Малка дискусия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Малка дискусия

Мнение от estoyanova »

Здравейте приятели!
Решението си за емиграция взех още на 27/сега съм на 32/.
Ясно е,че при всеки решението е продиктувано от различни виждания за живота.Ясно е,че Канада е социална държава,че е по-лесно за майките и т.н./ние още нямаме деца в БГ/
Интересно ми е дали ,ако заплащането ви в БГ е от порядъка на 600-800 лв пак стягате куфарите.Парите са важен момент,но не са най-важният фактор.Понякога човек взима решения импулсивно и после съжалява.
Според много познати в БГ в момента нещата са нормални при заплащане 600-800 може да се живее добре и тук,особено след влизането ни в Европа много хора вярват,че в БГ ще могат да работят това,което са учили.
Който има желание нека да сподели дали би тръгнал,ако заплатата му тук е в тези размери.Лесно ли рискувате?Все пак всичко е преходно ,но на 30 вече няма много време за експерименти .Лесно ли се разделихте с контактите си тук/чисто професионалниб? :?:
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Честно казано аз лично не вярвам че нещата в България скоро ще се променят дотолкова че да си заслужава човек да стои. За нас лично абсурдите тук са прекалено много. Казваме го на базата на това че сме имали(аз и съпругата ми), възможността да поживеем няколко години в САЩ и за нас разликата между двете страни е ОГРОМНА . Имаме познати, които втора година живеят в Канада( с които преди това живеехме близо едни до други в САЩ) и те казват че в Канада не е като в щатите, но сравнявайки България и Канада, просто няма смисъл да се коментира каква разлика има.В смисъл че е много по-добре. Та определено човек, който и вариант да избере, при всички положения мисля че ще трябва да направи компромис. В единия случай правиш компромис с това, че няма да си близо до твоите приятели, близки, и т.н., но финансово ще си по-добре, а в другия случай ще трябва да се примириш с всички идиотщини в България. Та въпросът е: КАКВО ТИ СИ ГОТОВ ДА ПОЖЕРТВАШ??? Ние решихме да жертваме първото. :beer: :wink:
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Семейството на мои братовчед е в аналогична ситуация. Съпругата му току що стана на 32. Без деца са за сега. Ние с жена ми ги навиваме да доидат от поне година, братовчеда е като че ли 'за', но тези дни 'братовчедковата' беше нещо изнервена и си го изкара на мене, но сам принуден да призная, че в думите и има истина. Ето какво ми каза:

'Слушаи момченце, престани да пускаш мухи на 'Петър' с тая Канада. Докато имигрираме ще сам на 33, докато се установим - 35, ако забременея веднага, ще родя на 36. А ти знаеш ли че 27% от българките над 35 са стерилни? Ако имаме късмет, ще гледам малкото и евентуално второ 3-4 години. Хаиде станаха 40. И какво на 40 да почвам да уча наново, с две малки деца???? (тя е счетоводител и взима около 800 лева в България). Добре сме си тука. Вие заминахте докато бяхте млади. За нас е касно!'
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

VorGrigorov, 'братовчедката' може да роди и след 9 месеца и после да започне с процедурата... или даже да ги съчетае. Там където има желание, има и възможност :)
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Относно постинга на estoyanova - тези цифри, за които говори /600-800/ са направо смешни. Според мен с такива цифри изобщо не може да се говори за добре, а може би за покриване на един екзестенциален минимум. Верно, че на село - без наеми, нет, топлофикация, с много домашно мляко, кашкавал и сирене, и с домашната градина - може и с 300 кинта да си 'баровец', но 300 лв?!?! Абе смешна история... или по-скоро трагична.
В София 1 000 не стигат, за 1 500 може и да се поспори.
До скоро бях един от 'феновете' на "Другата България". От скоро обаче започнаха да правят предавания и за българи, които са се върнали от чужбина и смятат да живеят в България. От тях имаше и интересни личности. Но какво беше учудването ми, когато миналата седмица гледах как г-жа Василева се е върнала в Б-я /може би за постоянно, както сама каза/ и е един от мениджърите в Актавис и отгоре на всичкото, тази г-жа Василева се оказа съпруга на бившия вицепремиер и настоящ министър Ники Василев. :shock:
Е, това предаване направо ми показа, кои хора се 'връщат' в Бг и защо! :lol:
Дай Боже и bateto да се върне в Бг и той на такава позиция :lol:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Мммда, бих се върнала само за МНОГО висока позиция и за по-добър от тукашния доход, но подобно нещо не ми свети. :lol:
800 лв. са смешна работа. Повече дадох на детето си джобни и се притеснявам, че няма да стигнат. :lol:

Разговорите за забременяването на братовчедката са пълен абсурд. Нито процедурата, нито установяването тук са някаква пречка за раждане на дете, НО...е вярно, че е кариера от нулата, което си иска време (понякога доста) и усилия (за кой повече-за кой по-малко). Има професии за които съм категорично "ЗА" и други- категорично "ПРОТИВ". Голямо значение има и темперамента на самия човек.

Брат ми и снаха ми например, не са хора, които биха се вкоренили в чужбина, нито биха щастливи, затова не убеждавам за емиграция. Нека си живеят в България- по-добре с 800 и щастливи, отколкото може би с повече, но нещастни завинаги.

Но пък...гледам аз други приятелки, които направо не мога да проумея какво още чакат. Просто НИЩО не ги спира и абсолютно биха заменили едно мижаво съществуване с един достоен живот, в който биха се чувствали в свои води и на място. За съжаление, обаче, мързела голяма работа... :roll: Да попрочетеш малко, да си пуснеш документите и да понаучиш малко френски е мнооого трудно. :roll:
boriss
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 1:34 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от boriss »

Hi Eli, ne mislq, che neshtata trqbwa da se gledat ot tozi ygyl. Ne wsichko na tozi swqt e pari. Az kato zapochwah procedurata predi 6 godini bqh s 200 lw. zaplata, a predi da zamina minalata godina weche poluchwah 2X na towa koeto si citirala kato dohod. Razbira se towa e prilichen dohod, no parite sa neshto prehodno - dnes gi ima, utre gi nqma. Estestweno, che bez tqh chowek ne jiwee pylnocenno, no w BG se pechelqt s kyrtowski trud i nakraq ne ti ostawa wreme za semejstwo, priqteli.
Az iskah spokoistwie za semejstwoto mi, dobro obrazowanie za deteto mi, NORMALNO otnoshenie na horata okolo men, red i zakonnost.
Tuk ako mojesh i si kadyren nikoj ne te spira da prawish pari.
I ne na posledno mqsto wsichko e do wytreshna naglasa i psihika - ne e za wseki emigranstwoto, za edni e po-tejko, za drugi po-leko.
Opredeleno ne syjalqwam, wsyshtnost syjalqwam i to dosta.
Tazi stypka trqbwashe da q naprawq mnogo po-rano.
Znam, che si na krystopyt, reshenieto trqbwa da go wzemesh sama, taka che da ne se uprekwash sled wreme.
Uspeh!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

VorGrigorov написа:. А ти знаеш ли че 27% от българките над 35 са стерилни?
що за глупост? отде се изкопа тъз стъкмистика
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Мнение от fandjo »

