам под сенчести палми и топлия пясък да хрупти под босите ми крака,на теб пък ще ти харесва да се разхождаш в снежната канадска зимна нощ на -30.Значи няма какво да чакаш,ти си само за тук ,поне 6 месеца в годината ще са твои.Успех.
mikemastercorp
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:14 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от mikemastercorp »

А през останалите 6 месеца ще си бием чак и ще си пием бирата под някоя палма ENSEMBLE. Но първо ще изчакам ти да се установиш там и да проучиш хавата. :P
Az znam che ti znaesh che az znam :)
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Kanada, mrun mrun mrun, zimata, mrun mrun mrun, kolite, bronite mrun mrun.
Bulgaaar, bulgaarr.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Re: Статия за тези които тепърва ще кандидатстват за Квебек

Мнение от Ivet »

dog написа: По добре по джапанки и къси гащи отколкото с ушанка и лопата за сняг. :wink:
Аз и зимата си перкам по джапанки тук. :P
Let it go...
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

аз съм в торонто и на мен имиграционна организация невероятно бързо ми помогна да си намеря офис работа верно ниско платена и си е баш на трастиката ама :wink: :beer:
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

mikemastercorp написа:Аз лично избирам тази страна, защото виждам възможността да живея живот както тук в БГ, но без цялата бюрократщина и простотия която дебне сред добрите хорица.

.
съжалявам че ти го казвам ама си много, много, много заблуден в това отношение. все пак по-добре още от БГ да го знаеш отколкото като дойдеш тука да установиш че бюрокращината тук е в пъти по-голяма от БГ :twisted: а и пък да знаеш какви са умници болшинството, мале мале :P
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Blato написа:Напротив лесно е - след 5-6 години легална работа и плащане на данъци там дават гражданство на всеки, което с влизането ни в ЕС става вече доста по-лесно.

Въпроса е, че голяма част от тези, които отиват в Канада отиват там, защото могат да си "живуркат" без да работят много ... отделен въпрос е що за живот е това.
Naskoro biah pusnal tema sas statisticheski danni che v Canada ejegodno idvat goliam broi zapadno Evropeitsi. http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... ght=Canada

Neznam dali idvat da jivurkat, no ikonomikata e v po-dobro sastoianie ot povecheto evropeiski strani.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

sasho71 написа:съжалявам че ти го казвам ама си много, много, много заблуден в това отношение. все пак по-добре още от БГ да го знаеш отколкото като дойдеш тука да установиш че бюрокращината тук е в пъти по-голяма от БГ :twisted: а и пък да знаеш какви са умници болшинството, мале мале :P
Ne znam kakvo imash predvid Sasho, moje v Ontario da e po razlichno no v BC az na opashka za kakvoto i da e - svarzano s biurokrati nikoga ne sam se redil. Vsichko stava po telefona ili po internet. Da zapalvash niakakvi blanki i da hodish po etajite - takova neshto tuk ne mi se e sluchvalo do sega. Ili Sasho neshto si izmislia ili v Ontario mnogo sa ia zakasali (po skoro parvoto :) )
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

vladi написа: Ili Sasho neshto si izmislia ili v Ontario mnogo sa ia zakasali (po skoro parvoto :) )
da be, само не ми кзавай че никога по телефона не си чакал по 15-20 минути слушайки приятна музичка, или не са те прехвърляли през 7-8-10 човека докато стигнеш до "експерта" , или когато трябва да ти върнат пари или нещо друго са особено "бързи"... значи или ти си измисляш или в БЦ сте супер и аз тогава мога на там да се насоча кат завърша :wink:
сигурно и в спешното се чака по-малко от 3 часа или за специалист по малко от месец :lol: абе знаех си че съм объркал провинцията... :lol:
сега се сетих като си загубих ключа от апартамента какви препятствия минах докато ми изкарат нов- то не бяха рипорти, обяснения, та супер интендънт, та менижър, та депозити, естествено чаржесс от всякакъв вид... абе мани, сякаш бях загубил ключ за касата на БНБ
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

