Otkude moga da si nabavia dukomenti za Canada

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
drakon4e
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 7:31 am
Местоположение: sofia

Otkude moga da si nabavia dukomenti za Canada

Мнение от drakon4e »

zdraveite, az sam nova i 6e mi kajete li kak stojat ne6tata.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

От тук си избираш език.

Тук има общо инфо за различните форми на имиграция (на английски)

Аз съм Skilled Worker.

Assessment tool, т.е дали субираш точки.

How to Apply (пояснения) и
Applying as a Skilled Worker, т.е. ръководство и формуляри.


Аз не съм от Immigrating to Quebec as a Skilled Worker и по-добре нека друг да пише.

PS В червено съм дал препратките
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
comptable
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:06 am
Местоположение: Варна

Мнение от comptable »

Набавяш си също така Adobe Acrobat или PDF Writer/ някакъв/, ако предпочиташ сама да си попълниш докс. Всички дипломи, трудови и осиг. книжки / каквото имаш/, сертификати за придобити квалификации и т.н.. Задграничен паспорт - да не изтича през следващите 1.5 - 2 години. Документи за собственост на недвижими имоти / ако имаш такива/, дубликат на свидетелство за раждане - за чужбина, и още нещо май, ама вече не ги помня. Намираш си преводач- легален, оценител за имотите, ако се налага, добър учител или школа по френски и мяташ всичко. Трудното е само да хванеш края на парите, дето ги даваш за едно или друго - а, за тях - има минимална сума, с която да пристигнеш на място, за да гарантираш, че ще преживееш няколко мес. без работа, такси за обработка на DSC, такси за прегледи, за визи, и т.н. и т.н. ..., и да не забравяме билета за самолет - вече една червена Лада май не стига! :wink: И късмет естествено!
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

comptable написа:Задграничен паспорт - да не изтича през следващите 1.5 - 2 години
какво ще стане ако ми изтече срока на паспорта преди да ме извикат на интервю, или малко след него но преди да започна да контактувам с Букурещ?
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

alkaponbg написа:
comptable написа:Задграничен паспорт - да не изтича през следващите 1.5 - 2 години
какво ще стане ако ми изтече срока на паспорта преди да ме извикат на интервю, или малко след него но преди да започна да контактувам с Букурещ?
правиш ксерокопие на втората страница, където ти е пикчъра, и това е ако си кандидатсвал със стария и той вече е за казана;
прайш нов и го мяташ на интервюто или за виза.
а иначе когато получиш покана за виза хората изрично ти казват: срок за изтичане на паспорта да не е по-малък от 1 година
Atina78
Мнения: 94
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 3:44 am
Обратна връзка:

Мнение от Atina78 »

Ne se li pi6e "dOkUment"? :wink:
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Klisurov защо не си минал още от 10.2001? по федералната от 2001 май всички минаха и са там?
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
comptable
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:06 am
Местоположение: Варна

Мнение от comptable »

А аз не погледнах кога ми изтича паспорта, и като получих писмо, че до средата на годината ще минаваме на интервю, се оръсих за бърза поръчка за нов :evil: А пък в крайна сметка, ще бъдем на същото на 10.10!!! И на това отгоре не се сетих и ксерокопие да направя май :?:
Аватар
digit
Мнения: 120
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 4:08 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от digit »

Eто виж тази тема
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... c&start=15

Има линк към data.bg и от там можеш да си изтеглиш документите с възможност за попълване
Заключено