здравейти на всички с мнение по темата... искам да ви кажа моите лични наблюдение върху това кога и как ще се оправи България. Работата ми е такава, че ми се налага да се срещам с хора от различни обществени слоеве, различни по възраст и образование, което ми позволява да получавам информация за начина на живот на много и различни хора. Решавам да ви спестя инфото за възрастните, успелите, партийните лидери и реститутите, защото те няма да променят страната просто ще крадат още малко и ще се свърши с тях. Притеснява ме, че когато се наложи ученик 8-ми клас да си напише имената и адреса той само там прави 5 правописни грешки. Децата днес не знаят какво е училище, за тях то е мястото, където да срещнеш дилъра си от квартала. Думите като морал, съвест, доблест и чест за тях само думи, които са чували от по - възрастните чели някога книги за мускетари други такива минали, според тях неща. Едно общество, в което идола на децата е или "Буги барабата" или местния квартален бабаит с лъскавата кола, а момиченцата на 9 години имат за модел на поведение единствено фолк певиците и знаят наизуст целия им репертоар... според мен по този начин с това подрастващо поколение промяната няма да стане.. или поне не скоро, а лично аз нямам намерение да чакам да се извъртят 5 - 6 поколения, за да се усетят хората тук, че без образование и морал няма да има възход на нацията :( за съжаление, но все пак това е моето лично и неангажиращо мнение. Важните решения в живота всеки трябва да си ги взема сам, за да не са му виновни другите за личните неуспехи :thumbsup: успех на всички поели в търсене на по - добър живот.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Jeеves, има и по-тежки моменти в другата България, наскоро гледах една студентка, "завърнала" се в БГ след магистратура в Англия :D :D смял съм се със сълзи на тези глупаци от предаването.Обяснението на момичето беше много нормално-много работят,не ми харесва.Съмнявам се да и дадът и виза, и от няма на къде, обратно в БГ и веднага по ТВ-то.
Има и щастливи хора в България, ако има надежда за тази държава, само в тях ще е....които където му е добре да живее там.
Всъщност точно заради това клеясало мислене и сметки ,кой кога ще стане стерилен, се радвам че се махнах без право на обжалване.
Тук ако не друго, можеш да станеш по-свободен в мисленето си, и да не ти пука какво ще каже комшииката ако не родиш до 35г, и имаш стар ЖСМ...
...мразя мастика без айрян...
decatur
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Яну 28, 2006 5:11 am

за емиграцията

Мнение от decatur »

аз сум на 34, лекар съм, мога сама да издържам 3 членно семейство...Е, и? Тъна в мръсотия, понякога не разбирам какво ми казват санитарите, защото говорят на тежук диалект, не мога да обясня, че не се правя на велика, а съм в друга сициална група...да продължавам ли?дали има смисъл да се емигрира-за себе си знам отговора-и да тръгна от нулата, ще го направя. Като не ми харесва-ще се върна, какво ще съм загубила...няколко години, през които ще контактувам с цивилизовани хора. е, аз го приемам за плюс
а относно децата-и аз мисля да родя пак, и не съм чула за подобни статистики. надявам се да отгледам децата си в нормална среда, а не заобиколени от "чичковци", които се търкалят в празни бутилки
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Мнение от fandjo »

:thumbsup: браво "decatur" ще ви напиша един много полезен цитат:
“Когато човек се откаже от мечтите си, животът му става безсмислен. Ето защо аз ще продължа да преследвам своите цели до последния си дъх.
Следвай мечтите си !

Соичира Хонда
Основател на Honda Motor Company
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Здравейте приятели!Абсолютно сте прави!Аз мисля по подобен начин.Ето защо всяко мнение е ценно за нас!Беше интересно о полезно всяко мнение!
Аз бях формулирала нещата по подобен начин относно бъдещите си деца:Не искам децата ми да бъдат отгледани в общество,в което техен идол е АЗИС и СОФИ МАРИНОВА./между другото първият е поставен в ТОП 10 на най-успелите българи/
Ще се боря до последно и знам,че рано или късно ще кацна на канадска земя.
Може би тук сме останали шепа ентусиасти,които вярват,че могат да променят нещо с влизането ни в Европа.Аз лично съм притеснена като жена.От 01.07 влиза в сила новата разпоредба за изплащане на 90% от заплатите на родилите след тази дата по време на цялото майчинство.От сега обаче големите фирми си правят тънки сметки.И какво от това?Къде да играе детето ми?На изпотрошените пързалки и пейки пред блока ли?
Много поздрави от БГ!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Привет и от нас. Съпругът ми е с доход 840лв., а аз с 400лв. или общо над 1200лв. месечно. За нас парите не бяха определящи при вземането на решението за емиграция. А на въпроса дали лесно се взема такова решение- категорично НЕ. Именно вземането на такова решение е най-трудната част от емиграционната процедура/според нас/. Не си ли убеден на 100% по- добре не се захващай, защото винаги ще те налягат съмнения /които ще ти пречат да се развиваш/ и накрая ще изпаднеш в ситуация /както "Курта 007" я е написал/-"НА КРИВ ЕМИГРАНТ КАНАДА Е ВИНОВНА"
Изборът е личен. Успех във вземането на решение.
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Re: за емиграцията

Мнение от bbb »

decatur написа:няколко години, през които ще контактувам с цивилизовани хора.
:lol: :lol: :lol:
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Заключено