Аз да попитам (то може и да е глупаво, ама като не знам ) :oops: : Аз ся значи на 02.01.2006 (щот на 01.01 коя да е година е почивен ден, та затуй за 02.01 ми е мисълта) та значи на него ден аз проблем да ида и да се кача на оназ кула, Айфеловата й викаха, значи няма да имам (е, то парите ще да са ми проблема, ама след като е за ходенето и качването, и на заем ще взема, само не знам кой ще ми ги даде де), та значи аз мога да ида на тая кула, ама аз НАЛИ И РАБОТА ТАМ, У ФРАНЦИЯТА ПРИМЕРНО, МОГА ДА СИ ПОЧНА, легално значи, със сичките им там договори, осигуровки ... абе както си му е там реда. Щото нали, значи, сме пълноправни, и без клаузи ще сме ... Е, те другите, тез дет влязоха последни преди нас, не могат, ама ние сме БУЛГАР, ще ги изпреварим значи ...
А ако има друг, дет мисли кат мен, да се обади зчачи, да не съм само аз наивника и само на мен да се смеят ...
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

sasho71 написа:
vladi написа: Ili Sasho neshto si izmislia ili v Ontario mnogo sa ia zakasali (po skoro parvoto :) )
da be, само не ми кзавай че никога по телефона не си чакал по 15-20 минути слушайки приятна музичка, или не са те прехвърляли през 7-8-10 човека докато стигнеш до "експерта" , или когато трябва да ти върнат пари или нещо друго са особено "бързи"... значи или ти си измисляш или в БЦ сте супер и аз тогава мога на там да се насоча кат завърша :wink:
сигурно и в спешното се чака по-малко от 3 часа или за специалист по малко от месец :lol: абе знаех си че съм объркал провинцията... :lol:
сега се сетих като си загубих ключа от апартамента какви препятствия минах докато ми изкарат нов- то не бяха рипорти, обяснения, та супер интендънт, та менижър, та депозити, естествено чаржесс от всякакъв вид... абе мани, сякаш бях загубил ключ за касата на БНБ
Ми виж сега, в БГ не чакаш по 20 минути на телефона, защото всъщност никой не си дава зор да го вдигне. Или ако пък случайно се объркат ти отговарят троснато, че справки по телефона не се правят "Елате на място, господине!" да си изчакате чакането (още ме побиват тръпки от опашките пред НОИ). Закъснееш с подаването на някакъв документ (за детски например) и хоп - загубил си си правата (що тук не са така не знам).
Що се отнася до връщането на пари - поне връщат (макар че в рамките на 30 дена общо взето се вписват). Докато в БГ веднъж ме викаха да ми връщат пари та накрая доплатих 30 лева :D
Общо взето БГ учрежденията са на принципа - имаме да ти даваме, ама ще си го приспадаш от бъдещите си задължения.
Още помня как съседа беше изпищял, че някаква патка инкасаторка му беше надписала електромера и си плати като поп. В резултат на подаденото оплакване му казаха: "Ами вие нали няма да спрете да ползвате ток." В резултат на което той година и нещо не плаща нищо (с толкова му бяха надписали сметката). Да не мислиш, че му се извиниха. Ха сега кажи, дали тука е същата картинка?
Да не говорим за дивотиите в Столипиново. Една комшийка имала глупоста да си купи апартамент там что нали щото евтино) и сиганина не плащал ток над 7 години. Е, да, ама като отишла в Енерго да си оправи електромера и казали "Не ни интересува, ще плащаш", а сумата 9 800 с лихвите (и то не от онези инфлационните). Та тръгна тя да се съди с енергото и така и не знам докъде стигнаха, само знам, че последно ходи на дело в София, но през този период (над година и половина) апартамента беше без ток....
Айде после пак кажи, че Канада е по-зле от БГ....
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Стига сте ги въртяли тея теми през 1-2 седмици че става банално вече ,които не му харесва да се връща кво е тва мрънкане и + тва статията не е вярна ,на никоя среща не са казвали че ще те посреще някои нито че някои ще ти намери работа ,ама ние нали сме българи и тва искаме направо на готово да ходим.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

klisurov, и аз като тебе мисля на 2ри да отида и да почна работа, таман ще имат време на 1ви да постелят червените килимчета за нас...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

klisurov написа:да се кача на оназ кула, Айфеловата й викаха, значи няма да имам (е, то парите ще да са ми проблема, ама след като е за ходенето и качването, и на заем ще взема, само не знам кой ще ми ги даде де)
май струваше 10 евро до 3-то /последното/ ниво, ако искаш можеш да се качиш до 1-во или 2-ро ниво - до първо 3 евро, до второ - 6 евро :wink: :lol: Толкова пари, даже аз мога да ти заема :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено